Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Marcin89 14:03, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
juliak napisał(a)
Chciałabym na wiosnę ruszyć co nieco w moim ogrodzie zaczynając chociaż od zagospodarowania tego odcinka. Pod scianą posadziłam jeżynę bezkolcową i malinojeżynę przed oknem myślałam o czymś pachnącym np. lawenda?? Wystawa jest zachodnia, rozmiar tego prostokąta to 2,5m x 8m.


Nie należy mieszać roślin sadowniczych z ozdobnymi.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
juliak 14:03, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Myślałam o lawendzie( przed oknem ale może być coś innego niezbyt wysokiego co nie zasłoni okna, może coś szczepione na pniu po lewej stronie, żurawki, trawy lub berberysy ale tak trudno mi coś rozplanować bardzo proszę o wsparcie. Czekam z niecierpliwością na jakieś pomysły.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 14:05, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Gardenarium napisał(a)
Malonojeżyna czy inne owocowe jakoś mi nie pasują na samym froncie i przy wejściu. To roślina na obrzeża warzywnika, albo konstrukcje, które trzeba dla niej budować, rynnę pewnie rozwali.

Ja bym usunęła ją spod domu gdzieś dalej w kącik użytkowy a tutaj zrobiła ogród ozdobny, godny frontu domu


Mam warzywnik więc mogę w każdej chwili przesadzić jeżynę i malinojeżynę.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Marcin89 14:09, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
Okno jest nisko, więc jedynie jakieś byliny pasują. Żurawki, goździki, małe trawki np. kostrzewa sina albo rośliny skalne, kwitnące wiosną. Można też posadzić niskie rośliny okrywowe - bodziszek krwisty, pragnia kuklikowata, dąbrówka rozłogowa, karmnik ościsty i wiele innych.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
juliak 14:13, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
kostrzewa sina nie przetrwała w mnie po zimie ;-( żurawki jak najbardziej (nawet zimą ładnie się prezentują i spory wybór jest w pobliskim centrum ogrodniczym)
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 14:15, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
i okno jest tylko w części a co posadzić z lewej strony?
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 14:16, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
myślałam też o wrzosach i wrzoścach ale nie wiem czy to nie będzie zbyt zacieniony kąt jak dla tych roślin
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
J_MS 16:37, 09 lut 2014

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Dziekuje. Tylko tam jest wąsko a obok jest ciąg komunikacyjny. A jak cos niskiego posadzi sie to bedzie zle? Ten pierwszy chyba cyprys jakis rozrośnie sie zapewne za jakis czas
____________________
Joanna
Marcin89 16:53, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
J_MS napisał(a)
Dziekuje. Tylko tam jest wąsko a obok jest ciąg komunikacyjny. A jak cos niskiego posadzi sie to bedzie zle? Ten pierwszy chyba cyprys jakis rozrośnie sie zapewne za jakis czas


To może jakiś wyjątkowy, ciekawy krzew? Był by wyeksponowany A jego tłem był by też żywopłot iglasty. Bo rzeczywiście miejsca za dużo tam nie ma.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:54, 09 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
juliak napisał(a)
myślałam też o wrzosach i wrzoścach ale nie wiem czy to nie będzie zbyt zacieniony kąt jak dla tych roślin


A jakie tam jest stanowisko? Półcień?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies