Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Lukas 18:05, 08 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902



Tuje mają około 3metrów, chciałem je strzyc w wąskie kolumny i pomiedzy nimi coś dać. Myślałem o wysokim drzewie, ale nie wiem czy takie u nas znajdę...
Modrzew wyleci na bank.
na rysunku czym miałyby byc te pomarańczowe i czerwone plamy?
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Gardenarium 18:06, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cd myśli, rabata w rogu zaokrąglona, na płocie zasłona z bluszczu po lewej (nr1), a tu (nr 2) jak się da z cisa, albo tez z bluszczu, betonu nie powinno być widać.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:08, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwonymi kulami z berberysu na ten przykład, pomarańczowe Platycladus orientalis 'Aurea Nana', niskie kulki na pniu to iglaki szczepione jednakowe, trzmieliny szczepione albo choćby miłorzęby Trolle na niskim pieńku, dowolne co wybierzesz aby było ładne i jednakowe
Białe trawy to miskant Variegatus.

Ja poddaję myśl, strukturę, kształt a rośliny dobieraj sam i kombinuj

Mam mało czasu dla każdego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:11, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monitka napisał(a)


Danusiu mam już buka Rohan Obelisk i planuję Riversii na rabacie o której wcześniej rozmawiałyśmy. Jak dodam jeszcze cztery to nie będzie za dużo? Chociaż nie powiem bardzo mi się podobają.

Ta 6 czyli istniejące cosik to krzewuszka z ciemnymi listkami.


Za dużo bez cięcia, musisz je ciąć mocno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 18:13, 08 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Rozumiem że buków za dużo? to może jednak graby tam posadzę?

A co mam mocno ciąć?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Lukas 18:14, 08 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Dziekuję bardzo za pomoc, na pewno cosik wybiorę i przeniosę w rzeczywistość
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Luki 18:14, 08 lut 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
przemekg napisał(a)


Łukasz jak to bez zamawiania, o tym samym myśleliśmy tylko uprzedziłem Ciebie z zadaniem pytania.
Też własnie sobie kombinuję w głowie aby całą paletę barw posiadanych liliowców podrupować na zasadzie podobieństw i wtedy dobrać do nich roślinny podkreślające ich wygląd, ale będzie przesadzania

No może bez oficjalnego zamawiania Ja na samą myśl o przesadzaniu wiem, że chyba wiosny i lata braknie i już mam deficyt doniczek na tymczasowe przetrzymywanie roślin, a zaplecze ma ograniczone miejsce
Planuje jeszcze w liliowce wsadzić tulipany, wiosną będzie na pustej rabacie coś kwitło, a później liście liliowców przykryją zasychające tulipany Oczywiście pomysł nie mój, ale myśle, że ciekawy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardenarium 18:18, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napiszcie jakie macie kolory i po ile sztuk? Ciekawa jestem. Jeśli zbyt duża różnorodność, to trzeba to uspokoić jednolitym towarzystwem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:19, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukas napisał(a)
Dziekuję bardzo za pomoc, na pewno cosik wybiorę i przeniosę w rzeczywistość


jak chcesz mieć lepiej i ładniej i z sensem to poszerz rabatę i już
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukas 18:24, 08 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Gardenarium napisał(a)


jak chcesz mieć lepiej i ładniej i z sensem to poszerz rabatę i już


chyba będzie trzeba tak zrobić. W sumie myślałem, żeby tylko coś dosadzić między tujami bo one dziwnie rosną tzn pół metra od płotu i z dużymi przerwami miezy sobą
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies