Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Margerytka40 15:18, 29 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elka napisał(a)


To może jakaś niższa odmiana klona palmowego podsadzonego trawkami, albo żurawkami?

https://pl.pinterest.com/pin/770326711234320224/

https://pl.pinterest.com/pin/770326711233740991/




Przede wszystkim warto by było coś wiedzieć o tym miejscu. Czy jest osłonięte czy nie. Dziewczyny ani ambrowiec ani klon palmowy nie da rady beż osłoniętego,cichego miejsca.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
madeczkam 15:25, 29 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Elka napisał(a)


To może jakaś niższa odmiana klona palmowego podsadzonego trawkami, albo żurawkami?

https://pl.pinterest.com/pin/770326711234320224/

https://pl.pinterest.com/pin/770326711233740991/




pięknie!
Anetka 17:40, 29 lip 2017


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Muszę wykończyć tą rabatę a ona wykończy chyba mnie. To szare to półkole z grysem i na niej może kulki. Pozostaje mi dalej czymś podsadzić hortensje, oczywiście te carexy i żurawki są do przeniesienia. Za buksikowym żywopłotem są teraz na przechowaniu rozchodniki ale tam pójdą 3 miskanty zebrinusy. Nie wiem tez czy dobrym pomysłem jest red baron pod drzewem ale bardzo mi się to podoba.
Strona południowa
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
madeczkam 18:13, 29 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Anetka napisał(a)
Muszę wykończyć tą rabatę a ona wykończy chyba mnie. To szare to półkole z grysem i na niej może kulki. Pozostaje mi dalej czymś podsadzić hortensje, oczywiście te carexy i żurawki są do przeniesienia. Za buksikowym żywopłotem są teraz na przechowaniu rozchodniki ale tam pójdą 3 miskanty zebrinusy. Nie wiem tez czy dobrym pomysłem jest red baron pod drzewem ale bardzo mi się to podoba.
Strona południowa


może pod bordowym drzewem cos jaskrawo zielonego? przed hortensjami rozchodniki + berberys o czerwonym wybarwieniu (który możesz przedłużyc sadząc w zaznaczonym miejscu ) i kulistym pokroju?
Olgaxxx 13:33, 31 lip 2017

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 3
Witam,
spróbuję jeszcze raz, tym razem ze zdjęciami, może tym razem się uda.
Tak jak na zdjęciach widać tych skarp mam dużo, (jeszcze spory och nie ma ujętych).
Zastanawiam się czym obsadzić tą wyższą półkę po bokach (przez kilka lat będzie również służyła jako boisko syna). Bardzo podobają mi się hortensje bukietowe (krótszy bok półki). Natomiast dłuższy bok może krzewami np. z tawuły szarej 2/3 szt, forsycji 2/3 szt, pęcherznicy zielonej i czerwonej po kilka sztuk oraz berberysów?
Skarpę, która jest między półką wyższą a niższą może różą płożącą białą + szałwia + rozchodnik np. różowy?
Agrotkanina jest rozłożona tylko na czas gdy nie ma roślin. Nie dałabym rady na razie ogarnąć ich plewienia.


Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję.

annucha 11:48, 01 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 11
Witam, jestem tu nowa i zupełnie zielona jako ogrodnik podziwiam wasze ogrody , co jeden to ładniejszy i głupieje , tyle pomysłów
Mam do zagospodarowania w sumie cały ogród, jestem na etapie dowożenia ziemi i zakładania trawnika, więc od podstaw, co wymyślę to będzie .
I tu ogromna prośba do Was (sama nic mądrego nie wymyślę) co zrobić z ta "łezką" ? Zdjęcie 1- od bramy, 2- od strony domu . Miejsce pomiędzy podjazdem a ścieżką od bramki,słoneczne cały dzień.
Wymiary- długość mierzona po jednym obrzeżu 7,5m, szerokość w najszerszym miejscu 1,40 m.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź




Pszczelarnia 12:21, 01 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
annucha napisał(a)
Witam, jestem tu nowa i zupełnie zielona jako ogrodnik podziwiam wasze ogrody , co jeden to ładniejszy i głupieje , tyle pomysłów
Mam do zagospodarowania w sumie cały ogród, jestem na etapie dowożenia ziemi i zakładania trawnika, więc od podstaw, co wymyślę to będzie .
I tu ogromna prośba do Was (sama nic mądrego nie wymyślę) co zrobić z ta "łezką" ? Zdjęcie 1- od bramy, 2- od strony domu . Miejsce pomiędzy podjazdem a ścieżką od bramki,słoneczne cały dzień.
Wymiary- długość mierzona po jednym obrzeżu 7,5m, szerokość w najszerszym miejscu 1,40 m.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź



[img


Annucha, lepiej potraktować ogród jako całość, żeby i ta łezka pasowała do Twojego wyobrażenia o ogrodzie. Pomyśleć o projekcie / pomyśle na cały ogród.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
annucha 12:40, 01 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 11
Pszczelarnia napisał(a)


Annucha, lepiej potraktować ogród jako całość, żeby i ta łezka pasowała do Twojego wyobrażenia o ogrodzie. Pomyśleć o projekcie / pomyśle na cały ogród.



Zgadza się oczywiście, ale teraz zakładamy po bokach trawnik, a po tej łezce w środku jeżdżą mi klienci i dlatego muszę coś posadzić teraz

Wzdłuż podjazdu myślałam posadzić bukszpany kule, a pomiędzy nie coś innego kolorystycznie , ale jeszcze nie wiem co niestety, początkujący ogrodnik
Wiaan 13:14, 01 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
annucha napisał(a)



Zgadza się oczywiście, ale teraz zakładamy po bokach trawnik, a po tej łezce w środku jeżdżą mi klienci i dlatego muszę coś posadzić teraz

Wzdłuż podjazdu myślałam posadzić bukszpany kule, a pomiędzy nie coś innego kolorystycznie , ale jeszcze nie wiem co niestety, początkujący ogrodnik


Annucha może połączenie zimozielonych iglaków - karłowe iglaki na pniu, kule danica lub bukszpanowe, nie wiem jaki charakter ma mieć ogród. Fajnie wyglądałaby też np. tuja bonzai o ładnym pokroju na gruncie z jasnym żwirkiem ja sama raczkuję w ogrodzie ale zrobiłam trochę postępów w swoim nowym ogrodzie i ładnie to wygląda
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Pszczelarnia 13:59, 01 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
annucha napisał(a)



Zgadza się oczywiście, ale teraz zakładamy po bokach trawnik, a po tej łezce w środku jeżdżą mi klienci i dlatego muszę coś posadzić teraz

Wzdłuż podjazdu myślałam posadzić bukszpany kule, a pomiędzy nie coś innego kolorystycznie , ale jeszcze nie wiem co niestety, początkujący ogrodnik


Trochę kul bukszpanowych, trawy niskie (jak sesleria jesienna) i zawilce japońskie albo bodziszki.

Albo kulki berberysa 'Bagatelle', róże miniatrurowe 'Biennenweide rot', po brzegach irga 'Major' (albo runianka) i jakieś niskie trawy albo zwiewne trawy (stipa), pas liliowcó Stella d'Oro.

Nie dawałabym nic wysokiego, bo będzie sterczeć nad powierzchnią utwardzoną.


Jakie kolory lubisz i jak tam jest ze światłem?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies