Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 00:20, 01 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
mira napisał(a)


Basiu poczytałam, hortensjowe koronki dziś zabieram i nie kumam co z różami w lipcu rozmnażać? na razie mi nie spieszno ale może lepiej wiedzieć, kiedyś odkopałam od korzeni jakąś rugozę - normalnie ciachłam kępkę młodych odrostów i wsadziłam i bez problemu sobie krzak rośnie, a odmianowych nie próbowałam .

pozdrawiam

Mirko, w lipcu pobieram patyczki róż i próbuję je ukorzenić wtykając do ziemi. Patyczki nakrywam plastikową butelką bez dna, pilnuję, aby ziemia była wilgotna i czekam.
Pierwszy raz 'sadziłam' patyczki we wrześniu, w tym roku już w lipcu. Podglądam i widzę, że żyją, czyli są na dobrej drodze do ukorzenienia się. Niektóre wypuściły listki. Butelki zostają na zimę. Miejsce nie powinno być zbytnio nasłonecznione.

Edit. Dodam, że pierwsze róże to same okrywowe i pnące: New Dawn, Pink Swany, White Cover, Red Fairy, Jasmina i Alba Rose. Wszystkie od Vivy.
Od lipca czekam na: Sebastian Kneippe, Sonnenchirm, Golden Gate i jeszcze jakąś - te dostałam od Jambosany.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Kindzia 14:38, 01 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja Was Dziewczynki podziwiam za to ukorzenianie patyczków róż...u mnie słabo z cierpliwością...
W lipcu wysyłałam sporo patyczków różnych róż do Mirki. Sporo jej się ukorzeniło. Ciekawam bardzo czy w przyszłym roku będą kwitły już i jakie wyjdą.

Miałam nadzieję na podpatrzenie jeszcze u Ciebie Basiu dalii...dzisiaj jeszcze widziałam w ogrodach wracając z cmentarza...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 20:50, 01 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dlaczego moje hortki nie zmieniły się w koronki?? Ukorzenianie róż to dla mnie wyższa szkoła jazdy Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mala_Mi 09:34, 02 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piszesz by butelki zostawić na różach?? Obsypać butelki ziemią? Koleżanka wzięła ode mnie patyki i sie ukorzeniły i pytała co dalej... hmmm.. nigdy nie ukorzeniałam..

Zajrzałam na stronkę ze skrętnikami.... ależ tam szaleństwo odmianowe. Miałam napisać, że twoje "dzieci skrętnikowe" mam i ja

U mnie też wszystkie grudniki w pąkach... jak zwykle kwitły różnie, tak tym razem wszystkie sie zmówiły..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 18:51, 02 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Kindziu - do ukorzeniania róż nie trzeba cierpliwośći. Wtykasz patyki w ziemię i na prawie pół roku zapominasz o nich. Ukorzenią się, albo nie
Moje kwitły już w pierwszym sezonie po ukorzenieniu

Gocha - to Anabelki Strong taki dar mają, że po przekwitnięciu ciemnieją, płatki się wykruszają i zostają same nerwy.

Aniu - Mi - powiedz koleżance, żeby juz nic nie robiła z tymi różami. Trzeba czekać do wiosny i jak wypuszczą nowe listki dopiero w maju-czerwcu usunąć butelki. Ale wtedy trzeba patyczki cieniować.

Tak, od ilości odmian skrętników można dostać bólu głowy! Wszystkie są przepiękne! No cóż, ja mam tylko te najzwyklejsze, ale i tak się nimi cieszę.
Wczoraj rozwinął się pierwszy biały grudnik. Boję się je ruszać, aby nie zrzuciły pączków, bo już nie raz to mi się zdarzyło A fotki by się przydały
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
boguslawa_ma... 19:47, 02 lis 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
barbara_krajewska napisał(a)
Bogusiu, jeśli uzbroisz się w cierpliwość, to z listka możesz się takiego niejednego skrętnika doczekać. Tu opisane, jak je rozmnażać. A listki mogę Ci przesłać

Jeśli nie sprawi ci kłopotu możesz przysłać,dzięki ci za ten wątek,nie wiedzialam że jest tak dużo odmianPozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
barbara_kraj... 20:38, 02 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
boguslawa_madejska napisał(a)

Jeśli nie sprawi ci kłopotu możesz przysłać, dzięki ci za ten wątek, nie wiedzialam że jest tak dużo odmianPozdrawiam

Jak mi się uda, to jutro wysyłam. Dam Ci znać na pv. czy przesyłka poszła.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Milka 13:50, 03 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też te róże sobie rozmnażam, ale dopiero wiosną się okaże, czy coś się uda ...nie ta pora, ale przy tej pogodzie szansa jest
...mnóstwo roślin teraz kwitnie bratki, stokrotki, dzwonki Poszarskiego, anomalie na całego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgorzata_s... 15:08, 03 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No widzisz, ja myślalam że wszystkie tak mają Ciagle ty się czegoś uczę Anabelkę mus kupić Buziaki Basiu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Bogdzia 20:01, 03 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Basiu ogrodowiskowa encyklopedio , fajnie poczytac Twoje rady i popatrzec na efekty Twoich doświadczeń. Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies