Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

JoannA 20:28, 06 wrz 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A_gawa napisał(a)
A ja mam pytanie odnośnie łączenia kolorów na rabatach - jak to robić? Prawdopodobnie gdzieś na forum już są jakieś podpowiedzi, ale ciężko mi je wyszukać. Czy Ktoś z Was ma jakieś wskazówki?

Może to trochę pomoże
http://ogrod-amat.strefa.pl/kolory.php
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Izolda 20:57, 06 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
A_gawa napisał(a)
A ja mam pytanie odnośnie łączenia kolorów na rabatach - jak to robić? Prawdopodobnie gdzieś na forum już są jakieś podpowiedzi, ale ciężko mi je wyszukać. Czy Ktoś z Was ma jakieś wskazówki?


Tak, użyj Google
____________________
Daria 08:29, 07 wrz 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
w tym artykule Danusi jest kilka zdań na ten temat "Planowanie zmian na rabatach i w ogrodzie"
martika 14:03, 07 wrz 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
W tym roku chciałabym jeszcze nadac wysokosci mojemu powstajacemu ogrodowi. Planuje kilka drzew troche wyższych i pytanie jakie dzrewa i gdzie posadzic w okolicy placyku. Myslalam o takich : Grujecznik wyprowadzony na 1,80, moze buki rohany, miłorząb jako drzewo tez wyprowadzony wyżej, nie wiem co jeszcze....... Po prawej na zdjęciu jest 5 brzóz Doorenbos. Mam juz 3 buki Dawyck Gold z boku domu i 5 Umbraculifera od frontu. Pomyslałam, że jeśli posadziłabym grujecznik lub miłorząb, to powtórzyłabym go jescze w rogu od frontu, a w zasadzie w dwóch rogach?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
frezja 15:47, 07 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Izolda napisał(a)


Tak, użyj Google


wstawiłam przez pomyłkę link dotyczący skarpy...a to nie tu
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 15:50, 07 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
achimee napisał(a)
Witam Wszystkich Ogrodowiczów, zaczynam swoją przygodę z ogrodem i od miesiąca buszuję po ogrodowisku, i szukam inspiracji na skarpy w ogrodzie, ale nigdzie nie znalazłam konkretnych i ciekawych inspiracji do tak długich skarp i położonych w środku ogrodu, skarpy są dwie, z obu stron domu, przecinają się pod kątem 90 stopni, no i obie bardzo długie - jedna ok 30m druga nieco mniejsza i łagodniejsza ok 20m; może ktoś bardziej doświadczony podpowie mi jak sadzić na takiej skarpie rośliny; jakie by się tu sprawdziły bo skarpa jest z totalnej gliny i nawieziono na nią 20-30 cm dobrej czarnej ziemi z odrobiną torfu, nie wiem czy to nie za mało ale może jakoś da się to obsadzić a jeśli nie to co zrobić? dosypać jeszcze ziemi? sadzić w donicach?
przeczytałam też wszystkie wątki ze słowem glina ale niewiele tego jest a zdjęć z ogrodami na glinie też mało...
wszędzie czytam aby wybrać dwa trzy gatunki, ale czy na dwóch skarpach o podobnej długości to nie będzie nudne?
jak sadzić rośliny na takich skarpach - wybrać 3-4 gatunki i na przemian po 2-3 sztuki z każdego czy lepiej w rzędach?
chciałabym stworzyć nowoczesne skarpy i jednocześnie ładnie komponujące się z ogrodem który będzie za nimi, ponieważ za skarpami jest jeszcze ok 12- 15 metrów do ogrodzenia i tam ma być warzywniak z jednej strony a z drugiej budynek gospodarczy i sad.
Och mam tysiące pytań... i potrzebuję Waszej pomocy żeby to ogarnąć...
Jak to nowocześnie zagospodarować?



proszę..

http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie?page=2
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 11:54, 08 wrz 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
achimee napisał(a)
Witam Wszystkich Ogrodowiczów, zaczynam swoją przygodę z ogrodem i od miesiąca buszuję po ogrodowisku, i szukam inspiracji na skarpy w ogrodzie, ale nigdzie nie znalazłam konkretnych i ciekawych inspiracji do tak długich skarp i położonych w środku ogrodu, skarpy są dwie, z obu stron domu, przecinają się pod kątem 90 stopni, no i obie bardzo długie - jedna ok 30m druga nieco mniejsza i łagodniejsza ok 20m; może ktoś bardziej doświadczony podpowie mi jak sadzić na takiej skarpie rośliny; jakie by się tu sprawdziły bo skarpa jest z totalnej gliny i nawieziono na nią 20-30 cm dobrej czarnej ziemi z odrobiną torfu, nie wiem czy to nie za mało ale może jakoś da się to obsadzić a jeśli nie to co zrobić? dosypać jeszcze ziemi? sadzić w donicach?
przeczytałam też wszystkie wątki ze słowem glina ale niewiele tego jest a zdjęć z ogrodami na glinie też mało...
wszędzie czytam aby wybrać dwa trzy gatunki, ale czy na dwóch skarpach o podobnej długości to nie będzie nudne?
jak sadzić rośliny na takich skarpach - wybrać 3-4 gatunki i na przemian po 2-3 sztuki z każdego czy lepiej w rzędach?
chciałabym stworzyć nowoczesne skarpy i jednocześnie ładnie komponujące się z ogrodem który będzie za nimi, ponieważ za skarpami jest jeszcze ok 12- 15 metrów do ogrodzenia i tam ma być warzywniak z jednej strony a z drugiej budynek gospodarczy i sad.
Och mam tysiące pytań... i potrzebuję Waszej pomocy żeby to ogarnąć...
Jak to nowocześnie zagospodarować?




Witaj, poszukaj fotek w tych wątkach

www.ogrodowisko.pl/watek/5928-czy-facetowi-uda-sie-wyczarowac-ogrod-marzen

www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
achimee 13:37, 08 wrz 2015


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Dzięki kochani za podpowiedzi, bez was nie znalazłabym tych pięknych skarp w tych wątkach
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
frezja 19:28, 08 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Izolda napisał(a)
Wow, od razu lepiej wygląda ta rabata.



Izoldo..prośba do Ciebie..jak Ty widzisz tą moją rabatę?? Danusia mocno zapracowana i tu nie zagląda..(
chciałabym coś ruszyć i nie wiem w jakim kierunku?? co tu dosadzić niskiego?? bo myślę,że o to chodzi aby nic nie zdominowało urody niwaki;może nasadzenia w kształcie trójkąta?

pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 22:34, 08 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Ja bym tam dała nieregularne plamy z 3-4 rodzajów niskich roślin zimozielonych. Może carex Evergold, kostrzewa Intense Blue, rozplenica Little Bunny, brązowe carexy, bergenia, starzec popielny, niskie rozchodniki, burgundowe, zielone żurawki, rogownica kutnerowata. Żółta trzmielina będzie fajnie wyglądać w czymś szarym, niebieskiego niwaki wyeksponuje ciemne burgundowe tło. Nie wiem czy widziałaś ogród Four Seasons? Feeria kolorów. Tym bym się inspirowała tworząc tą rabatę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies