Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Janina 09:19, 10 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Wiele firm projektuje przez internet, tylko czy taki projekt uwzględnia już istniejące nasadzenia czy wszystko co jest posadzone idzie do wyrzucenia i projektuje się ogród jako pusty teren?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Zuza 10:44, 10 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
dla mnie oczywistym jest, że uwzględnia- nie wyobrażam sobie inaczej.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
katarzynkak 10:52, 10 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Danusiu,
Dziękuję Ci bardzo za ten wspaniały projekt.


Czy obwódke z bukszpanu mam wyrzucić z tego miejsca?
Danusiu a irga major za szmbem to ta wąska długa linia pociągnieta po całości?

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Gardenarium 12:15, 10 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To całe pole, tak jak w górnej części projektu, tylko nie chciałam zamazać całkiem malowidła
Między Platycladus do tej linii jest irga Major. Nie sama linia, a płaszczyzna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:22, 10 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Janina napisał(a)
Wiele firm projektuje przez internet, tylko czy taki projekt uwzględnia już istniejące nasadzenia czy wszystko co jest posadzone idzie do wyrzucenia i projektuje się ogród jako pusty teren?


Na mapkę, którą wysyłasz, nanosisz drzewa czy elementy, które są, muszą zostać, robisz spis innych roślin do wykorzystania, które już posadziłaś, bo te mniejsze dadzą się przesadzić. Opisujesz sąsiedztwo, np. brzydkie budynki, bałagan u sąsiada.

Ja wtedy oceniam i projektuję ogród z ich wykorzystaniem. Tylko brzydkie i mało cenne krzewy można oddać albo się pozbyć, bo np. nie nadają się. Ale jak się uprzesz możesz wszystko co istnieje wykorzystać, choć niekoniecznie będzie to ładnie wyglądało. Ale to jest do ustalenia.

Wszystko zależy od profesjonalizmu firmy, doboru roślin i pomysłu na ogród.

Projekt zlecasz firmie, której ufasz, której realizacje znasz i Ci się podobają. Wtedy jest pewność, że Twój nowy ogród Cię zachwyci
Jak dasz niesprawdzonemu, co ma kiepskie realizacje, albo wcale ich nie pokazuje, a na stronie ma zdjęcia "skradzione, czyli nie swoje" - to możesz wydać pieniądze, a ogrodu dalej nie będziesz miała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzynkak 12:26, 10 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Gardenarium napisał(a)
To całe pole, tak jak w górnej części projektu, tylko nie chciałam zamazać całkiem malowidła
Między Platycladus do tej linii jest irga Major. Nie sama linia, a płaszczyzna .



Tak myślałam, ale wolałam sie upewnić.
Bukszpanowa obwódka do przesadzenia w inne miejsce, prawda?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Gardenarium 12:32, 10 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na to wygląda. jakby się uparł to zamiast cisowej można ją posadzić zygzakiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 17:14, 11 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Witam ,
Proszę o dobrą radę
Zrobiłam projekt rabaty , czy coś można zmienić , czy dodać?


1 macierzanka
2 kule bukszpanowe
3 liliowce
4 juka
5 żurawki
6 bergenia
7 trawa red baron
8 budleja Dawida
9 wrzosy
10 różaneczniki
11 klon palmowy

Strona północno zachodnia , rabata ma ok 10 m długości , a szerokości od 2 do 2,5 m
Część z różanecznikami jest zacieniona.
Proszę o dobra radę i pomoc
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Zuza 19:57, 11 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
a liliowce nie zasłonią Ci bukszpanu? Bo liliowce będą znacznie wyższe niż to co jest na rysunku- chyba, że myślę o jakiś innych liliowcach?
I nie jestem pewna ale chyba tam gdzie zaplanowałaś wrzosy będą miały za mało słońca- bo mówisz, że z tej strony jest rabata w cieniu. A co do samej kompozycji to nie pomogę bo sama mam z tym problemy co widać po wcześniejszych postach
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
filipkam 18:49, 13 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67


Może zamiast wrzosów posadź bergenie, dodaj kilka kulek bukszpanowych, w miejscu juk i bergenii hakonechloa. Juki w miejsce liliowców. W miejscu macierzanki jakaś trawa.

Ewentualnie zamiast trójki floksy np. "Aureole". A zamiast macierzanki bodziszki.
____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies