Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

leon60 14:28, 26 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
TC normalnie padłam a historia z listem niesamowita
Zaległości nadrobione pozdrówki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
kasiek 17:02, 26 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Fakt, rewelacyjne połączenie tych piwoni z przywrotnikami, ja zrobiłam podobne - piwonie połączyłam z wilczomleczami sosnka, sieją się w diabły, ale wiosną jest fajny efekt limonkowej żółci z delikatnym różem .
Pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agata19762 18:32, 26 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Mala_Mi napisał(a)

Biała lawenda.
Kiedyś lawendę w różnych odmianach plamami miałam pod katalpą. Ale katalpa urosłą i chociaż było sucho to mi lawenda marniała.. cześć przerzuciłam na skalniak (oj tu daje czadu ) a część przeniosłam na rabatę w większym słoneczku. I teraz mam tu wszystkie odcienie i odmiany.. czyli każdy pies z innej budy.
To 2010 rok... było cudnie (opaska widoczna , bo jeszcze nie było zrobionego trawnika). Białą lawenda kwitnie najpóźniej. I ja za nią nie przepadam, za mdła i najwrażliwsza na "warunki".
Edit.. u mnie jest najwyższa z lawend.





Aniu ja znowu zakochałam się w białej lawendzie !!!
tylko na moim za..piu nie można jej kupić
ostatnio mam fioła na punkcie białych kwiatków,
poszerzam o wszystko kolekcję w tym kolorze


pozdrówka

te różyczki to ostatni tegoroczny...biały zakup ...sztuki dwie
czaderska jest ciągle jeszcze kwitnie ...





____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
roma2 20:48, 26 lis 2014


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Szalona kobieto z odpowiednią liczbą cycków! Przebieram nogami, by za Tobą nadążyć. Ale warto! Po zawirowaniach zdrowotno-rodzinnych, nie ma nic lepszego na poprawę humoru! Nic tylko kondycję poprawić trza.

W sensie ja, bo gonić Cię trzeba!
____________________
Komendówka
alinak 21:33, 26 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja już kondycji takiej nie posiadam żeby za Anką nadążyć , ale my się rozumiemy bez słów ,więc nie muszę wszystkiego czytać ,co ma do powiedzenia . jednak twoja pisanina Aniu taka pocieszna na szare dni że sobie jednak nie odmówię .
kurcze to połączenie piwonii z przewrotnikiem super jednak . mam tak zrobione tylko matko kiedy ja jaka piwonię zobaczę jak to coś co kupiłam a nazywało sie piwonią było ususzonym patyczkiem . wysadził z ziemi jednego listka na 5 cm . masakra , chyba sie wkurzę i na wiosnę kupię te smoki od Waji . koleżanka kupiła i takie sadzony że szok ./ wszystkie piwonie nie dość że zakwitły to ona jej jeszcze podzieliła na 2
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
viva 21:40, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Aniu, ślad u Ciebie zostawiam, poczytałam i tak jak piszesz nie wiadomo czy nad głupotą ludzką śmiać się czy płakać. Jak dobrze, że mamy swoje radości ogrodowe
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
monteverde 21:52, 26 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)


Z powodu braku czasu odpowiadam króciutko... sorki
Dziękuję za komplementy.... jak każdy ogrodnik... na tym punkcie rumienię się, ale cieszą mnie wszystkie miłe słowa. To taki trud za pracę, który doceniają też inni.. Ogród robię dla siebie i pod siebie, ale jak komuś się też to podoba...to człek nabiera zapału do dalszej pracy Wiec nieskromnie powiem, że każdy komplement cieszy jak cholera

A teraz konkrety.

Staw pieszczotliwie zwany kałużą jest wyłożony folią PCV o grubości 0,8mm. Pod spodem jest wełna mineralna (na gryzonie by nie przegryzły). Działka jest położona na szczycie wzgórza i za nic nie ma szans by uzbierać naturalną wodę. Mało tego .. wody podziemne są tak głęboko, że nawet nie mam szans na założenie prywatnej studni. Woda w ogrodzie to życie... musiało być. Zauroczona oczkiem Bogdzi z rododendronowego .. zmałpowałam oczko. Dziura i tak się wykopała na podwyższanie rabat pod rododendrony....

Ramę ogrodu od strony zachodniej stanowią jodły balsamiczne. Kupione okazyjnie i duże. Wszytko byłoby fajnie ,gdyby nie jakaś zaraza która nam je próbowała zniszczyć, walczą do tej pory. W programie Maja w .. widać scenę jak gadam o języczce na tle najgorszych jodeł.. te idą wiosna do wymiany na ..serby. Wyglądają paskudnie, chociaż widać, że walczą o życie.. to ich los przesądzony.

Kielichowiec ma małe kwiaty... pachnie tak sobie. Trzymam bardziej z pobudek kolekcjonerskich niż wizualnych. Więcej bym go nie kupiła. Poza tym nie lubię ciemnych kwiatów. Wyjątek dla tulipanów i lilii. Posadziłam go .. i tyle.. nie dbam o niego bo nie wart tego, ale prawda jest taka, że też próbował parę razy zaliczyć zgon.. jak nie przędziorki to jakiś grzyb.. Wyrósł z chorób

Tulipanowiec.. kupiłam w 2010 roku. Mały nie był, ale nie na tyle duży by nie wszedł do zwykłej osobówki. Na fotelu pasażera nogi, głowa na tylnej szybie. Bez pomocy bagażnika czy specjalnych aut.. Miałam już nic nie kupować, ale takie piękne drzewo.. dostałam na kreskę I tak mój pomysł by jeździć do szkółek bez pieniędzy (odliczone tylko na to co mam kupić) szlag trafił. W tym roku wreszcie zakwitł Ale kwiaty by zobaczyć trzeba było pokazywać palcem.. podobne do liści.. ekipa Mai je kręciła, ale .. nie pokazali ..

Eksmisje w ogrodzie bylinowym są niestety nieuniknione. Niektóre byliny rosną jak głupie


Aniu Twój kielichowiec ile ma lat, że ma już kwiatki? na pewno duży jak wszystko u Ciebie buziolki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 23:17, 26 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)

Aniu Twój kielichowiec ile ma lat, że ma już kwiatki? na pewno duży jak wszystko u Ciebie buziolki

Kupiłam przez internet małe sadzonki. Chyba w 2010 i za rok zakwitły. Siedzę na tel. Wiec nie sprawdzę dokładnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:18, 26 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
viva napisał(a)
Aniu, ślad u Ciebie zostawiam, poczytałam i tak jak piszesz nie wiadomo czy nad głupotą ludzką śmiać się czy płakać. Jak dobrze, że mamy swoje radości ogrodowe

Dziś u Pszczółki odbyłam spacer po twoim ogrodzie... bajka.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:24, 26 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
alinak napisał(a)
Ja już kondycji takiej nie posiadam żeby za Anką nadążyć , ale my się rozumiemy bez słów ,więc nie muszę wszystkiego czytać ,co ma do powiedzenia . jednak twoja pisanina Aniu taka pocieszna na szare dni że sobie jednak nie odmówię .
kurcze to połączenie piwonii z przewrotnikiem super jednak . mam tak zrobione tylko matko kiedy ja jaka piwonię zobaczę jak to coś co kupiłam a nazywało sie piwonią było ususzonym patyczkiem . wysadził z ziemi jednego listka na 5 cm . masakra , chyba sie wkurzę i na wiosnę kupię te smoki od Waji . koleżanka kupiła i takie sadzony że szok ./ wszystkie piwonie nie dość że zakwitły to ona jej jeszcze podzieliła na 2

Piwonie trzeba kupowac wypasione... za dlugo przyrastają. Z kłączy trzeba czekać nawet 3 lata.
Rozumiemy się i wiemy kto kogo lubi i szanuje. Bez d
Słów.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies