Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Luki 16:24, 08 lut 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu niedawno chciałem pytać z czym połączyć liliowce a tu odpowiedź podana na talerzu bez wcześniejszego zamawiania
Koniecznie musze pogrupować moją małą kolekcje liliowców, żółte z pomarańczowymi, w odcieniach różu i ciemno fioletowe posadzę osobno, a wykorzystanie miskanta dla mnie idealne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardenarium 16:30, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciemnofioletowe mogą fajnie wyglądać z czosnkami, czosnki aby tylko były bledsze. Z przodu żółte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 16:49, 08 lut 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Danusiu bardzo fajna ta tojeść, zwłaszcza że za tym oczkiem dalej ma byc zółta rabata, znaczy zółto pomarańczowa, zastanawiam się czy i czerwony tez moze być czy już niekoniecznie.

Łukasz jak to bez zamawiania, o tym samym myśleliśmy tylko uprzedziłem Ciebie z zadaniem pytania.
Też własnie sobie kombinuję w głowie aby całą paletę barw posiadanych liliowców podrupować na zasadzie podobieństw i wtedy dobrać do nich roślinny podkreślające ich wygląd, ale będzie przesadzania

____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 17:03, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym raczej dodała ciemnoniebieskiego, żeby "za gorąco" nie było. Będzie bardziej interesująco a najwyżej jakieś bordowe liście w postaci perukowca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukas 17:40, 08 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Muszę Was poprosić o pomoc, już dawno zastanwiałem się nad zagospodarowaniem tej części, ale nie mam całkowitego pomysłu na nią :/

Tal wygląda ta część i to jak ja to widzę, co o tym sądzicie?



i tutaj jeszcze początek rabaty. Duże rośliny zostają i będą strzyżone na kolumny, świerk conica na razie zostaje ( ale licze, że w przyszłości coś go zje )

____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Gardenarium 17:43, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co to są, tuje strzyżone? Na jaką wysokość je prowadzisz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 17:51, 08 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Lukas napisał(a)
Muszę Was poprosić o pomoc, już dawno zastanwiałem się nad zagospodarowaniem tej części, ale nie mam całkowitego pomysłu na nią :/

Tal wygląda ta część i to jak ja to widzę, co o tym sądzicie?



i tutaj jeszcze początek rabaty. Duże rośliny zostają i będą strzyżone na kolumny, świerk conica na razie zostaje ( ale licze, że w przyszłości coś go zje )



Cześć Łukasz, żyjesz jakoś?
Ta nowa rabatka ma być taka wąska? Duże rośliny z tyłu i od razu małe z przodu? Może by zrobić żywopłot na całej długości. Inny pomysł to puszczenie trzmieliny pnącej na płot, będzie całorocznym, zimozielonym tłem. A wtedy jakieś średnie rośliny przed iglakami i trzmieliną, a z przodu żurawki.

A te plamy kolorowe co narysowałeś to bym zmienił. Za bardzo ułożone (przed każdym drzewem ten sam kolor, pomiędzy inny). Ja bym tak symetrycznie nie robił.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 17:56, 08 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukas napisał(a)






Rabata jest za wąska.

Nie masz tutaj miejsca na średnie piętro, to jest podstawowy błąd tej rabaty- ona jest za wąska. Brakuje jej tła, trzeba uzupełnić tło. Najpierw trzeba ją poszerzyć, uzupełnić dziury w płocie tym samym, dodać drzewo z koroną nad tujami, dodać średnie piętro i dopiero niskie

Bo w tej sytuacji rabaty zbyt wąskiej, , co byś tam nie kombinował posadzić - nie będzie wyglądało dobrze

Modrzewia wywal całkiem stąd

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 18:04, 08 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gardenarium napisał(a)
1. Berberys Bagatelle - bardzo dobry wybór albo 'Pink Queen" - lepszy, Bagatelle może być za mały, albo więcej go posadź
2.

Drzewa o kulistej koronie

Wyboru za bardzo nie ma Sama wymyślam,co by tu nowego wprowadzić
Buk na pniu z kula na górze byłby idealny

3. Miskanty Variegatus (biel ożywi miejsce)

4-5 i dalej - to samo, żółte kule z cisa, bukszpanu lub cięte cosik liściaste, choćby berberys albo tawuła japońska

6 - staniejące cosik pomalowałam, pociągnąć jeszcze ze dwie sztuki do kompletu.


Danusiu mam już buka Rohan Obelisk i planuję Riversii na rabacie o której wcześniej rozmawiałyśmy. Jak dodam jeszcze cztery to nie będzie za dużo? Chociaż nie powiem bardzo mi się podobają.

Ta 6 czyli istniejące cosik to krzewuszka z ciemnymi listkami.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Marcin89 18:04, 08 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Dokładnie jest tak jak pani Danusia napisała. A w międzyczasie też coś nabazgrałem


Z lewej strony hortensje drzewiaste, przed nimi funkie o liściach biało-zielonych. Jako tło trzmielina Fortuna, przed nią trawa ozdobna dość wysoka. Niżej kule z czerwonolistnego berberysu Thunberga, a na brzegu jasne żurawki. Z prawej powtórzona grupa funkii. Kształt rabaty wygięty łukiem po bokach, na środku małe wybrzuszenie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies