Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nostalgiczny ogródek shabby chic

Pokaż wątki Pokaż posty

Nostalgiczny ogródek shabby chic

beata0109 20:09, 27 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Witam znalazłam to forum przypadkiem, szukałam w internecie jak samemu zrobić betonową kulę. Po miesiącu oglądania i podziwiania Waszych przepięknych ogrodów postanowiłam się ujawnić i przywitać.Jestem laikiem na wsi mieszkam od 9 lat a ogród mam dopiero od trzech. Założyłam ten wątek ponieważ szukam inspiracji i potrzebuję porad jakie rośliny będą pasowały do romantycznego ogródka w stylu retro.Chciałabym go połączyć np z emaliowanymi naczyniami. Ogrod ,właściwie rabata ma wielkość około 4m2 jest słoneczna przylega do zabudowanego tarasu.Ziemia jest torfowa i nie wiem czy nie jest za kwaśna . Sadziłam rózne kwiaty i marnie rosły. Jedynie dalie były ładne i nie chorowały. Marzę o różach ale nie miałam odwagi ich osadzić bo teren jest wietrzny nie ma osłony.


____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
Neska 20:28, 27 sty 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj. Wstaw zdjęcia wtedy łatwiej coś doradzić.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Kondzio 20:59, 27 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam czekamy na zdjęcia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 23:23, 27 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, pokazuj ogród i garnki, ciekawe doświadczenie dla nas, bo u nikogo nie widziałam. Musimy cokolwiek zobaczyć, żeby móc doradzać rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata0109 11:52, 28 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256


Zdjęcia zrobione pod śniegiem więc mało widać chyba muszę poczekać na odwilż pierwsze zdjęcie to rabata na którą nie mam pomysłu :/ znalazłam stare zdjęcia z niezabudowanym tarasem . Na rabacie rośnie tylko juka kilka funkji i śliwa ałysza Widać że nic nie osłania rabaty więc podczas wichury wiatr i silna ulewa niszczy wątłe rośliny
Z przodu są iglaki i chyba już tak zostanie dosadzam pod nimi żółte niskie aksamitki bo chyba tylko te kwiaty są w stanie przeżyć w cieniu iglaków i kwaśniej ziemi

____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
MilenaP 15:45, 28 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj ja widziałabym tutaj róże i lawendę no i koniecznie na przedwiośnie, między różami krokusy, hiacynty lub przebiśniegi, tulipany cudny ten zabudowany taras, no i ten widok......zapiera dech w piersiach!!!
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 15:49, 28 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
A, zapomniałem napisać, że te róże to powinny być niskie. Może okrywowe A z lawendy, zrobiłabym na Twoim miejscu obwódkę w miejscu tej drewnianej obwódki
____________________
Milena - zielonastrefa
kaisog1 16:06, 28 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj Beato

Piękny kawal ziemi! To jezioro czy staw na działce? Jak duzy jest teren?
Zaczęłabym od nasadzenia drzew, żywopłotów lub wysokich krzewów, żeby "wyciszyć" ten hulający wiatr

Śliczny domeczek
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
majorkaa 17:16, 28 sty 2013


Dołączył: 26 lis 2012
Posty: 172
Dzień Doberek, co za widoki!!! Konie!!! Domek śliczny.
Myślę, że zakotwiczysz tu na dobre
Na powitanie zamiast kfiatka
____________________
Hokus pokus w ogródku Beaty
beata0109 20:46, 28 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
Dziękuję za miłe powitanie
Lawenda zawsze mi sie podobała miałam trzy krzewinki ale ubiegłorocznej zimy zmarzła. Była okryta sosnowymi gałęziami ale nic to nie dało. Płotek drewniany nie jest urokliwy ale musiałam zabezpieczyć rabatę przed moja świnką wietnamską która wchodziła i mościła sobie legowisko wygniatając wszystko, na dodatek ryła i wyjadała młode pędy.
Staw został wykopany żeby osuszyć teren, dwa rowy które były przedtem nie dawały rady .Kiedy kupiliśmy działkę była podmokłą 3 hektarową łąką. Zachwaszczona trzciną powojem ostem i innym zielskiem wysokim na prawie 2 metry. Kilka lat zajęło doprowadzenie tego do ładu, to zasługa mojego męża. Bardzo pomocne w usuwaniu zielska są nasze trzy adoptowane konie
Ten wielki trawnik raczej taki zostanie mąż marzył o takiej przestrzeni. Więc jestem skazana na hulający wiatr. Nawet to lubię, 25 lat mieszkałam nad morzem. Na południowej stronie działki mamy spory sad około 30 drzewek owocowych a w ubiegłym roku posadziliśmy około pół hektara lasku brzozowego .Na północnej cześci jest trójkąt około 40 arów z samosiejkami topli ,drzewa są już 4 metrowe.Więc na całej działce jest sporo drzew.
Zawsze skupiałam się na potrzebach rodziny i moich zwierzaków. Priorytetem był ogródek warzywny i owoce dla dzieci .Na kwiatki i rabatki dla przyjemności nie starczało juz czasu lub pieniędzy. W tym roku zamierzam siebie dopieścić i spełnić małe marzenie. Siedzieć na tarasie z kubkiem kawy i patrzeć na moje kwiaty robić im zdjęcia i wrzucać na forum.
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies