Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Kacha123 20:31, 27 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Aniu przemiany cudne. Chciałabym zobaczyć kiedyś Twój ogród w realu...
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Mala_Mi 10:49, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agata - po śniegu zostaje wspomnienie tu i tam.. a widzę na długoterminowej minusowe temperatury.. i pogodne niebo

Kasiek - ma wszystkie liście... bo temperatury po ileś minus jej nie straszne.

kasiapelasia - dziękuję za uznanie dla ogrodu i ogrodników. Kokoszki tak mają, że chcą mieć wszytko, czyli podstawowy błąd ogrodnika. Jakbym teraz tworzyła ogród od nowa to już chyba tak bym nie namieszała. Przynajmniej tak mi się wydaje. Szczególnie rozważniej bym podeszła do nasadzeń "trwałych" czyli drzewa. Troszkę inaczej bym rozplanowała ogród. Ale jak zaczynałam to nie miałam pojęcia o Forum, Ogrodowisku i o ogrodnictwie ..... Zazdroszczę tym co teraz tworzą ogrody.
Pracujemy w ogrodzie z mężem. Jego trawnik, moje rabaty.... podział obowiązków jest.. Raz jest lepiej, a raz gorzej... wszytko zależy od czasu jakim dysponujemy.

Nikita - jak miło Cię widzieć Na koszty nie będę Cię naciągać... u nas mży deszcz... okropnie jest

Horcia - wystarczy rozejrzeć się po ogrodach wkoło siebie, takich co sadzą bezmyślnie jest więcej niż ustawa przewiduje.. Na szczęście Ci co trafiają na forum uczą się jak uniknąć błędów. Ja w zasadzie cały czas walczę jak zrobić znośnie nie tracąc tych roślin co mam... szkoda ich.. ale czasami trzeba się rozstać.. Ogród nie guma, często już nie miałam gdzie zagospodarować mojego bezmyślnie posadzonego dobra.. biała akacja, irga Coral Beuty, wiciokrzewy olbrzymie, pęcherznice i wiele innych. O bylinach nie wspominam.

Madżen - była akcja szklarniowa... ale to dobra decyzja. A grządki chyba jednak zrobię podwyższone... tak troszkę...
W szklarni werbena zielona



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 11:00, 28 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anek - mi irysów żal, że zostały zniszczone. Chyba najbardziej. Sentymentalnie żal. Oczywiście, ze można kolejne posadzić.
Nie sentymencimy - zmiany są na lepsze. Bylinowa, szklarnia i warzywnik - to fajny kompleks u Ciebie i aleja Konstancji - to drugie fajne miejsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 11:09, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)
Super efekty, na fotkach najlepiej widać zmiany. Ale mnie najbardziej zaskoczyło to drzewo przy lampie w Alei Konstancji- niesamowicie urosło.

To klon srebrzysty tu coś o nim pisałam.
Rośnie jak głupi.. chyba nie do końca to było dobre rozwiązanie na posadzenie tu tak wielkiego drzewa. Co roku podcinamy mu dolne konary by doświetlić rabaty na dole i by głową nie walić o konary... to najszybciej rosnące drzewo u mnie.... razem z klonem Crimson, wierzbą i akacjami (tych już nie mam).
Dla mnie już drzewa mogłyby przestać rosnąć Jedynie grujecznik i klon Drummondi mogą troszkę podrosnąć..

Iwona - nie tylko boimy się zmian, ale też żal nam pozbywać się roślin z którymi już się zżyliśmy ... ale ogród rośnie i zmiany są konieczne.
Rabata telewizyjna to bylinówka na końcu Alei Konstancji (po warzywniaku).. ta z różami to różanka, a nie telewizyjna.
Telewizyjną nazywam, bo w TV ciągle ją pokazywali... bez końca .... te przekwitłe krwawniki kichawce, powalone deszczem byliny.. jakby nic innego nie było... faktem jest, że jeżówki jeszcze wyglądały nie najgorzej, chociaż powiązane na szybko w pęczki. Podobała się im chyba najbardziej.. to telewizyjna.. Lecę zobaczyć co pokręciłam w opisie.. ja tak potrafię..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:11, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kacha123 napisał(a)
Aniu przemiany cudne. Chciałabym zobaczyć kiedyś Twój ogród w realu...

To zapraszam.... ale uprzedzam... można się rozczarować.. foty wrzucamy z najlepszych ujęć .. a real jest real. Sporo ogrodomaniaków już się przewinęło przez mój ogród i nikt na zawał nie umarł..... wiec niczym nie ryzykujesz... zapraszam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 11:19, 28 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu w wolnej chwili proszę o opinie i poradę u mnie na 485 stronie.
Tak z innej beczki, ile pampersów już uzbierałaś do ogrodu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
grazyna 11:20, 28 sty 2015


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Anek bo i ja Cię odwiedzę jeszcze
Autostradą prawie spod domu do Rzeszowa niedawno jechałam i myślałam o Tobie Widzieć nie widziałam, jedynie czułam, że jestem blisko Ciebie
Myślałam o Twoim ogrodzie, podskubać Ci np. werbenkę chciałabym
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
mira 11:24, 28 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Aniu jak wyczytałam, że sałatę wysiałaś to aż podskoczyłam bo teraz tylko takie komunikaty mnie orzeźwiają i co w szklarni będziesz sadzić ? idą jakieś większe mrozy pow. -10 widziałam ale to się może zmieni.

Byłam przeciwna przenoszeniu szklarni jak pokazywałaś, teraz widzę jaki był całościowy zamysł i rozumiem do czego dążyłaś.
Kiepski ze mnie podpowiadacz przez komputer.

Ja też czekam cierpliwie niech zima się wyszaleje i jeszcze trochę energii się nagromadzi choć zaczynam już tęsknić za upojną chwilą u Pana Bylinowego a potem myk do Ciebie - to już sobie obiecałam .
Najpiękniejsze są chwile oczekiwania i tego się trzymajmy!.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 11:26, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Anek - mi irysów żal, że zostały zniszczone. Chyba najbardziej. Sentymentalnie żal. Oczywiście, ze można kolejne posadzić.
Nie sentymencimy - zmiany są na lepsze. Bylinowa, szklarnia i warzywnik - to fajny kompleks u Ciebie i aleja Konstancji - to drugie fajne miejsce.

A kałuża????? Kałuża nadaje najwięcej klimatu
Archiwalne... ale tak bardzo nie żałuję ich.. kilka kłączy zostawiłam (kolory na chybił trafił) i wegetują pod cyprysami.. Moja ziemia nie nadaje się dla irysów.. za ciężka, za zimna... Tak samo nie żałuję opuncji Z ulgą pozbyłam się kłujoków


Tego też nie żal

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 11:27, 28 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O ale wizyt się zapowiada Ty lepiej zrób dni otwarte i wyznacz dni tygodnia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies