Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Kasiek 23:19, 18 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
hanka_andrus napisał(a)
Muszę przyjrzeć się swojemu baronowi, czy ma kwiatki.


Czy baron ma kwiatki? Fajnie to brzemi( mozna to zdanie przeniesc do powiedzonek Ogrodowiskowych)
Moj baron przezyl zime, super rosnie, ale nic kwiatkowego we wlosach ni ma
____________________
Bawarka
Mala_Mi 08:54, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasiek - niestety baron nigdy nie kwitnie.... taka jego uroda, że jest bezkwiatowy..ale czerwień włosów rekompensuje ich brak.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 08:57, 19 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jodły nie dają rady, jednak?
Jaki front robót jeszcze masz na jesień?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 08:57, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agata - ja też u Ciebie byłam ..

Moja wiosenna trytoma zakwitła jednym kwiatem teraz, coś sie jej pomieszało

I kupiłam sobie trytomę co kwitną teraz, mają dużo mniejsze liście od tych moich i kwaty też malutkie... po południu idę szukać jej jakiegoś lokum w ogrodzie Ale za 6 zł dałam sie skusić


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:08, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Jodły nie dają rady, jednak?
Jaki front robót jeszcze masz na jesień?

Jodły walczą, wczoraj ciachaliśmy konary w klonie, aby dać im więcej światła..
Front robót ogranicza sie do mieszania w tym co mam. Wiadomo dlaczego.
Na razie mam rozkopane pod katalpą. Dziś może przeniosę czerwone żuraweczki Sweet Tea w nowe lokum, posegreguję hosty. Zostają sie pod katalpą tylko hosty i jeden rodzaj żurawek, już sadzonki z dzielenia Delta Dawn ruszyły, one się zostaną. Ale sadzonkują sie w szklarni. Przesadzę wiosną.
Przekopię moje dobro za bonzajem dla ubogich i posadzę tam dzielżany od Bogdzi, czerwone lilie białostockie. Na pewno wyciepie żółte chabry, szkoda mi ich, ale rosną wielkie i nie mam dla nich miejsca. W sezonie nie mam do nich dostępu, a uwielbiają je ślimaki. Będzie rozstanie. Wyciepie liliowce rdzawe, bo mam takie w innym miejscu. Wiciokrzewy już pojechały na kompostownie. Ciężko mi idzie to wyciepywanie, ale tak trzeba. Skimia po długiej chorobie, w nowym miejscu i wg receptury Bogdzi odżyła, też ja przesadzę.. bo siedzi w krzakach niewidoczna. Może liliowce przesadzę ciut dalej od cyprysów, bo maja za ciasno. Bylinówka na wiosnę do przeróbki, wiosną łatwiej Ot takie kosmetyki.

Żółte dzielżany od Bogdzi w sąsiedztwie ogników będą ekstra na jesień


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 09:12, 19 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myślisz, że ta trytoma to jakaś inna odmiana faktycznie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kindzia 09:22, 19 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Z przyjemnością spotkaniowe zdjęcia obejrzałam Tak ostatnio, przy okazji Danusiowego występu w TV, zastanawiałam się, jak ubogie było moje życie przed O. Ile cudownych chwil dostałam dzięki temu forum...

Aniu, Twój ogród zawsze mnie zachwyca i wielki ukłon dla Ciebie za niezmordowanie...jesteś niemożliwa!!!

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, oszczędzaj się choć trochę!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 09:28, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
Miśiek, rzeczywiście już staruszek, miziaj ode mnie
z hostami zamiana świetna, a ja wiesz, mam znowu prośbę, pewnie się domyślasz jaką, jak ostatnio


Szkoda mi tulipanów które tam miałam, ale trudno.. już ich nie ma. Wiosną będzie łyso.. ale za to latem będzie fajnie
Prośba wiem... postaram sie
Misiek już praktycznie sam nie wstaje.. nic nie słyszy... jest tylko mizianie.. starość dla nikogo nie jest miła.
Trawy... bez nich nie wyobrażam sobie ogrodu o tej porze roku


Rok temu przesadzałam rozplenicę Moudry, po przesadzeniu od razu uschła... myślałam, że już po niej... a jednak dała radę
Rok temu 22 września


A tak w tym Tylko zimowity zarosły.. i znów trzeba coś poprzesadzać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:51, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Myślisz, że ta trytoma to jakaś inna odmiana faktycznie?

Na 100% inna. Bo te moje co mam kwitną gdzieś w czerwcu.. i tylko w czerwcu, maja ogromne liście jak u juki, a te co oglądam w ogrodach angielskich i np u Madżen.. są zupełnie inne. Zresztą moje dwie co mam też sie różnią, głównie wielkością.
Czytam że jest Kniphofia uvaria i Kniphofia hybrida... może to jedno i to samo. Na pewno pisze, że poszczególne odmiany różnią się porą kwitnienia.

Po czytaniu doktoratów z róż.. stwierdzam (czytaj też dostaję fizia), że najdłużej (najtrwalsze) trzymają sie kwiaty w Pomponelli



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:59, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Z przyjemnością spotkaniowe zdjęcia obejrzałam Tak ostatnio, przy okazji Danusiowego występu w TV, zastanawiałam się, jak ubogie było moje życie przed O. Ile cudownych chwil dostałam dzięki temu forum...



A ile chciejstw doszło

Takie spotkanie jak ostatnio bardzo mi sie podobało... do tej pory gotować nie muszę, bo dojadam to co dziewczyny przywiozły.. ... Nie dość że sympatycznie to i praktycznie

Oczywiście eMuś najbardziej zadowolony z takich gości...

Edit.. bo wrzucam dziś obrazki.
Widok na dzień dobry po wejściu na posesję

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies