Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Matylda_M 19:31, 31 sie 2015


Dołączył: 31 sie 2015
Posty: 5
Mam pytanie. Potrzebuję jakiegoś iglastego stożka, który rośnie max do 2m wysokości i najlepiej nie więcej niż metr średnicy. Myślałam o świerku "conica' i by mi pasował, ale przeglądając niektóre zdjęcia i czytając o nim w internecie przestraszyłam się, że za kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat urośnie mi to na 4 metry wzduż i wszerz, a ja absolutnie nie mam na to miejsca, bo działeczka przy szeregówce jest maleńka i chcę to posadzić tuż przy płocie.

Co oprócz Conici polecacie? Jak daleko od płotu? Czy nie przeszkadza, że pół metra dalej, no może metr, przebiega mi pod ziemią kanalizacja?

Mam nadzieję, że pomożecie
____________________
Izolda 21:32, 31 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Najlepszy byłby cis, pozostaje kwestia ceny, tuje Smaragd, Jantar, Maria, świerk Glauca Globosa. Oczywiście wszystkie do cięcia i formowania w stożek, nie korzenią się też głęboko.
____________________
Matylda_M 09:21, 01 wrz 2015


Dołączył: 31 sie 2015
Posty: 5
Izolda napisał(a)
Najlepszy byłby cis, pozostaje kwestia ceny, tuje Smaragd, Jantar, Maria, świerk Glauca Globosa. Oczywiście wszystkie do cięcia i formowania w stożek, nie korzenią się też głęboko.

Ok, popatrzę na te propozycje, a który cis najlepiej, żeby dał się utrzymać w niewielkich wymiarach? Czyli Conica definitywnie odpada, tak? (czy wogóle conice można ciąć?)
____________________
Izolda 10:29, 01 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Conica odpada. Kupujesz stożek z cisa w szkółce, mniejszy niż wielkość docelowa. Chyba, że sama chcesz go uformować, to Taxus Baccata o jednym przewodniku i kilka- kilkanaście lat formowania, w zależności od wielkości.
____________________
violinek 11:30, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Kochani
Dzieki ogrodowisku zmieniam moj przedogrodek .
Po kompletnej demolce zostal tylko "oskubany " jalowiec i rododendron .
Kawalek do zagospodarowania ma 7,5 na 4 m. Patrzac na lewa strone -dosadzilam zywoplot z cisa , mam jeszcze sporych rozmiarow rododendron , ktory chce posadzic w pustym rogu po lewej stronie -w przeciwnym rogu juz rosnie rododendron . Patrzac na schody i wejscie -tu chcialabym posadzic 3 thuje danica -wzdluz wejscia. Wszystko bedzie podsypane gruba kora .
I teraz moje pytanie do WAS ..dobrze to sobie wymyslilam ? a moze macie inne pomysly ? ...za kazdy odzew bede wdzieczna
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
violinek 11:32, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240

Widok na wprost
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
violinek 11:33, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240


I widoczek z boku
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
paula23 12:12, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
violinek napisał(a)

Widok na wprost


Powiem tak jałowiec jest boski nie doradzę bo ja raczej podczytuje ale naprawdę bardzo mi się podoba ten widok
____________________
Paula Moje trudne początki
Izolda 14:02, 01 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
violinek napisał(a)

Widok na wprost


Dałabym u góry cały pas rododendronów, nie tylko 2, jeszcze ze 3. Oczywiście ten sam kolor. Po prawej stronie żywopłocik bukszpanowy, w nawiązaniu do cisowego z lewej. A zamiast kory szare kamyki, lepiej podkreślą piękne niwaki z jałowca, będzie bardziej widoczny.
Tuje Danica daj gdzieś indziej.
____________________
violinek 14:17, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Dziekuje za odzew
Bukszpan niestety odpada -mieszkam na terenach gdzie skutecznie grasuje chinski robal pozerajacy te rosliny - u sasiadow wypadl 12m zywoplot z bukszpanu , u mnie tylko 4 kule -stad pomysl na danice . Ciesze sie , ze pomysl z rododendronem sie spodobal , w przerwie miedzy kamieniami pod murem jest okno piwniczne .
Bardzo chcialam kamienie ...ale znowu ale - strona jest polnocno-wschodnia ..kamienie pokrywa zielony nalot - schody szoruje specjalnym plynem .
Dziekuje Izoldo
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies