Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nostalgiczny ogródek shabby chic

Pokaż wątki Pokaż posty

Nostalgiczny ogródek shabby chic

beata0109 11:29, 07 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Jeszcze raz dziękuję za miłe komentarze. Czuję się trochę zawstydzona , nie czuję sie jak bohaterką. Żyjemy z końmi już kilka lat i stały się codziennością nawet czasami zapominam o tym w jaki sposób się u nas się znalazły.Rzadko też wspominamy o tym znajomym którzy do nas przyjeżdzają.Przyznam że czasami spotkaliśmy się z kąśliwymi uwagami typu " nie macie na pieniędzy wydawac, konie niszczą wam trawnik, łamią drzewka, nie boicie się o dzieci, na co wam konie na których nie można jezdzic" odpowiadamy tylko ... bo lubimy konie i już. To samo dotyczy innych zwierzaków.Pytania na temat świnki - kiedy ja zjemy ? doprowadza mnie do furii, na odpowiedz że nie zjemy jej wcale bo jest po to żeby sobie żyła i traktujemy ja jak psa czyli może biegac luzem, wchodzic do domu i bawic się z dziecmi Ludzie robią ironiczną minę .Nasze psy śpią w domu nie maja budy nigdy nie były zapinane ani zamykane.Co u mnie na wsi jest bardzo wyalienowane.Pies jest po to żeby pilnowac obejścia ! Zazwyczaj na łańcuchu lub w kojcu .Nawet moi teściowie bardzo nad tym ubolewają bo psy ... brudzą w domu , niszczą podłogę czasmi zdarzy im się zwymiotowac jak najedzą się trawy .Jak koty mogą wskakiwac na blat !!! (tego akurat też nie lubię) ale kot to tylko kot taką ma naturę , skacze wysoko.. eh dużo by pisac. Z tych osób które znam tylko my mamy wysterylizowane zwierzęta a inni cóż ...Widzę u sasiadów cieżarne kotki które pozniej nie prowadzają małych
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
kaisog1 11:48, 07 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
... nie rozumiem ludzi, którzy zadają takie pytanie i wcale nie chcę ich zrozumieć. To tak mniej więcej jakby zapytać po co trzymasz babcie w domu? Przecież jest stara.... nie posprząta, nie ugotuje.... Makabra.
Grunt to się przejmować i żyć w zgodzie z własnymi poglądami!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
anna_g 12:35, 07 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
beata0109 napisał(a)
Jeszcze raz dziękuję za miłe komentarze. Czuję się trochę zawstydzona , nie czuję sie jak bohaterką. Żyjemy z końmi już kilka lat i stały się codziennością nawet czasami zapominam o tym w jaki sposób się u nas się znalazły.Rzadko też wspominamy o tym znajomym którzy do nas przyjeżdzają.Przyznam że czasami spotkaliśmy się z kąśliwymi uwagami typu " nie macie na pieniędzy wydawac, konie niszczą wam trawnik, łamią drzewka, nie boicie się o dzieci, na co wam konie na których nie można jezdzic" odpowiadamy tylko ... bo lubimy konie i już. To samo dotyczy innych zwierzaków.Pytania na temat świnki - kiedy ja zjemy ? doprowadza mnie do furii, na odpowiedz że nie zjemy jej wcale bo jest po to żeby sobie żyła i traktujemy ja jak psa czyli może biegac luzem, wchodzic do domu i bawic się z dziecmi Ludzie robią ironiczną minę .Nasze psy śpią w domu nie maja budy nigdy nie były zapinane ani zamykane.Co u mnie na wsi jest bardzo wyalienowane.Pies jest po to żeby pilnowac obejścia ! Zazwyczaj na łańcuchu lub w kojcu .Nawet moi teściowie bardzo nad tym ubolewają bo psy ... brudzą w domu , niszczą podłogę czasmi zdarzy im się zwymiotowac jak najedzą się trawy .Jak koty mogą wskakiwac na blat !!! (tego akurat też nie lubię) ale kot to tylko kot taką ma naturę , skacze wysoko.. eh dużo by pisac. Z tych osób które znam tylko my mamy wysterylizowane zwierzęta a inni cóż ...Widzę u sasiadów cieżarne kotki które pozniej nie prowadzają małych


Fajne macie poglądy i tyle... Tak trzymać... Świnka, która biega po domu i bawi się z dziecmi - nooo jak ja bym chciała to zobaczyć... Ja mam tylko kilkanaście rybek w akwarium i małą pieskę - też ze schroniska (tak się pochwalę żebyś już nie czuła się zawstydzona - wszyscy ją koniec końców kochamy bardzo ale ile miałam "przebojów" zanim mogła być w domu.... eh... miała być podwórzowa ino nie urosła Tak, że wiem o czym mówisz bo daleko nie muszę szukać. Dobrze że są tacy ludzie jak wy - lubię to wiedzieć, lubię to widzieć - a robię tyle ile mogę I dlatego będę tu gościła jeśli pozwolisz.
Miłego dnia i... smacznego pączka
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Enya73 13:21, 07 lut 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Znalazłam coś dla Ciebie w stylu, który lubisz, z myślą o wiośnie

http://allegro.pl/kpl-szklarnia-postarzana-prowansja-schaby-chic-i2960418148.html
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
anna_g 15:02, 07 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Anita - super
A ja znalazłam takie coś http://allegro.pl/mini-szklarnia-domowa-ozdobna-schabby-prowansja-i3005332776.html i też pomyślałam że pasuje do tego wątku - choć mnie się też bardzo podoba

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 16:12, 07 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
beata0109 napisał(a)

Nie mam praw autorskich bo sama go ukradłam z jakiejś strony o ekologicznym stylu zycia . Jestem jego propagatorką i cieszę się że ktoś będzię ze mną


Właśnie przeczytałam, że Ania-Monteverde też tak robi
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
beata0109 09:11, 08 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256

Fajne macie poglądy i tyle... Tak trzymać... Świnka, która biega po domu i bawi się z dziecmi - nooo jak ja bym chciała to zobaczyć... Ja mam tylko kilkanaście rybek w akwarium i małą pieskę - też ze schroniska (tak się pochwalę żebyś już nie czuła się zawstydzona - wszyscy ją koniec końców kochamy bardzo ale ile miałam "przebojów" zanim mogła być w domu.... eh... miała być podwórzowa ino nie urosła Tak, że wiem o czym mówisz bo daleko nie muszę szukać. Dobrze że są tacy ludzie jak wy - lubię to wiedzieć, lubię to widzieć - a robię tyle ile mogę I dlatego będę tu gościła jeśli pozwolisz.
Miłego dnia i... smacznego pączka

Pączków zjadłam cztery

Będę zaszczycona i także będę zagladac do ciebie
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
asica 09:17, 08 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3840

beata0109 napisał(a)
Jedno dwa nasionka do rolki, pozniej nie trzeba pikowac wsadza sie sadzonkę razem z rolką od razu do ziemi. Papier dobrze się rozkłada . Robie tak tylko z kwiatami . Warzyw ( kapusta, papryka itp) nie sadzę w ten sposób bo nie mam pewności czy rolka nie jest nasączona czymś chemicznym.


pomysł rewelacja, a ja właśnie posprzątałam wszystkie walające się rurki (bałaganiarzom domowym nigdy sie nie chce ich wyrzucić ; na pewno wykorzystam na pomidory
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
beata0109 09:18, 08 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
aniula napisał(a)
Miejsce niezwykłe, bo i ludzie niezwykli...
Miło mi, że do mnie zajrzałaś. Żyjemy w ntak różnych miejscach... ale sentyment do emaliowanych naczyń też mam i związane z nimi wspomnienie z dzieciństwa - stary, modrakowy czajniczek, którym mój dziadek o anielskiej cierpliwości pozwalał mi podlewać każde włożone przez niego do ziemi nasionko...

U nas niestety brak zwierzaków - moje dziewczyny też są alergiczkami więc odpada wszystko, co ma pierze lub sierść. Może kiedyś rybki



Jestem uzależniona od emaliowanych naczyń zbieram je z uporem maniaka )) marzy mi się kolekcja w odcieniach niebieskiego

Moja córka ma alergię na pokarmy na dodatek nie wiemy co ja uczula ale chyba wszystko co ma E .Dlatego prowadzę kuchnię bardzo prostą, żadnych kostek rosołowych żadnych przypraw gotowych , kolorowych galaretek kupnych ciastek, zrezygnowalismy też z mięsa Solidarnie z nią wyrzekamy sie zakazanych produktów . Jak sami się wyrwiemy do miasta to jemy chipsyi pijemy colę w samochodzie i wyrzucamy opakowania żeby dzieci nie znalazły
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
beata0109 09:37, 08 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Dzięki za linki do szklarenek już dawno o czyms podobnym myślałam nawet widziałm je na żywo w ogrodnicznym . Teraz jestem pod kręska Mąż 40 tka córka 10tka druga 17tka konie prawie zjadły siano i chyba trzeba dokupic ..długo można wymieniac. W kwietniu mogę sobie coś kupic

W ikeli upatrzyłam taki regał za 129zł

mam te trzy latarenki i chcialam jeszcze tam postawic begonie w emaliowanych bądz ocynkowanych wiaderkach
co o tym myślicie ?


____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies