Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Mala_Mi 16:58, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Małgosiu, jechałam przez Rzeszów, patrzę a tu idą dwa wojaki Szwejki. Od razu sobie o Was przypomniałam.
Czytam, że wnusio sie dobrze chowa.. i super...
Piszesz pokochać listopad. trudna sprawa bo mi ciągle zimno
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
JoannA 17:03, 28 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Margarete napisał(a)

U nas zimnica straszna bo tak z minus 4 jest ale wieje mocno wiec odczuwalna temperatura jest jeszcze niższa.........brrrrr a ja mam zamiar jutro jeszcze zakopczykować pozostałe róże i okryc inne wrazliwce stroiszem, wykopac werbenę, pochowac narzędzia i taczki, pochować "bizuterię" ogrodową - te wszystkie ptaszki, latarenki itd.........no i okno chciałam umyc....ręce będą grabiały....ale cóz rad nie rad tylko w wekend mam na to czas
Pocieszeniem jest to że nie pada i na szczęście ma byc słonecznie choc mroźno

Zaglądającym tu życze miłego andrzejkowego weekendu !

Małgosiu,
u nas dzisiaj -8 rano o 5.30 było, do tego dość silny wiatr więc ogólnie zimnica.
Na szczęście zapobiegliwie róże okopczykowałam w już w poprzedni weekend, meble okryłam, a "biżuteria" ogrodowa też już pochowana. Dzisiaj zabrałam turzycę nn do garażu, a jak eM wróci z pracy zabierze do garażu dalie bo stoją jeszcze w altanie śmietnikowej. I tak naprawdę to zima juz może przyjść na miesiąc, dwa i wiosna
Moja działeczka w ROD dawała mi wiele radości, każdy weekend tam mile spędzaliśmy, ale ciągle czułam niedosyt. Marzyłam o ogrodzie na codzień, a nie tak z doskoku. Do tego narażeni byliśmy na ciągłe włamania i kradzieże (również roślin). Wiosną bałam się jechać na działeczkę bo nie wiedziałam co tam zastanę. Kiedyś wandale rozbili nam kominek dla zabawy. Ciągle wyłamane okiennice i wyważone drzwi odbierały nam siły do jakichkolwiek prac.
Na szczęście eM dał się namówić na kupno nowej działki takiej naszej, a nie było to wcale proste i marzenie się spełniło.
Moje 15-letnie doświadczenie z roślinkami bardzo się przydało w zakładaniu nowego ogrodu. Nie uchroniło mnie to jednak od popełnienia wielu błędów, ale to wszystko z pospiechu. Zbyt szybko chciałam mieć już ogród
U mnie imieniny męża ale w najbliższym gronie. Rzadko widujemy się z córką i staramy się wspólnie spędzać jak najwięcej czasu. Może gdzieś wyskoczymy na dobry obiadek.
Miłego weekendu Małgosiu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Margarete 21:51, 29 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)
Małgosiu, jechałam przez Rzeszów, patrzę a tu idą dwa wojaki Szwejki. Od razu sobie o Was przypomniałam.
Czytam, że wnusio sie dobrze chowa.. i super...
Piszesz pokochać listopad. trudna sprawa bo mi ciągle zimno


Aniu te wszystkie kjolejne wydarzenia, spotkania, rozmowy, śmiechy i żarty z całego tego naszego wyjazdu i czasu spędzonego u ciebie zapamietam na długo, bo było naprawdę świetnie. A wojaków wspominam z usmiechnięta miną i teraz nawet śmieję sie do monitora na samo wspomnienie...
Mnie tez zimno i do tego tak ponuro za oknem ale starem sie nie dać tej jesiennej nostalgii, temu nastrojowi, dlatego szukam pozytywów....bo jak nbbym sie poddała to deprecha jak nic....pusto wokół, dzieciaki daleko, zdrowie niedomaga i takie tam......smutasy więc sie nie daje i już.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:58, 29 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
JoannA napisał(a)

Małgosiu,
u nas dzisiaj -8 rano o 5.30 było, do tego dość silny wiatr więc ogólnie zimnica.
Na szczęście zapobiegliwie róże okopczykowałam w już w poprzedni weekend, meble okryłam, a "biżuteria" ogrodowa też już pochowana. Dzisiaj zabrałam turzycę nn do garażu, a jak eM wróci z pracy zabierze do garażu dalie bo stoją jeszcze w altanie śmietnikowej. I tak naprawdę to zima juz może przyjść na miesiąc, dwa i wiosna
Moja działeczka w ROD dawała mi wiele radości, każdy weekend tam mile spędzaliśmy, ale ciągle czułam niedosyt. Marzyłam o ogrodzie na codzień, a nie tak z doskoku. Do tego narażeni byliśmy na ciągłe włamania i kradzieże (również roślin). Wiosną bałam się jechać na działeczkę bo nie wiedziałam co tam zastanę. Kiedyś wandale rozbili nam kominek dla zabawy. Ciągle wyłamane okiennice i wyważone drzwi odbierały nam siły do jakichkolwiek prac.
Na szczęście eM dał się namówić na kupno nowej działki takiej naszej, a nie było to wcale proste i marzenie się spełniło.
Moje 15-letnie doświadczenie z roślinkami bardzo się przydało w zakładaniu nowego ogrodu. Nie uchroniło mnie to jednak od popełnienia wielu błędów, ale to wszystko z pospiechu. Zbyt szybko chciałam mieć już ogród
U mnie imieniny męża ale w najbliższym gronie. Rzadko widujemy się z córką i staramy się wspólnie spędzać jak najwięcej czasu. Może gdzieś wyskoczymy na dobry obiadek.
Miłego weekendu Małgosiu

Dzieki Jozasiu! Wzajemnie !
Męzowi ukłony i zyczenia imieninowe przkaż.Udanych chwil razem wam życze - pewnie że tak trzeba , każdą chwilę jaką uda sie spędzic razem trzeba celebrować..........tak szybko mija wszystko..........

U nas dzis było mroźno ale słonecznie, plan działań zrealizowany z nawiązką.....okno umyte, czysta nowa firanka już wisi, róże zakopczykowane, doniczki tarasowe pochowane, klamoty wyniesionbe do garazu, taczka i narzędzia też, rabaty zabezpieczone stroiszem, mieszkanie ogarnięte.....możana buszować po Ogrodowisku.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 23:25, 29 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nieźle poszalałaś dzisiaj Doczytałam, że wnusia widziałaś Dziś miałam również małego gościa, 11-miesięczną dziewczynkę, sama słodycz
Już niedługo święta, styczeń i za chwilkę znów polecimy do ogrodu
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 07:21, 30 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Małgoś miłej niedzieli , odpoczywaj bo rzadko masz tą możliwośc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
JoannA 09:30, 30 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Margarete napisał(a)

Dzieki Jozasiu! Wzajemnie !
Męzowi ukłony i zyczenia imieninowe przkaż.Udanych chwil razem wam życze - pewnie że tak trzeba , każdą chwilę jaką uda sie spędzic razem trzeba celebrować..........tak szybko mija wszystko..........

U nas dzis było mroźno ale słonecznie, plan działań zrealizowany z nawiązką.....okno umyte, czysta nowa firanka już wisi, róże zakopczykowane, doniczki tarasowe pochowane, klamoty wyniesionbe do garazu, taczka i narzędzia też, rabaty zabezpieczone stroiszem, mieszkanie ogarnięte.....możana buszować po Ogrodowisku.

Bardzo dziękujemy Małgosiu
Pracowita sobota za Tobą, ale już spokojnie możesz odpoczywać w domowym zaciszu.
U mnie dzisiaj rano -14 ... ależ zimnica, aż strach było na spacer z sunią wyjść.
Miłej niedzieli
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Margarete 12:02, 01 gru 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pani Przyrodo, Bogdziu, Joasiu - pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
polinka 19:10, 01 gru 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Małgosiu macham ciepło w ten mrożny wieczór
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anita1978 21:51, 01 gru 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Widzę ze jeszcze siły do prac w ogrodzie cię nie opuściły.....ja cały tydzień byłam chora, wiec ....jeszcze roże czekają na kopczyki....
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies