Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

skarabeusz 15:44, 04 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
katarzyna_kubik napisał(a)


Danusiu może być trzmielina na pniu np. 2 szt,czy cś niższego na pniu, jakas sosenka 45 cm??? w którym miejscu??? a kulki bukszpanowe gdzie, możesz mi zaznaczyć, proszę...

musze przekopać całość???[/quote




Posadź jakieś konkretne drzewko, np. grusze drobnoowocową, Pod nią nawet na pniu trzmielinę i stopniuj wysokość rabaty. Sosenka 45cm. jest mała i nie daje wysokości, więc bez sensu.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Pszczelarnia 18:08, 04 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
skarabeusz napisał(a)




Posadź jakieś konkretne drzewko, np. grusze drobnoowocową, Pod nią nawet na pniu trzmielinę i stopniuj wysokość rabaty. Sosenka 45cm. jest mała i nie daje wysokości, więc bez sensu.


Grusza drobnoowocowa jedna to będzie tak bez nawiązania, to jest duże drzewo. Ona ma pokrój owalny, może wrzecionowaty, jak dołożymy do tego kulki na pniu to będzie ... wesołe miasteczko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
skarabeusz 21:16, 04 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Pszczelarnia napisał(a)


Grusza drobnoowocowa jedna to będzie tak bez nawiązania, to jest duże drzewo. Ona ma pokrój owalny, może wrzecionowaty, jak dołożymy do tego kulki na pniu to będzie ... wesołe miasteczko.


Może i wesołe miasteczko.. Duże drzewo jej nie zaszkodzi, najwyżej rabatę poszerzy, zmieni, zanim to drzewo urośnie.. sto razy powymienia.
Właściwie nie ma nawiązania do czego? Jak tam nic nie ma. Trawy niech da pod drzewo, niżej róże czy tam tulipany jak woli..
No to migdałek.. ważne, żeby się uruchomiła i sama próbowała. Gotowych odpowiedzi nie ma.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Kasienka7175 22:34, 04 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Hej Wiecie może jak sie nazywa ten duży krzew bordowy?
Izabela36 22:37, 04 maj 2016

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Perukowiec podolski
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Kasienka7175 22:39, 04 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Dzieki
Szanta 08:49, 05 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Czy mogę posadzić obok siebie trzy krzaki róży burbońskiej Louise Odier?
Wiem, że wyrastają duże i potrzebują podpory.
Pani w szkółce mi poradziła posadzić dla lepszego efektu 3 krzaczki. Mam jednak wątpliwości, czy nie przedobrzę .
Czy pasuje obok róż posadzona budleja skrętolistna?
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
danielw 08:52, 05 maj 2016

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 82
Mam do zagospodarowania przedogródek na pewnej działce.
W tej chwili wygląda to tak jak na obrazku poniżej.



Rabata to głównie niskie trzmieliny.
Dwa drzewa to... sumak octowiec (który rozrósł się za bardzo i trochę zestarzał).

Chodzi o to aby zastąpić je innymi, bardziej szlachetnymi drzewkami:
1) Takimi aby w przyszłości nie przysłoniły nadmiernie okien które są skierowane na północny wschód.
2) Aby były na wyższym pniu (ułatwione koszenie trawy pod nimi)
3) Aby było je widać z ulicy ponad szczelnym ogrodzeniem o wys. 1.4m
4) Aby nie śmieciły za bardzo i nie wymagały specjalnej troski np przycinania.
5) Aby wyglądały ozdobnie i rosły dobrze na piaszczystej glebie kl VI.

Czy jest w ogóle drzewo, które spełni takie wymagania?
Co by wyglądało dobrze i w jakim ustawieniu?
____________________
Daniel - moje początki w ogrodzie, czyli...Ogród Orion-od projektu
Gardenarium 08:57, 05 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szanta napisał(a)


Dziękuję za podpowiedź, podoba mi sie bardzo i ślicznie te żółte jałowce będą wyglądały na korze. Pani w szkółce radziła zielone jałowce.
Czy jałowce sadzić pomiędzy lilakami czy bliżej chodnika, nieco wyżej lilaków?
Lilaki posadziłam w odległości 1,3 m od siebie.
Pomysł z tulipanami rewelacyjny. W sumie planowałam obsadzić cebulami jesienią Teraz wiem, że ze 300 szt.
Uff syn się ucieszy, bo już zapowiedziałam poszerzanie rabaty i ominie go dodatkowa praca Dziękuję bardzo Pani Danusiu


Posadź tak, aby sprawiały wrażenie płąszczyzny, czyli równomiernie po całej tej wąskiej rabacie. Jeśli masz problem jak, zrób schemat tej rabaty a ja narysuję kropki, gdzie mają być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:05, 05 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szanta napisał(a)
Czy mogę posadzić obok siebie trzy krzaki róży burbońskiej Louise Odier?
Wiem, że wyrastają duże i potrzebują podpory.
Pani w szkółce mi poradziła posadzić dla lepszego efektu 3 krzaczki. Mam jednak wątpliwości, czy nie przedobrzę .
Czy pasuje obok róż posadzona budleja skrętolistna?


Jeśli jakieś mizerne patyczki np. jeden na krzyż to posadź, ale jeśli normalne krzewy to co najwyżej dwa. Trzy muszą być w odstepach. Zależy też od rodzaju podpór po czym będą prowadzone. Może narysuj sytuację?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies