Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gabi 15:38, 07 lut 2014

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 7
Danusiu, odnośnie mojej rabaty, też mam to samo zdanie o osikach. I również pytanie, czy te nowe drzewka posadzić w pobliżu siebie, tak jak na planie?

I jeszcze do Marcina, przepraszam, nie zauważyłam odpowiedzi. Oczywiście sosny zostają, gdyż Natura 2000, a wrzosowisko mam pod różami Rugosa, przy drewnianym płocie, a pod modrzewiem na pniu (ok. 2 m) mam podsadzoną lawendę. W tym wrzosowisku mam 2 magnolie jeszcze małe, więc nie problem z ewentualnym przesadzeniem, ale oprócz tego mam tam klona palmowego (a to na zasadzie "o kurczę, ale ładny). I chyba on zdecydowanie nie pasuje tu. Zresztą też nie wiem, czy magnolie pasują do wrzosowiska, ale Danusia podpowiedziałe dwie magnolie, wiec chyba ok. Jak to wszystko kwitło to nawet wygląda nie tak źle, ale chciałabym elegancko. Hortensje przesadziłam jesienią bardziej w cień, pod sosny, ale myślę, że jeszcze raz muszę wszystko przemyśleć. Wszystko za wyjatkiem dużych drzew mogę pozmieniać.
Gardenarium 17:36, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli jest za blisko to jedno drzewo, po prostu na logikę trzeba to zrobić. Ale niektóre drzewa np. brzozy Doorenbos mozna sadzić blisko siebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:38, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Damian_xyz napisał(a)


Dziękuję, ale mam pytanie. Jakie rośliny oznaczają poszczególne kolory i kształty?


Spróbuj popracować sam Kombinuj. Niebieski pasek to lawenda, jeśli tam jest słonce, fioletowe kółka to różaneczniki Nowa Zembla np. różowe plamy to kilkanaście żurawek, zielone kółka to hortensje bukietowe itd. Krzyżyki to trawki., żółte pole to trzmielina 'Emerald'n Gold.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 18:33, 07 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Dziękuję Danusiu za projekcik. Wklejam go do swojego wątku i zaczynam działać.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Marcin89 18:43, 07 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
Gabi napisał(a)
Danusiu, odnośnie mojej rabaty, też mam to samo zdanie o osikach. I również pytanie, czy te nowe drzewka posadzić w pobliżu siebie, tak jak na planie?

I jeszcze do Marcina, przepraszam, nie zauważyłam odpowiedzi. Oczywiście sosny zostają, gdyż Natura 2000, a wrzosowisko mam pod różami Rugosa, przy drewnianym płocie, a pod modrzewiem na pniu (ok. 2 m) mam podsadzoną lawendę. W tym wrzosowisku mam 2 magnolie jeszcze małe, więc nie problem z ewentualnym przesadzeniem, ale oprócz tego mam tam klona palmowego (a to na zasadzie "o kurczę, ale ładny). I chyba on zdecydowanie nie pasuje tu. Zresztą też nie wiem, czy magnolie pasują do wrzosowiska, ale Danusia podpowiedziałe dwie magnolie, wiec chyba ok. Jak to wszystko kwitło to nawet wygląda nie tak źle, ale chciałabym elegancko. Hortensje przesadziłam jesienią bardziej w cień, pod sosny, ale myślę, że jeszcze raz muszę wszystko przemyśleć. Wszystko za wyjatkiem dużych drzew mogę pozmieniać.


Nic się nie stało Gabi . Ja na Twoim miejscu zrobiłbym listę gatunków, które już są, wraz z ilością sztuk. Zaznaczył potem te, które należy przesadzić. Dodać do tego gatunki, które planujesz mieć. Potem zacząć rozrysowywać na kartce i już.

W sumie rozmieszczenie drzew zależy od kształtu rabaty jaki wybierzesz.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
TeresaSz 21:52, 07 lut 2014


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Gardenarium napisał(a)
Jeszcze rabatka powinna przechodzić w lewo za chodnik



Jeszcze dorysowałam trawnik




Kochana Danusiu bardzo dziekuje za pomoc. Mam tylko pytanie o te trzy zielone kolka obok ambrowca na froncie, co bys radzila w tym miejscu? Tak by trochę się zaslonic od sąsiada?
____________________
Ogród ze skarpą
margi 07:44, 08 lut 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Danusia jest wielka,trzas pras i projekt gotowy.Pozdrawiam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
przemekg 09:02, 08 lut 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Danusiu, ostatnio do Ogrodowiska dołączyła wielka miłosniczka irysów, liliowców i jeszcze wielu róznorodnych roślin, przyznam że kiedyś dawno temu właśnie dzięki kolekcji Geni zostałem zauroczony tymi roślinami i odkryłem ich niesamowitą róznorodność i piękno. Z kazdym sezonem nie potrafię się oprzeć i przybywają kolejne odmiany. Przy takim bogactwie odmian liliowców bardzo trudno by mi było się zdecydować tylko na kilka wybranych odmian i posadzenie ich w wiekszych grupach.
Czy istnieje może jakiś sprytny, magiczny sposób aby kwitnące liliowce czy irysy na rabacie nie konkurowały ze sobą, który ładniejszy, a aby każda odmiana mogła jak najlepiej wyeksponowac swoje piękno.
Czy mozliwe jest takie zestawienie z czymś liliowców aby całość w ogrodzie miała choć trochę ogrodowiskowego charakteru, porządku i elegancji?
____________________
U Przemka w ogrodzie
katarzynkak 14:02, 08 lut 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
przemekg napisał(a)
Czy mozliwe jest takie zestawienie z czymś liliowców aby całość w ogrodzie miała choć trochę ogrodowiskowego charakteru, porządku i elegancji?



Ciekawe pytanie Przemku. Ciekawe co na to Danusia.
Ja też jestem oczarowana tymi roślinami i ich różnorodnością. Są długowieczne, mało wymagajace i pięknie wyglądają. Tylko w jakim towarzystwie będzie im najlepiej?

pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Gardenarium 15:03, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
TeresaSz napisał(a)

Kochana Danusiu bardzo dziekuje za pomoc. Mam tylko pytanie o te trzy zielone kolka obok ambrowca na froncie, co bys radzila w tym miejscu? Tak by trochę się zaslonic od sąsiada?


Pięć gęsto posadzonych hortensji bukietowych posadzonych od strony trawnika, albo ekran z 5 choin kanadyjskich posadzonych od strony płotu, ciętych do wysokości płotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies