Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Piotr_ 11:56, 27 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Mala_Mi witaj to ja i mam pytanie co do twojej mini sadzawki chodzi mi o tą ,,mini fontannę" bo w tym roku zacząłem robić ale nie skończyłem jak to wygląda u cb pod ziemią pojemnik z wodą tak... i potem konstrukcja np siatka i kamyk wysypany czy jak....


jankosia
Powodzenia w budowie oczka wiem ile to pracy ale jak cieszy potem sama zobaczysz wiem to sam jak budowałem
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
monteverde 12:05, 27 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)

Kupiłam przez internet małe sadzonki. Chyba w 2010 i za rok zakwitły. Siedzę na tel. Wiec nie sprawdzę dokładnie.

Oki dzięki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
magnolia 12:38, 27 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Anka znów Cię pomęczę- Ty masz dom z czterospadwym dachem, dosyć płaskim, prawda?
Jak jest ze spadaniem śniegu- wali z impetem? Jak daleko od ściany czy okapu jest ta linia spadania?

Jeszcze wyczytałam że opisujesz się jako Kurdupla- Mała nie drażnij niewysokich babek. Nie kurdupel, tylko kobieta kieszonkowa!
____________________
jankosia 12:47, 27 lis 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Piotr_ napisał(a)
Mala_Mi witaj to ja i mam pytanie co do twojej mini sadzawki chodzi mi o tą ,,mini fontannę" bo w tym roku zacząłem robić ale nie skończyłem jak to wygląda u cb pod ziemią pojemnik z wodą tak... i potem konstrukcja np siatka i kamyk wysypany czy jak....


jankosia
Powodzenia w budowie oczka wiem ile to pracy ale jak cieszy potem sama zobaczysz wiem to sam jak budowałem



Oj, Piotr, ja widziałam twój ogród i domyślam się jak to może cieszyć. Ja wody u siebie bardzo potrzebuję bo woda to życie Ilekroć jestem w miejscu gdzie ludzie mają naturalne stawy, żałuję że u mnie tak nie można. Pytam gdzie można właścicieli sztucznych zbiorników czego by unikali przy budowie bo u mnie nie będzie miejsca na poprawki- staw planuję na jakieś 150-200 mkw więc nie ma opcji aby coś się nie udało, bo nie udźwigniemy finansowo. Strach jest ogromny ale nie większy niż determinacja
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mala_Mi 14:06, 27 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)

Oki dzięki

Sprawdziłam, kupiłam kielichowca jako ok 50cm krzewinkę. W następnym roku zakwitł.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Olili 14:11, 27 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
magnolia napisał(a)


Jeszcze wyczytałam że opisujesz się jako Kurdupla- Mała nie drażnij niewysokich babek. Nie kurdupel, tylko kobieta kieszonkowa!


Fajne określenie pierwszy raz się z takim spotykam,przyswoję na swój użytek
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mala_Mi 14:28, 27 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
magnolia napisał(a)
Anka znów Cię pomęczę- Ty masz dom z czterospadwym dachem, dosyć płaskim, prawda?
Jak jest ze spadaniem śniegu- wali z impetem? Jak daleko od ściany czy okapu jest ta linia spadania?

Jeszcze wyczytałam że opisujesz się jako Kurdupla- Mała nie drażnij niewysokich babek. Nie kurdupel, tylko kobieta kieszonkowa!


Nasz dach ma jakieś 25 stopni. Teraz już "dachlawinen" nie ma Założyliśmy łapacze śniegu i spokój. Z impetem to waliło, jak zjeżdżał śnieg pod wpływem odwilży. Najgorzej było w rejonie koszy, tam najwięcej sie zbierało śniegu. Ogólnie to najgorszy był metr od okapu. W przedogródku wszytko mi łamało więc zimą stały drabiny i inne konstrukcje.. Kupiliśmy przez internet łapacze, wyszło nie tak drogo i jest spokój.
Na stromym dachu zjeżdża od razu, a na takim jak mój zbiera sie, zbiera i sru jazda bez trzymanki, że strach było wyjść z domu czy psa wypuścić by nie zabiło.
Tak wisiało....


A tak spadało..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
leon60 14:50, 27 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ta zima wstrętna... bez śniegołapów jednak ciężko... W zeszłym roku już mi zjechała czapa na młode serby ale było mało więc bez strat. Zrobiliśmy sami ( dużo taniej ) i zamontowane a sąsiad puka się w głowe dlaczego nie od wejscia żywopłot ważniejszy a nad wejściem zrobi się w przyszłym roku bo też muszą być
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mala_Mi 14:50, 27 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Olili napisał(a)


Fajne określenie pierwszy raz się z takim spotykam,przyswoję na swój użytek


Ojciec mówi, że takie kobiety to w łóżku grabiami sie szuka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
magnolia 15:12, 27 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Mala_Mi napisał(a)


Nasz dach ma jakieś 25 stopni. Teraz już "dachlawinen" nie ma Założyliśmy łapacze śniegu i spokój. Z impetem to waliło, jak zjeżdżał śnieg pod wpływem odwilży. Najgorzej było w rejonie koszy, tam najwięcej sie zbierało śniegu. Ogólnie to najgorszy był metr od okapu. W przedogródku wszytko mi łamało więc zimą stały drabiny i inne konstrukcje.. Kupiliśmy przez internet łapacze, wyszło nie tak drogo i jest spokój.
Na stromym dachu zjeżdża od razu, a na takim jak mój zbiera sie, zbiera i sru jazda bez trzymanki, że strach było wyjść z domu czy psa wypuścić by nie zabiło.
Tak wisiało....


A tak spadało..



dzięki Mała, jesteś super. Musze zgłebic temat walenia z dachu takiego typu- rozległy, dość płaski, wielospadowy. Ja mam dwuspadowy, pod dośc ostrym kątem- też śnieg siedzi na nim, a potem wali jak szalowny przy odwilży, tyle że dalej niż na metr- na ok 1.5 m
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies