Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nostalgiczny ogródek shabby chic

Pokaż wątki Pokaż posty

Nostalgiczny ogródek shabby chic

beata0109 20:12, 31 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
monteverde napisał(a)
Cześć Beata, miejsce na życie super, domek też i farba na nim , terakota , fee, ja bym wokół domu posadziła niziutkie róże okrywowe może białe?np. Rigo Rosen lub Innocencia?a jak jest na przednówku z karmieniem koni? siano wtedy najdroższe a pod iglaki można podsadzać hosty lub żurawki witaj, a konie to moja dawna miłość



Piękne te różyczki bardzo dobry pomysł.
Dziś w castoramie nabyłam nasiona różowych kwiatów .Wpadłam na pomysł rabaty biało różowej.

Jeżeli chodzi o konie ,kupujemy siano już latem na całą zimę i wczesną wiosnę. Zbieramy jabłka z dzikich opuszczonych sadów. Dokupujemy marchew drugiego gatunku od gospodarzy. Koszt siana na te trzy żarłoki to około 1000zł . Jest to wydatek dla naszej 5 os rodziny dość znaczny ale z drugiej strony opieka nad nimi bezcenna.
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
baraga1904 20:16, 31 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...konikowo-kucykowo... wspaniałe zwierzęta..
pozdrawiam cielplutko...
Gardenarium 20:19, 31 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo Was podziwiam za to co zrobiliście, ja jak na razie uratowałam tylko koty, ale konie ? to już naprawdę coś. Jesteście wielcy

Obrazki z końmi fantastyczne i działka, a właściwie zieeeeemiaaaa i jezioro, własne

Cudnie macie. Może zrób prostokątną rabatę angielską z szumiącymi trawami, taki trochę ogród preriowy, będzie falował na wietrze niczym dzikie łąki.

Tutaj masz zdjęcia z inspiracjami.

Jeśli coś Ci się spodoba, wyślij mi link, a powiem jakie rośliny tam rosną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:21, 31 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O warzywnikach masz dwa wątki i kilka artykułów

Ekologiczna uprawa ogrodu

Tag warzywa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosiniak 19:43, 01 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ja też jestem pod wrażeniem, bo ja tylko kotka i chomika mam, a tu tyle zwierząt i to dużych zwierząt.
Niesamowite zdjęcia i przestrzeń- robi wrażenie, pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
beata0109 18:42, 02 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
asica napisał(a)
Nie, no te koniki w oknie rozbrajają, aż się chce takie mieć.
Piękny teren masz niezłe pole do popisu.
Ja też mieszkam w lubuskim i w lubuskim odwiedzam rodzinę na wsi (w okolicach Parku Narodowego Ujście Warty). Jakże podobny krajobraz widzę u Ciebie
W sprawie ogrodu w stylu shabby chic może zajrzyj do wątków na fotoforum.gazeta.pl; wątki fallli "o tym jak ruderka staje się ładnym domkiem". Może znasz te wątki, co prawda to głównie wnętrza, ale Fallla uchyla też furtkę do swego ogrodu.
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,85002384,85002384,1,2.html?v=2

Wątki zawierają wiele porad dotyczących odnawiania starych mebli podłóg, okien drzwi, skarbnica wiedzy.
A furtka wykonana z użyciem znalezionej na starociach wycieraczki - marzenie. Polecam gorąco, niezmiernie żałuję, że wątek nie jest kontynuowany.

Dziękuję prześledziłam cały wątek bardzo oryginalne pomysły. Pokazałam mężowi też bardzo mu się podobało.Nasz dom w całości urządzony jest w podobnym stylu
Powoli kształtuje się wizja mojej rabaty.Znalazłam kilka inspiracji.
Mam metalowe krzesła i emaliowane miednice chciałabym je wykorzystać jako kwietnik dla różowej lobelii i różowej gipsówki.

W emaliowanym wiadrze posadzić białe mieczyki.



____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
kraania 19:25, 02 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
beata0109 napisał(a)
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Jak podczytywałam forum widziałam że są tu ludzie mili i życzliwi. Tym bardziej cieszę się że mogę dołączyć. Jestem urodzona w Świnoujściu , od 12 lat mieszkam w lubuskiem na wsi.Spadło to m nie jak grom z jasnego nieba. Bałam się zwierząt a dziś mam trzy konie dwa duże psy, trzy koty i świnkę. Jak to bywa w życiu wszystko przez przypadek. Konie są z ogłoszenia w internecie uratowane od śmierci.Najpierw była Donna była bita, kantar wrósł jej w ciało. Pozniej dołączył kucyk trzymany w boksie tak małym ze wytarł do krwi skórę nad ogonem okazało się że jest niewidomy. Na końcu średni konik Orlik wykorzystywany do jazdy dzieci na zawody dostał ochwatu więc już był niepotrzebny. Znalazły u nas przystań.







Świnke zobaczyłam na podwórku u gospodarza gdy zgubiliśmy drogę... do domu wróciliśmy ze świnką wielkości kotka dziś to prawie 100kg świnia. ( Jesteśmy wege więc jej nic nie grozi)



Jestem pełna uznania i podziwu za uratowanie koni. I zachwycam się świnką
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kaisog1 21:03, 02 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika (Monitka)- ja jeżdżę konno Chociaż po ostatnim lądowaniu (trzykrotnym) i pokłóceniu się z koniem nie jeździłam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
margi 21:18, 04 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Serdecznie pozdrawiam,ale sielskie widoki,ja tyż z lubuskiego
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
anna_g 23:38, 04 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
beata0109 napisał(a)




Świnke zobaczyłam na podwórku u gospodarza gdy zgubiliśmy drogę... do domu wróciliśmy ze świnką wielkości kotka dziś to prawie 100kg świnia. ( Jesteśmy wege więc jej nic nie grozi)



Absolutnie cudna świnka - na tym zdjęciu mnie rozbraja całkowicie, słodziak po prostu.
Jak chyba wszyscy tutaj bardzo podziwiam Was za te konie - smutna historia z happy endem - dzięki takim jak wy ludziom. Fantastyczne. To strasznie fajne znaleźć się w miejscu gdzie zbierają się ludzie współczujący i pomocni. Wielu tutaj ocaliło jakieś zwierzaki - koty, psy, choć nie wiem czy konie też Oprócz pięknych ogrodów to są piękne historie Pozdrawiam cieplutko nocną porą.

ps. tych kąpieli we własnym "bajorku" to normalnie tylko pozazdrościć
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies