Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

bociek 17:58, 09 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Taki fajny watek to i ja sie ustawie w kolejeczke po rade.

W tym oto przejsciu laczacym przod ogrodu z tylem chcialabym wyciac trawnik i zagospodarowac to miejsce. Jest to trakt komunikacyjny, od ogrodzenia do krawedzi opaski okolo 2 metrow, moge zabrac 0,5 metra nie wiecej. Na wysokosci slupkow co 2,5 metra rosna powojniki, a pomiedzy nimi wisienki. Drzewek jest siedem. Na te strone ogrodu praktycznie nie mam okien, tylko z kuchni widze maly kawalek.
Calosc jest na lini wschod zachod od strony poludniowej, raczej polcien (ogrodzenie oraz dom sasiadow).

Kilka zdjec


Pierwsza mysl jaka sie nasuwa to trawy, ale ja mam juz tak duzo traw, ze nie jestem pewna czy chce wiecej.

Dziewczyny podsunely taka inspiracje, jest do rozwazenia, ale zastanawiam sie czy nie zbyt formalna.

http://robertbroekema.nl/tuinen/moderne-tuinen/fris/

I jeszcze ten lacznik miedzy cisami a Umbrami... Moze jakis ladny rododendron?



Z gory dziekuje za wszelkie rady


____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
juliak 18:40, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Marcin89 napisał(a)


A jakie tam jest stanowisko? Półcień?


Wlasciwie slonce od 14:00
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Marcin89 20:46, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
To dość dużo cienia tam jest juliak
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:51, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
bociek napisał(a)
Taki fajny watek to i ja sie ustawie w kolejeczke po rade.

W tym oto przejsciu laczacym przod ogrodu z tylem chcialabym wyciac trawnik i zagospodarowac to miejsce. Jest to trakt komunikacyjny, od ogrodzenia do krawedzi opaski okolo 2 metrow, moge zabrac 0,5 metra nie wiecej. Na wysokosci slupkow co 2,5 metra rosna powojniki, a pomiedzy nimi wisienki. Drzewek jest siedem. Na te strone ogrodu praktycznie nie mam okien, tylko z kuchni widze maly kawalek.
Calosc jest na lini wschod zachod od strony poludniowej, raczej polcien (ogrodzenie oraz dom sasiadow).

Kilka zdjec


Pierwsza mysl jaka sie nasuwa to trawy, ale ja mam juz tak duzo traw, ze nie jestem pewna czy chce wiecej.



A moja pierwsza myśl to dosadzenie między powojniki róż piennych. Efekt kwitnącego żywopłotu z powojników i róż . A u stóp pnączy lawenda. Idealnie. Ale tam piszesz, że półcień... to lawenda odpada.
Ale cierpliwości - zaraz ktoś pewnie zaproponuje lepsze rozwiązanie .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
bociek 21:07, 09 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Niestety rozom mowie nie. Miales pewnie na mysli pnace, ale roze w moim przypadku odpadaja. Dla lawendy to nie jest dobre miejsce, za malo slonca Ale dzieki za pomysly
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Marcin89 21:09, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
bociek napisał(a)
Niestety rozom mowie nie. Miales pewnie na mysli pnace, ale roze w moim przypadku odpadaja. Dla lawendy to nie jest dobre miejsce, za malo slonca Ale dzieki za pomysly


Ale wtopa . Tak pnące.... Róże odpadają - dlaczego? Są piękne .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Toszka 00:02, 10 lut 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bociek, widzę tam szpaler hortensji ogrodowych (tych nowych odmian kwitnących na "tegorocznych" przyrostach -np. you&me forever), lub bukszpanowe kostki-skarpetki wisienek, a u stóp powojników "wypływające" na ścieżkę hakonechloa, lub jasno ulistnione hosty i np. białe naparstnice (ew. pasujące kolorem do clematisów)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 08:11, 10 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin89 napisał(a)


A moja pierwsza myśl to dosadzenie między powojniki róż piennych. Efekt kwitnącego żywopłotu z powojników i róż . A u stóp pnączy lawenda. Idealnie. Ale tam piszesz, że półcień... to lawenda odpada.
Ale cierpliwości - zaraz ktoś pewnie zaproponuje lepsze rozwiązanie .


Raczej polecam nie pienne - tylko pnące bo za dużo będzie tych piennych, masz już wiśnie i wystarczy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:26, 10 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bociek napisał(a)





Na płot róże pnące znoszące półcień, a w rabatę jednakowe krzewy choćby pas hortensji Vanille Fraise albo podobne, jak się zmieści na dole - żurawki, jedna ciekawa odmiana, najlepiej jaskrawa - np Berry Smoothie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
juliak 12:39, 10 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Danusiu a moglabys nakreslic cos reprezentacyjnego dla mnie w tym cienistym prostokacie?
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies