Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 22:39, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kosolka napisał(a)


Aniu, gdybyś chciała się pozbyć rozwarów i kocimiętek to ja moge się nimi zoopiekowac.


Niestety już w paczki się nie bawię... z różnych względów...
Przede wszystkim są z wielką bryła korzeniowa, a to waży.. i waga to koszt przesyłki.. skórka za wyprawkę..
Po drugie wyciepuję, ale chętni stoją już w kolejce Wyciepuję ze skalniaka bo wszytko sie tłoczy i ciśnie, mus zrobić luzik..
staram sie nigdy nie wyrzucać dobrych roślin... bo mi żal.. to taki moje dzieci.. nawet jak niechciane.... migdałek choruje nadal.. wiec musi umrzeć, bo pacjenta leczyć nie będę..

Dawno nie pokazywałam mojej francji-elegancji (dobra decyzja z tego typu rabatą przed wejściem).. ale tu cały czas jednakowo... fajnie i łądnie, tylko niezmiennie tak samo.. wiec ile razy mam to samo pokazywać?



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 22:40, 04 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania na wzrost Bonica chyba nie ma ratunku... Im mocniej przytniesz , mocniej wybuja....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zielona 22:47, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aniu.
Przyszłam z podziękowaniami
Wiem, że nie masz czasu na bieganie po wszystkich wątkach, więc na chwilę wkleję u Ciebie. Dostałam "jajcarską" paczkę, z której wyjęłam każdą najmniejszą siewkę. Posadziłam nawet te 2-centymetrowe. Miały w tym roku tylko zawiązać rozetki, a zakwitnąć za rok. Zaskoczyły. Dzisiaj wyglądają tak:

Mala_Mi 22:55, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasik napisał(a)

Mojemu migdałkowi powiedziałam NIE jeszcze wiosną to było przed tym jak Marzenka dała hasło- czy to się liczy?

Eksmisję dostał na tył ogrodu i się zbuntował- nie przeżył.

Tyle jest fajnych roślin, że dla migdałka szkoda miejsca

To wszystko też miał omieć eksmisję na amen... bo marzło.. i ostatnie 2 zimy były łaskawe.. rozrosło sie to strasznie... ognik i berberysy Juliany (czy jakos tak) ..ale taki dziki kąt dla zwierzątek jest potrzebny.. póki nie umarzną niech rosną
Piwonia na pierwszym planie ma około metra

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:00, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Donia72 napisał(a)


A ja wczoraj wywaliłam sporą kępę kocimiętki za płot Może jeszcze jest w dobrym stanie, muszę sprawdzić

Donia, ja często coś eksmituję... leży sobie całą zimę, wykopane i porzucone.. wiosna patrzę, że żyje i wraca na rabaty Tak uratowałam miedzy innymi hortensję
Kępę traw przerośniętą perzem wrzuciłam do ogniska.. po jakimś czasie trawa odbiła.. perz sie spalił.. i cieszy oko

Ale ten zebrinus w tle mi nie pasi... ale jego to przehandluję... mam inne wydatki, a kasy brak Biorę sie za allegro.. i będę puszczać nadwyżki.. zdobyte pieniążki będę przeznaczać na zachciewajki i potrzeby.. jak wykończenie rabaty z kamieniami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Ania na wzrost Bonica chyba nie ma ratunku... Im mocniej przytniesz , mocniej wybuja....

To w takim razie muszę je przesadzić trochę luźniej

Rudbekii Goldsturm się pozbyłam w większości.. a teraz bym obsadziła pół ogrodu nią Chryzantema na pierwszym planie co roku też zachwyca A zawilec różwoy .. do przesadzenia.. gdzieś sie zapodziała siewka Różowemu majtkowi mówię nie przy żółtym kolorze.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Donia72 23:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie za płotem wsadziłam taką trawę. Czy ona się rozłazi?
A pomysł masz bardzo dobry Będziesz miała na swoje "zachciewajki"
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mala_Mi 23:12, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielona napisał(a)
Aniu.
Przyszłam z podziękowaniami
Wiem, że nie masz czasu na bieganie po wszystkich wątkach, więc na chwilę wkleję u Ciebie. Dostałam "jajcarską" paczkę, z której wyjęłam każdą najmniejszą siewkę. Posadziłam nawet te 2-centymetrowe. Miały w tym roku tylko zawiązać rozetki, a zakwitnąć za rok. Zaskoczyły. Dzisiaj wyglądają tak:



Nie usuwaj
Nawet nie wiesz jak sie cieszę z takich fotek... widać, że jeżówkom dobrze u Ciebie Adopcja ze wskazaniem prawidłowa Lepiej maja niż u mnie, a za rok będziesz je rozsadzać luźniej, bo są za gęsto A za dwa.. będziesz mieć swoje dzieci jeżówkowe Dasz w dobre ręce Tylko daj im sie wysiać... wypielić nie zdążysz... byle nie grackować do późniejszej wiosny Moje siewki w danym roku nie kwitną, ale u mnie mają niezbyt komfortowe warunki Werbena też była chyba w jajcarskiej przesyłce.. mam nadzieję, że też kwitnie jak trzeba
Jeżówki za rok będą mieć co najmniej metr wysokości, a patrząc jak im dobrze u Ciebie to więcej... obstawiam 1,2 -1,5 m minimum

I liriope... resztę zarosłą werbena i RH.. nawet ich nie wypatrzę w gąszczu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:14, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Donia72 napisał(a)
U mnie za płotem wsadziłam taką trawę. Czy ona się rozłazi?
A pomysł masz bardzo dobry Będziesz miała na swoje "zachciewajki"

Bo potrzeba zawsze więcej niż móc mieć

I pora zbierać nasionka z kosmosów Najfajniejsze coś połamało (pies lub dzikie koty)


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Donia72 23:20, 04 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Pamiętam te kosmosy u mojej babci Ja też miałam je kiedyś na rabacie, rozsiewały się same, a ja skutecznie je wyrywałam I już nie mam Teraz mam kosmos czekoladowy
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies