Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Sebek 18:25, 08 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Polecam takie zestawienia, chyba najładniejsze. Nie wiem, czmu, ale najbardziej lubię liliowce żółte w zestawieniu z ciemnoniebieskimi szałwiami i przywrotnikiem. Do tego czosnki, dużo czosnków






Danusiu - dziękuję Ci ślicznie za pokazanie tego zestawienia - już wiem co zrobię ze swoimi liliowcami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:37, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monitka napisał(a)
Rozumiem że buków za dużo? to może jednak graby tam posadzę?

A co mam mocno ciąć?


Buków nie za dużo jeśli będziesz je cięła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 18:45, 08 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Aaaa no oczywiście że będę cięła mam nadzieję że znajdę je w naszych szkółkach...

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Zaproponowałaś na tej stronie żywopłot z żółtych tui. Powiedz mi czy dać go na ten cały bok czy mieszać z czymś innym? Na każdym boku mam co innego: tuję gederland, tuję kórnik i grab.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Joanna___ 19:19, 08 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Danusiu,
czy miałabyś jeszcze cierpliwośc do mojego problemu(jaki kształt ewentualnej wyspy lub półwyspu)?
Wkleiłam dodatkowe zdjęcia na str.46.
Dziękuję za poprzednie porady

Dorzucam jeszcze kierunki







____________________
Luki 19:51, 08 lut 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja planuje pogrupować na ciemno różowe i fioletowe liliowce w ilości ok 12 sztuk, pomarańczowe i żółte ok 8 sztuk i jasno różowe z delikatnymi żółtymi falbankami 6szt.(Darla Anita, Havenly Ping Fang, Sweet tranquality, The Joy of Beaty, Light Years Away, French Lingerie) Wiem, że to nadal wielodmianowość, ale tak sobie myśle gdy będą pogrupowane w większej ilości efekt będzie dużo lepszy niż 'to tu to tam jeszcze troche tego dodam '
Różowo fioletowe, chce posadzić obok rozplenic z rozchodnikami... jeżeli moje plany są okropne to lepiej nie komentować ale strasznie mi się podoba takie zestawienie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
J_MS 11:43, 09 lut 2014

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74

Daniusiu mam takie pytanie. Przeniose ten okropny smietnik w inne miejsce ale brakuje mi czegos na tym poczatku. Jakos tak mi sie wydaje ze pusto jest i nie mam pomyslu? Myslalam moze o jakis trawkach ale sama nie wiem. Czy możesz mi cos doradzic?
____________________
Joanna
Gardenarium 13:25, 09 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba posadzić jedno drzewo, ale śliczne. same trawy nic nie dadzą, za mało widoczne a zimą będzie pusto. Pod drzewem dopiero mogą być trawy, ale najlepiej nawet coś większego - 4 hortensje przy pniu drzewa, albo 4 jednakowe iglaki.

Jeśli drzewo iglaste np. świerk Picea omorica Nana- karłowa odmiana to pod nim coś żółtego np. Chamaecyparis pisifera 'Aurea Nana' - 5 szt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
juliak 13:50, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Chciałabym na wiosnę ruszyć co nieco w moim ogrodzie zaczynając chociaż od zagospodarowania tego odcinka. Pod scianą posadziłam jeżynę bezkolcową i malinojeżynę przed oknem myślałam o czymś pachnącym np. lawenda?? Wystawa jest zachodnia, rozmiar tego prostokąta to 2,5m x 8m.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 13:51, 09 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149

____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gardenarium 13:55, 09 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Malonojeżyna czy inne owocowe jakoś mi nie pasują na samym froncie i przy wejściu. To roślina na obrzeża warzywnika, albo konstrukcje, które trzeba dla niej budować, rynnę pewnie rozwali.

Ja bym usunęła ją spod domu gdzieś dalej w kącik użytkowy a tutaj zrobiła ogród ozdobny, godny frontu domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies