Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 23:28, 17 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Martuś mój projekt to właśnie teraz powstaje
Myślałam właśnie o tej brzozie wielopniowej. Myślę, że będzie to całkiem ok. wyglądać.Mąż mój napatrzyć się nie mógł na zdjęcie z pergolą
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zielona 23:32, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Nie nabijać się, proszę!

A brzoza wielopniowa tak naturalnie wygina przewodniki - fajnie to wygląda.
Wieloszka 10:49, 18 lut 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Polinko, widzę że jakieś rewolucje wiosenne się szykują Zimą wszyscy mają stanowczo za dużo wolnego czasu i naplanują zmian na najbliższe kilka lat (przynajmniej ja tak mam)
Madżenka ma rację - trzeba zakryć goły dół tych tujek w żywopłocie, a hortensje są rozwiązaniem tylko na część roku, podobnie niestety miskanty. Ścięłam je właśnie u siebie - i pusto... Przydałoby się coś zimozielonego i dużego - może laurowiśnie wschodnie, albo RH?
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
polinka 12:33, 18 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aga cieszę się, że wróciłaś
Ten niby żywopłot idzie w tym roku do wyrzucenia, będą smaragdy na całej długości Będę myśleć nad tymi hortensjami, bo one muszą tam być na 100 %, przed nimi bukszpan i carexy. Ale co za nimi?? I kolejny problem
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margarete 16:39, 18 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale rewolucje Polinko. Bardzo mi sie podoba ten kącik z brzozami trawami i rozchodnkami ( jak u Zawitki ) ale i ten twój pomysł z połaczeniem hortensji z trawa i bukszpanem tez do mnie przmawia. Jakie horti w szpalerze planujesz ? limki czy annbelki bo widziałam że rysowałas je z białym kwiatem. Ja zgapiłam rabate z hortkami od Any, tej od "wygranej walki z ugorem" i jesienia posadziłam szpalerek vanilek a teraz na wiosne bede uzupełniac albo miskantami ML albo Grali...cos tam. Oba mi sie podobają tyle że ML chciałam dac do różanki to może do hortek tam Grali..cos tam? No i na niższe pietro cos musze, może jakies zurawki - Ana ma rozchodniki te rózowo kwitnace + żurawki... nie wiem- mysle. Na razie wilne miejsce obsadziłam cebulowymi i szukam inspiracji. Buziaki zostawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:43, 18 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja swój żywopłot z ligustra tez bym wyrzuciła bo słabo mi rosnie, przemarza kazdej zimy (może w tym roku nie przemarzł bo zimy nie było) ale przeraza mnie ta praca z wykopywaniem tych krzewów na długości 38 metrów....a zywopłot ma 5-6 lat wiec jakie wielkie dziry bym musiała kopac zeby go wywalić a ja sama pracuje w ogrodzie, syn we Wrocławiu...nając jakiegoś faceta bym musiała, dlatego choc mnie wnerwia mój zywoapłot to uciekam myslami od zmiany....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
polinka 17:16, 18 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Małgosiu mam w ogrodzie ML i Gracilimusa, oba cudowne, właśnie dzisiaj je wycinałam i tak żal mi się zrobiło bo takie puste miejsca zostały po nich. Ale nie ma co przeżywać, jeszcze troszkę i nowe się pojawią. Mam hortensje Limelight i one tam pójdą, dokupię jeszcze kilka i szpaler gotowy. Do tego ML dam, kulki bukszapanów i jakieś niskie trawki pomiędzy bukszapna.

Co do drugiego pomysłu z brzozami to do końca nie jestem przekonana. Tam jest mało miejsca i nie wiem czy pergola z tą brzozą będzie dobrze wyglądać. Na brzozę uparłam się bardzo i muszę ją mieć ale nie mam ogrodu z gumy

Dziękuję, że zajrzałaś
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Madzenka 19:16, 18 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Paulinko piękny pomysł na zakątek. A dlaczego brzoza musi być? Może lepiej drzewo o wąskim pokroju posadzić? Zimą i tak w tym miejscu nie będziesz siedzieć i patrzeć na pień. W razie czego kupuj doorenbos aby mialy smukły pień i nie były rozlożyste.
Radziłabym jednak miskanty przy pergoli.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zielona 21:34, 18 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Paulina.
Czy w plecach miały być tuje, czy jednak nie? Nie wiem, jaką głębokość ma Twoja rabata przy płocie, ale mam wrażenie, że może być tam ciasno. Program gardenpuzzle nie ma traw, o które pytałaś, ani nawet carexów, ani nawet hortensji limelight. Za limki robi więc annabell, za ML- trawa pampasowa, a za carexy - agawy Ale tylko w taki sposób - kombinując, który pokrój i kolor jest podobny do rośliny, jaką chce posadzić - jestem w stanie zrobić wizualizację. Tak więc wyobraź sobie, że to, co tu widzisz, jest tym, co chcesz posadzić

polinka 21:48, 18 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marta wyszło idealnie, dokładnie tak jak to sobie wyobrażałam Dzięki wielkie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies