Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 11:44, 24 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
wietrzyk napisał(a)
Ewa,
piękna sesja, czy to znaczy, że aparat masz już sprawny?
ale się dzieje u Ciebie...
chciałam wejść na ten link do zakupu albumu, ale albo nie umiem, albo coś nie działa...



Coś mi nie wyszło z tym linkiem
Może teraz będzie dobrze:

http://www.statyw.eu/aktualnosci/Wpisy/2015/6/10_Album_Elizeusz_Cieslik

A jeśli chodzi o aparat - niestety aparat jest do luftu. Mamy jeszcze drugi - i tym są robione te zdjęcia. A z powodu urazu przez dłuższy czas nie mogłam wziąć go do ręki - mam taki strach, że znów zepsuję...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 11:50, 24 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Trochę zdjęć z ogrodu

Rabata skalno-angielsko-sielska



Róża, która dostała podporę, bo inaczej leżała na ziemi



Ogólny widok na białą rabatę (różanka)



Pergola przy tarasi z żółtą pnącą różą



Moja That Jazz



Polianty a w tle róże żółte rabatowe



____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
AGDULA 23:24, 24 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Podziwiam Twoje róże! Są wspaniałe, takie zdrowe i tak obficie kwitną!
Moje róże nie dosyć ze prawie nie kwitną to jeszcze liście mają w koszmarne plamy..
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
zabaewa 09:45, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Moja That Jazz

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Mathildis 10:44, 25 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Różanka jak marzenie... i konfitury z płatków róż...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
MirellaB 10:59, 25 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Piękne róże
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zabaewa 13:52, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Inwazja też może być piękna
Ale tylko w obiektywie

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
BaRa 06:45, 26 cze 2015


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Cudne te Twoje przeróbki:0
Podziwiam!
Próbowałam sama, ale beztalencie jestem.
____________________
BaRa - Kamienny ogród
jalos 22:53, 26 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Ewo, piękne te Twoje fotografie. Muszę chyba dokładnie zwiedzić twój wątek, bo spodziewam się, że jeszcze niejedno zachwycające zdjęcie znajdę.

A trafiłam tutaj, bo gdzieś (u Mirelli, u Myszy a może jeszcze u innej - nie pamietam) wyczytałam, że masz różę pnącą That's Jazz - jesteś chyba jedyną osobą, u której spotkałam isę z tą odmianą. Ona w ogóle chyba jest mało popularna.
A ja mam 3 sztuki tej róży i tak mi szaleją (ale nie szukaj u mnie zdjęć, bo nie ma), że sama nie wiem jak mam z nimi postępować. Poszybowały strasznie w górę i wymknęły się spod kontroli a pod ciężarek kwiatów gną mi się te długie gałązki. Liczę, że u ciebie uzyska pomoc jak je traktować - kiedy i jak mocno ciąć itp.
Pozdrawiam
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
zabaewa 00:24, 27 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Aga - też mam trzy sztuki jazzów w rôżnym wieku. Masz rację, że ta rôża jest mało popularna a szkoda bo jest piękna, pięknie pachnie i dość zdrowa i u mnie nie przemarza . To typowy climber. Trudno jej wyprostowane sztywne pędy wyginać do peroli. Ja sadzę ją przy trejażach i lrzywiązuję waclarzowato a co się da w poziom to tak przywiązuję i mam burzę kwiatów Tnę wiosną w okresie kwitnienia forsycji. Wycinam martwe, chore i najstarsze pędy, cienkie słabe pędy, które nie pasują mi na trejażu i tyle. Co dwa lata przycinam o jedną trzecią najdłuższe pędy. Od wiosny raz w tygodniu podlewam substralem do pomidorów I pryskam na mszyce. Jak na razie chorób grzybowych na różach nie mam tfu tfu A po ostatnim oprysku gnojówką z pokrzyw M. zaprotestlwał, bo mu róże rôżami nie pachniały hi hi
I z jej płatków robiłam w tym roku konfitury. Mniam
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies