Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 12:15, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bo popatrz Gosiu, rabata wspaniała, ale co za rabatą, wyobraź sobie drugą rabatę i metr trawnika. Przytłacza wejście Co nie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:15, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klony po prostu powinny być bliżej podjazdu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 12:19, 12 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zgadza się..... zasłania. Ale z tymi klonami cus zrobić trzeba (albo ja się uparłam co jest wielce prawdopodobne).

To ja bym zrobiła tak. Klony przy podjeździe ale bez żadnych ramek a rabatę na tył. Albo zabrała klony też na rabatę


.... ale fajnie! Kiedyś nie wiedziałam czym sie różni szpadel od łopaty a teraz jakie dyskusje prowadzę! hahahhahaha
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
martaibartek 14:52, 12 lut 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Danusiu, Gosiu czy mogłabym raz jeszcze prosić o pomoc?

Skopiuję to co wcześniej pisałam i to co doradziła Danusia.

Danusiu czy mogłabyś mi pomóc w zagospodarowaniu tego kawałeczka przed samym domem.
Dom stoi na górce. Patrząc z drogi chciałabym,aby było widać, że przed domem coś rośnie, bo te roślinki które tam posadziłam po prostu giną. Z drugiej strony mąż nie chce przed samym wejściem i oknem kuchennym wielkich drzew, które zasłonia dom...
Nie wiem jak pogodzić jego i moją wizję. Czy coś podpowiesz?
Strona północna, ziemia gliniasta, ciężka.

Tak to widzi Danusia i bardzo mi się podoba.


ale co z samego przodu domu???




Dziękuję
____________________
Marcin89 16:01, 12 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Według mnie tak, czy siak klony trzeba przesadzić. Ja bym zrobił wąską rabatę z klonami przy podjeździe. Dalej był by trawnik i żywopłot z iglaków przy płocie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
bella 17:18, 12 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Gardenarium napisał(a)
Klony po prostu powinny być bliżej podjazdu.

Danusiu jestem sklonna przesadzić klony bliżej wjazdu , ale co dalej? Zrobic rabatke wzdłuz podjazdu ? a choinki zostawić w spokoju i ciąć na zywoplot?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
kaisog1 20:03, 13 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marcin89 napisał(a)
Według mnie tak, czy siak klony trzeba przesadzić. Ja bym zrobił wąską rabatę z klonami przy podjeździe. Dalej był by trawnik i żywopłot z iglaków przy płocie.


Marcin a jak Ty bys widział ta rabatę? Masz jakiś pomysł na obsadzenie? Może mógłbyś coś zaproponować i może naszkicować... bo wiesz jak z opisami - nie każdy ma aż taka wyobraźnię
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Marcin89 20:23, 13 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
I tutaj znowu pojawiają się pytania jak wygląda reszta ogrodu, żeby ta rabata pasowała do całości. Nic też nie wiadomo o nasłonecznieniu i kierunkach stron świata. Bardzo fajną wizualizację ktoś wstawił wcześniej. A tak naprawdę to właściciel zadecydował by jakie gatunki wybierze.

Talentu do rysowania raczej nie mam .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Kwiatek 20:38, 13 lut 2014

Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 3
Witajcie !!!!!

podglądam od pewnego czasu piękne ogrody jakie powstają dzięki temu forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych pomysłów i realizacji. Nie trudno zarazić się od Was chęcią posiadania równie pięknych zakątków na swojej działce
Chciałabym Was prosić o pomoc i podzielenie się pomysłami przy zagospodarowaniu rabat przed wejściem do domu. Są to dwie bliźniacze rabaty przed domem i jedna większa wykrojona przez podjazdy. Tak sobie myślałam, że w tych dwóch małych można by symetrycznie dać kompozycje z kulami na pniu, ale nie mam w ogóle pomysłu co do tej większej rabaty, żeby współgrała z nimi. Będę wdzięczna za pomoc,

pozdrowionka
____________________
Ewelina
Kwiatek 20:39, 13 lut 2014

Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 3
____________________
Ewelina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies