Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pomarancza 13:56, 24 mar 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Wokół domu jest drenaż, woda nie powinna tam raczej zalegać. Boje się oczywiście, że rośliny ucierpią przy tynkowaniu, ale nie jestem w stanie znieść dłużej takiego widoku. A niestety tynkowanie jeszcze przez nami i to nie wiadomo, kiedy - może za kilka miesięcy, a może za kilka lat. Trudno, będą mieli tynkarze trochę trudniej, bo będą musieli patrzeć, gdzie się ze sprzętem rozkładają.

Teraz myślę, że mimo, że miejsce na rabatę ma 1,5m szer, to tak realnie mogę sadzić na około metrze - te 50cm od ściany wypada zachować odstępu.

Jutro jadę do szkółki napatrzeć się na rośliny i szukać inspiracji, ale gdyby tak ktoś poddał mi jakiś pomysł na ta rabatę, to może kupiłabym już co nieco .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
martika 14:20, 24 mar 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dziekuje Danusiu, tak wiec trzmieliny bedą- postanowione. Musi byc zimozielono tutaj
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
atena13 16:21, 24 mar 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dzięki Lena rzeczywiście fajnie to wygląda tylko ta trawa-nie mogłaby być rabatka bez trawy?
____________________
atena - Mój ogródeczek
brzydula 21:05, 24 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Malgosik napisał(a)


Czy tą furtkę trzeba podkreślać dwoma strażnikami?
Czy to raczej powinno być dyskretne przejście na pole?
Śliwa w narożniku jest w porządku. Ale pod spodem coś jaśniejszego by się zdało by podkreślić jej kolor. Miskant Variegatus, Dereń Ivory Halo, Horetensje bukietowe.

Masz obsadzone cisami i rabaty dość uporządkowane, więc trudno coś doradzać, do tego nie widać co tam rośnie, bo teraz bezlistne.

Pod świetrkiem przydąłoby się rozświetlić. Masz tam chyba hortensje?
dałabym jej więcej i dodała koloru, np. żurawkami, w zależności ile masz tam swiatła. Może jeszcze coś zimozielonego, bergenie? Kwiaty letnie jeśli jest słońce. A jak cień, biało obrzeżone funkie.


no ale jakie jest wasze zdanie z tymi drzewami ?? czy furtkę podkreślić dwoma strażnikami i na lewo (patrząc teraz na furtkę) jeszcze dwa jednakowe wówczas byłyby cztery jednakowe drzewa oczywiście szczepione na pniu. czy np. dać spokój z tą furtką i zrobić miks. Tylko problem w tym ze jeżeli dam w tym narożniku drzewko to już w stronę furtki mało miejsca jakieś 3 m. wiec pewnie umieszczę tam jakiś krzew, hortensje albo może brzoze taka malutka na pieńku
Malgosik 15:05, 25 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
brzydula napisał(a)


no ale jakie jest wasze zdanie z tymi drzewami ?? czy furtkę podkreślić dwoma strażnikami i na lewo (patrząc teraz na furtkę) jeszcze dwa jednakowe wówczas byłyby cztery jednakowe drzewa oczywiście szczepione na pniu. czy np. dać spokój z tą furtką i zrobić miks. Tylko problem w tym ze jeżeli dam w tym narożniku drzewko to już w stronę furtki mało miejsca jakieś 3 m. wiec pewnie umieszczę tam jakiś krzew, hortensje albo może brzoze taka malutka na pieńku


ja specem nie jestem, ale wydaje mi się, że Twój ogród jest taki swobodny, z dużymi egzemplarzami ilglastymi, faliste linie rabat itp. I jak wsadzisz teraz 4 jednakowe drzewa, a zwłaszcza o geometrycznych koronach, to będą one odbiegać od pozostałej części. Zdecydowałabym się chyba na każde drzewo inne, a przy furtce przyszła mi do głowy pergola z róża lub innym pnączem, lub formowane 2 graby, tworzące zieloną bramę wejściową na furtką.
Może ktoś innym będzie miał inną koncepcję.
____________________
Ogród na glinie
AnnaCh 20:19, 25 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
brzydula napisał(a)


no ale jakie jest wasze zdanie z tymi drzewami ?? czy furtkę podkreślić dwoma strażnikami i na lewo (patrząc teraz na furtkę) jeszcze dwa jednakowe wówczas byłyby cztery jednakowe drzewa oczywiście szczepione na pniu. czy np. dać spokój z tą furtką i zrobić miks.

Parę postów temu też napisałam o pergoli
____________________
Ania - Malutki pod lasem
lena 20:49, 25 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
z pergola dobry pomysl
____________________
Kardówka
brzydula 20:57, 25 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
AnnaCh napisał(a)

Parę postów temu też napisałam o pergoli


pamiętam, pamiętam i bardzo dziekuje !rozważałam ...ale chyba zdecyduje się na dwa drzewa, myślałam lub dwóch wiśniach Umbraculifera, w narożniku zuwagi na to ze za mało miejsca na drzewo hortensja i kolejno dwa inne może miłorzęby jak uda się zdobyc, na razie mysle i myśle ...
brzydula 21:04, 25 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Malgosik napisał(a)


ja specem nie jestem, ale wydaje mi się, że Twój ogród jest taki swobodny, z dużymi egzemplarzami ilglastymi, faliste linie rabat itp. I jak wsadzisz teraz 4 jednakowe drzewa, a zwłaszcza o geometrycznych koronach, to będą one odbiegać od pozostałej części. Zdecydowałabym się chyba na każde drzewo inne, a przy furtce przyszła mi do głowy pergola z róża lub innym pnączem, lub formowane 2 graby, tworzące zieloną bramę wejściową na furtką.
Może ktoś innym będzie miał inną koncepcję.


Małgosik co znaczy formowane graby ?? mas zna myśli kolumnowe, zapomniałam dodać, nie mogą być te drzewa wyskokie z uwagi na przewody. Upieram się właśnie na te drzewa z uwagi na to ze lewa strona ogrodu jest ciężka masywna przez te swierki i tu tak łyso az się prosi wyższe formy
AnnaCh 23:48, 25 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Hej, a mogłybyście wrócić do mojej nieudolnej próby zagospodarowania kawałka płotu?
Pisałam już, że po dodaniu kilku roślin nie pasuje mi perukowiec, pęcherznica? Co sądzicie o hortensji bukietowej w tym miejscu? Dziękuję.
brzydula napisał(a)


pamiętam, pamiętam i bardzo dziekuje !rozważałam ...ale chyba zdecyduje się na dwa drzewa, myślałam lub dwóch wiśniach Umbraculifera, w narożniku zuwagi na to ze za mało miejsca na drzewo hortensja i kolejno dwa inne może miłorzęby jak uda się zdobyc, na razie mysle i myśle ...

A ja zgadzam się z Małgosią, że do Twojego ogrodu nie pasują mi takie symetryczne drzewa.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies