Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Iwk4 23:23, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przeczytałam wypowiedź Polinki i wypowiedź Nett. Zadumałam się.
Ja pokazuję także tą gorszą stronę ogrodu. Zmagania z ogrodem mają nas uczyć. Także odwiedzających. Powinny pojawiać się wnioski.
Dlatego mam kilka wątków, z których sama czytając się uczę. Ostatnio poprzeczka się podniosła. No cóż, nie wszyscy potrafią tak wysoko podskoczyć. Trzeba znać swoje miejsce, swoją wartość i pozytywnie patrzeć na świat wokoło, by nie złapać doła. Krótko mówiąc mieć twardą d...

No i się zastanawiam, jak inni wchodzą na wątki.
Bo ja wchodzę z powiadomień. I tam nie ma podziału na nasze ogrody i projektowanie. Jest wpis we wątku - jest powiadomienie. Tylko czasami nie daję rady czasowo być. Pisanie " metodyczne" pochłania sporo czasu. Nie zawsze na wszystko starcza doby.

Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych.
Głowa do góry



____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 23:50, 30 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kilka razy na forum mi się dostało za wypowiedzenie własnego zdania. Jakoś mnie to nie znięchęciło,ale było mi przykro. Teraz się nie odzywam jak nie mam do napisania nic miłego, nie krytykuję, nie zachwycam się na siłę, nie doradzam.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Rojodziejowa 07:24, 01 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
To może w wątku powinno się dopisywać adnotację: przyjmuję dobrze również krytykę

Wiecie, ja tu jestem z tych zielonych Ja jestem pozytywnie zaskoczona z kolei tym, że jest tu sporo ludzi, którzy zupełnie bezinteresownie pomagają innym. Jednak, żeby coś komuś doradzić, to trzeba kapkę przeczytać i czasu poświęcić, a czas to teraz towar deficytowy
Oczywiście to nie jest tak, że każdy wątek od razu jest "zaludniony", no ale z tym jak z życiem, przecież nie zaprzyjaźniamy się z wszystkimi, poza tym, żeby ktoś mnie odwiedzić, to trochę na wątku trzeba posiedzieć i się pointeresować, zajrzeć do kogoś, nie patrzeć tylko na swój kawałek. To jest dobre, bo się człowiek sporo uczy, już masę rzeczy zostało napisanych.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
07:55, 01 paź 2016
czytam dywagacje ....trudno mi se do tego odnieść ..... jedyny problem jaki widzę to sezon ogródkowy kiedy posiadacze ogrodów zwyczajnie nie maja czasu na siedzenie w necie ....w zimie jesienia jest łatwiej znaleźć czas na internety

nikt do mnie do wątku nie przyszedł i nie zapytał czy moge pomóc i doradzic jak to? czy to? ma posadzić ....a w wielu nowych watkach widze ludzi deczko zagubionych mentalnie ...czesto leniwych ...bo nie chce im sie czytać i uczyć chcą mieć

początki sa trudne ...ale ja tez nic nie miałam w ogrodzie....spędziłam 2 sezony na czytaniu i oglądaniu forum...zadawaniu pytań w watkach gdzie cos mnie ciekawiło czy interesowało..... długo zeszło za czym zdecydowałam założyć watek.

w pierwszym sezonie po przeprowadzce chciałam mieć kazdy ogród ktory widziałam w necie ...kazdy bez wyjatku ...byle był ....a najwazniejszym i wytesknionym elementem był trawnik! wydaje mi sie ze wiekszość osób nie majacych pojecia o ogródkowaniu ma takie pragnienia.


PS. zauwazcie ze w sezonie nawet Danusia nie ogarnia forum ...w tematycznych i projektowych watkach ledwo ogarnia


beta 08:13, 01 paź 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Już kiedyś o tym pisałam ☺jest kilka ogrodów które niewątpliwie cieszą się bardzo dużym powodzeniem -i wcale mnie to nie dziwi ani obraża bo są przepiękne. To prawda że niewiele osób wchodzi do wątku projektowego. Sama cierpię na swoisty niedoczas i zaglądam tylko do powiadomień. Czasem poprostu trudno coś doradzić bo najnormalniej w świecie brak człowiekowi kompetencjiale pewnie wystarczyło by zwykle "cześć "i już jest miło. Wiem jak to jest jak się czeka na pomoc i opinię. Ja na szczęście taką znalazłam wiec glowa do góry☺
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
UrsaMaior 10:40, 01 paź 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8251
Polinko, po części się z Tobą zgadzam - wydaje mi się, że istnieją tu na O. dość zamknięte kółka. W Projektowaniu nie widuję osób, które w tychże kółkach rozpisują się potoczyście, więc to chyba nie tylko kwestia braku czasu...
A co do zamykania wątków to chyba naturalny bieg rzeczy, obserwowałam to samo swego czasu na forum Muratora - dziewczyny praktycznie żyły na forum, pokazywały wszystko, a potem nagle adios, znikam. Tak już chyba jest.
____________________
ogród pod lasem
sylwik69 11:41, 01 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Nett napisał(a)
Polinko masz dużo racji w tym co piszesz. I każdy kto odpowiada na Twojego maila też ma rację, bo mówi jak to wygląda z jego strony.
Może ja powiem jak to wygląda ze strony tych szukających pomocy, początkujących. Gdy założyłam wątek w Naszych ogrodach nikt się nie odezwał czy jest źle , czy dobrze, co zmienić itp. Nie mi oceniać z czego to wynika, ale nie było żadnej podpowiedzi. Po prostu ogród nie zachwycał, więc nikt się nie odzywał. Bo tylko te zachwycające się komentuje, bo nikt nie chce urazić właściciela i jest to poniekąd zrozumiałe. Tylko trzeba samemu na to wpaść. Ale masz rację, wstydziłam się pokazać te najgorsze fragmenty, choć właśnie do nich najbardziej potrzebowałam pomocy. Absurdalne, prawda?
Gdy poprosiłam Danusię o przeniesienie wątku do Projektowania, coś zaczęło się dziać, ale tak jak pisze Marysia- tylko kilka osób pomaga, angażuje się, ale czasem nie jest w stanie "obsłużyć" kilku wątków na raz. Natomiast garstka osób, naprawde garstka z "Naszych ogródów" się tam udziela. I trochę przykro, bo to ludzie, którzy przeszli przez to samo, znają rozterki od podstaw i mają doświadczenie co do poszczególnych roślin, więc najwięcej mogliby pomóc.
Aczkolwiek wiadomo, nikt nikgo nie zmusza, nie ma przymusu pomagania. To wola każdego z nas. Ech, rozpisałam się, a chyba nic z tego nie wynika...
Dobranoc Kochani.


Potwierdzam to co pisze Nett.Ja też jestem tu od niedawna..rozumiem że nikt nie chce nikogo urazić albo nie chce skomentować czyiś umięjetności.Ale każdy kto tu przychodzi i zakłada wątek musi się z tym liczyć!jest tu w jakimś celu i oczekuje wsparcia,pomocy i krytyki"budującej"z której narodzi się piękny ogród.Jestem zdania że lepsze niż zachwyty i słodzenie jest pokazanie właściwej drogi,planu,lektury na początku,kiedy można uniknąć przypadkowych nasadzeń i kosztów a także zniechęcenia.Należę do osób otwartych i oczekuję na krytykę i postawienie do pionuw tym miejscu dziękuję wszystkim którzy do mnie zaglądają i pomagają i życzę sobie a także innym nowym na O wielu odwiedzających.Odwiedzajcie nas drogie koleżanki i koledzy-potrzebujemy tego!!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Nett 12:34, 01 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Sylwia dzięki za wsparcie, bo poczułam się deczko zagubiona mentalnie
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
anna_t 13:15, 01 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
UrsaMaior napisał(a)
Polinko, po części się z Tobą zgadzam - wydaje mi się, że istnieją tu na O. dość zamknięte kółka. W Projektowaniu nie widuję osób, które w tychże kółkach rozpisują się potoczyście, więc to chyba

zgadzam się w 100% !!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Madzenka 15:03, 01 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
To nie to obchodzi, ze nie chcemy pomagac. Chyba niektorzy nie zdają sobie sprawy, że jak niektorzy obserwują 30 innych ogrodów to najzwyczajniej w świecie nie maja czasu szukac innych wątkow do czytania. O ile sie nie myle jest kilka tysiecy wątkow, jak w tym odnaleźć potrzebujacych? Jak ja mam jakies pytania to śledzę watek konkretnej osoby, ktora jest specjalistą od danej rosliny i pytam. Nie oczekuje, ze ktos do mnie przyjdzie i odpowie na moje pytanie, mimo ze mam spory ruch w watku.

I przyznam sie ze jak pojawia sie ktos nowy i pisze pomóżcie to nie mam ochoty pomagac.... Bo taka osoba zwykle nie wie czego chce i sie miota. Pamietam jak Eee tam była długo bez watku, była abrdzo aktywna, czytała, pytala a potem pochwaliła sie z pieknym ogrodem.

Dlatego zachęcam nowe osoby do obserwowania , przegladania wątkow, określenia swojego stylu i oczekiwań a potem planowania zimą.

A co do pochwał, tak jest tego za duzo na forum. Proponowałam aby był przyiśk "like" i aby wpisy koncentrować sie na konkretach a nie pozdrowieniach.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies