Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

asica 22:24, 01 paź 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
polinka napisał(a)

Ja sama mam z tym problem...robię zdjecia ogrodu, zgrywam na kompa i jak dojrzę na zdjęciach jakiś chwaścik, liść to co robię? Idę wyrwać chwasta i robię zdjęcia od nowa...

Skąd ja to znam .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
siakowa 22:40, 01 paź 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
polinka napisał(a)



Justyna, jesteś dobrym przykładem na to jak się zachować na początku
Wiele osób ( nie mówię, że wszyscy!!) przychodzi na forum, wstawi kilka zdjeć i liczy na gotowy projekt...
Fajnie podsumowała to jedna osoba z forum-Kiedyś trzeba było dużo się napracowac, nauczyć aby wejsć do tej "ogrodowiskowej rodziny". Dzisiaj dużo "nowych" idzie na łatwiznę nic nie dając od siebie a wymagając.
Oczywiście jest wiele dziewczyn w projektowaniu, które widać, ze sie uczą, słuchają, czytają i czerpią wiedzę garściami ale i u nich nie ma wielu doradzających...

dotarlam do konca dywagacji i zapomnialam juz wszystko co chcialam napisac..
Nie bede powtarzać tego co mowilam bo napisalas to wyzej
A tak jak marzenka pisze forum sie tak rozroslo ze jesli ktos jest tu od jakiego czasu i ma kilka ogrodow z ktorych wlqscicielami sie zzyl i do nich zaglada to wrecz niemozliwoscia jest zaczac zaagladac do nowych do kolejnych i jeszcze wniesc od siebie jakas mertoryczna wartosc tak z doskoku....
Osobnym tematem jest pokazywanie tego co ladne i nakrecanie sie.....
I pewnie chcialam napisac jeszcze duzo ale zapomnialam....ale ja osotatnio nie powinnam za duzo pisac wlasnych przemyslen
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Juzia 23:31, 01 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
polinka napisał(a)




Kawiarenki to już chyba osobny temat Nie ukrywam, że te klubokawiarnie zimową porą bardzo mi pomogły przetrwać ciężki okres w pracy. I chyba do końca życia będe pamiętac jak się Kasią szukałyśmy po pokojach
Co kto ma w wątku to chyba jednak sprawa właściciela wątku ale czasami trzeba naprawdę duzo się naszukać aby coś znależć o ogrodzie.
Tylko z drugiej strony każdy nowy kto przychodzi pisze, że na żadnym forum nie spotkał takiej serdecznej i ciepłej atmosfery jaka panuje na O. A ta atmosfera też nie bierze sie z księżyca...



No tak....tylko jak wchodzisz na forum to najpierw idziesz do znajomych i piszesz o pierdołach A jak wszystkich znajomych już obejdziesz to czasu na pomaganie nowym nie ma.
Za dużo wątków. Za dużo ulubionych. Za mało czasu. Tak mi się wydaje.


No i siaka napisała prawie to samo


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Iwk4 01:13, 02 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)


Często wchodzę na forum nie logując się, wtedy nie widac powiadomień a stronę główną forum z podziałem na działy.

Aaaa, teraz rozumiem.
Ja na telefonie lubię być zalogowana. Szybki użytek z tego robię.

Gracki wolę niekwitnące Śmieszne to o sąsiadach z drugiego ogrodu
Buziaki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:23, 02 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Juzia napisał(a)


No tak....tylko jak wchodzisz na forum to najpierw idziesz do znajomych i piszesz o pierdołach

Faktycznie, czas ucieka.
Doszłam jednak do wniosku, że jak się trzymam stałej grupy wątków, znam ogrody na pamięć, nic nowego to nie wnosi w moje "uczenie" się. Ja potrzebuję zmian, nowych doznań. Wolę czasem wskoczyć na nowe wątki.
Ale każdy jest inny. I dobrze. Bardzo dobrze. Nie wszyscy muszą postępować tak samo.

Podoba mi się to, co Justynka napisała. Sporo w tym racji. Dobra instrukcja dla początkujących.
____________________
Ogródek Iwony II
beata_m 09:12, 02 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Poczytałam Polinka wczoraj o tym co pisałyście i masz racje człowiek się niepotrzebnie wkręca. Trzeba umieć zachować dystans i cieszyć się tym co się ma Trzeba umieć doceniś siebie i swoją pracę A wiesz za co ja bardzo cenię forum za to że mogę się ogródkowo wygadać, moi znajomi raczej nie są fanami ogrodu, wiec wlasciwie nie mam gdzie się wyżyć podzielić tym co mi się podoba, opowiedzieć ile ziemi przekopałam i ile chwastów wyplewiłam wiesz oni tego nie zrozumieją

całuję Was mocno

za to, że mogę się pochwalić że pół dnia spędziłam wyrywając chwasty z trawnika a Wy i tak nie uznacie mnie za wariata
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Rojodziejowa 09:28, 02 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
beata_m napisał(a)
mogę się ogródkowo wygadać, moi znajomi raczej nie są fanami ogrodu, wiec wlasciwie nie mam gdzie się wyżyć podzielić tym co mi się podoba, opowiedzieć ile ziemi przekopałam i ile chwastów wyplewiłam wiesz oni tego nie zrozumieją


Ja wczoraj miałam taką refleksję, że w mojej okolicy to nie ma nawet w sklepie ogrodniczym nikogo, kto by tak na serio był w temacie ogrodowym. Jadę do szkółki pytam co to za cis, Pani mówi, że chyba taki jak tamten i leci karteczkę czytać, na hasło mączka bazaltowa ludziskom się oczy robią jak 5 zł w najlepszym wypadku, a w gorszym patrzą na człowieka jak na jakiegoś idiotę, który ma jakieś niestworzone wymagania Generalnie to nawet nie słyszeli o czymś takim. A najbardziej mnie rozbawiło ostatnio na krzaczku róży "licencjonowana" ale jaka to odmiana już nie było napisane
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Ewa4 10:17, 02 paź 2016


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Trawy rewelacyjne podoba mi sie.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
polinka 11:00, 02 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beta napisał(a)
Już kiedyś o tym pisałam ☺jest kilka ogrodów które niewątpliwie cieszą się bardzo dużym powodzeniem -i wcale mnie to nie dziwi ani obraża bo są przepiękne. To prawda że niewiele osób wchodzi do wątku projektowego. Sama cierpię na swoisty niedoczas i zaglądam tylko do powiadomień. Czasem poprostu trudno coś doradzić bo najnormalniej w świecie brak człowiekowi kompetencjiale pewnie wystarczyło by zwykle "cześć "i już jest miło. Wiem jak to jest jak się czeka na pomoc i opinię. Ja na szczęście taką znalazłam wiec glowa do góry☺


Betko,to prawda, większość z nas cierpi na niedoczas dlatego często proponuję odłożenie projektowania na jesień, zimę gdzie tego czasu jest więcej, na wątkach za dużo się nie dzieje i ogrodnicy wręcz spragnieni ogrodu
A czy brak nam kompetencji do doradzania? Każdy z nas ma w ogrodzie coś z czym czuje się dobrze. Ja nie pójdę doradzać w jakim zestawieniu posadzić róże ale jeśli ktoś chce o trawach mogę mówić dużo
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:12, 02 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
UrsaMaior napisał(a)
Polinko, po części się z Tobą zgadzam - wydaje mi się, że istnieją tu na O. dość zamknięte kółka. W Projektowaniu nie widuję osób, które w tychże kółkach rozpisują się potoczyście, więc to chyba nie tylko kwestia braku czasu...
A co do zamykania wątków to chyba naturalny bieg rzeczy, obserwowałam to samo swego czasu na forum Muratora - dziewczyny praktycznie żyły na forum, pokazywały wszystko, a potem nagle adios, znikam. Tak już chyba jest.


Iza i ja o tym pomyślałam Tylko jest tak jak pisze Marzenka, mamy swoje ulubione wątki, chcemy podtrzymywać znajomości i czesto nawet brak czasu na odwiedzenie wszystkich znajomych ale chcieć to móc...

Z zamykaniem wątków chodzi o coś innego ale myślałam, że odezwie się ktoś z tych osób i szczerze napisze. Oczywiście nie ma żadnego przymusu ale żeby nie doprowadzać do kolejnych zniknięć może lepiej zastanowić się co zmienić aby było lepiej? Rozmawiamy gdzieś na pw o tym co nam się nie podoba a może lepiej napisać o tym aby wszyscy się do tego ustosunkowali?

Przy niedzieli pozdrawiam dobrą duszyczkę z którą często rozmawiałam właśnie w niedzielne przedpołudnia! U mnie w kuchni przeważnie, w niedzielę kucharzy eM, Ty jeżdziłaś do teściów lub rodziców na niedzielne obiady. Brakuje mi Ciebie!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies