Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

sylwik69 17:45, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
A_gawa napisał(a)
Różomaniaczki Kochane!
Planuję kilkunastometrowy rząd róży 'The Fairy'. Moje pytanie- czy mając tę różę chciałybyscie wymienić na inną? A na jaką? Czy Spełnia Wasze oczekiwania?

Jaką trawę na suchsze stanowisko do niej polecacie?

Ładniejsza jest Larissa polecam Stipę do niej!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
A_gawa 18:16, 10 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
sylwik69 napisał(a)

Ładniejsza jest Larissa polecam Stipę do niej!


Ale piękność! Dziękuję!!!!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
as1112 20:26, 10 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Pszczelarnia, dzięki za odzew.
Im dłużej myślę nad tą rabatą tym mniej wiem Jest dość trudna bo cienista i na wzniesieniu.
Jest na przeciwko okna salonu więc w zimie będę na nią ciągle zerkać.
No to buksy wykluczamy - zostają choiny, rh lub hortensje i liriope szafirkowe, runianka
A_gawa 23:15, 10 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Mam kolejne pytanie do Różomaniaczek

Chcę Umbraculifiery podsadzić kwadratowymi lub prostokątnymi lub okrągłymi skarpetkami z cisa. Do tego nasadzenia chcę dodać Artemis i Pomponellę lub Larissę (jak sugerowała sylwik69 - buziaczki!!! )). Na pewno znajdzie się tam również nasza ukochana Stipa.

Doradźcie Kochane - przydałoby się cosik jeszcze? Może któryś miskant? Gracillimus?

Taka uwodzicielsko-romantyczna rabatka mi się marzy...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
as1112 00:37, 12 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Zaglądam tu i nic Nie ma nikt pomysłu ani rady co z moją rabatą na wzniesieniu?
Wykończy mnie ona. Z dnia na dzień pomysłów przybywa ale ciągle nie wiem na co się zdecydować Przeglądam zdjęcia na Pinterest i nawet spodobał mi się pomysł z grabami kolumnowymi i szpalerem rh (białe) podsadzone runianką, liriope. Ewentualnie konsekwentnie klony, z zimozielonymi choinami, przemieszane hortensjami i rozplenicami. Tylko jak to wtedy będzie wyglądało to wszystko zimą? Na bocznych rabatach będzie się sporo działo więc może tu wystarczy szpaler rh? Ale z drugiej strony czy to się zgra całościowo?
Co sądzicie? Może jest na forum wątek z podobną, podniesioną rabatą?
t0shUT 11:00, 13 sie 2017

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
szanowni,

niestety 3 cyprysy kupione w centrum ogrodniczym uschły.
proszę Was o pomoc co posadzic w to miejsce. myslalem o sosnie na pniu (odmiana wintergold) ewentualnie cos innego co dostanę w szkółkach. stanowisko pełne słońce od 6 rano do 18. znalazłem sosny w szkółce ale mają od spodu i gdzie niegdzie suche igliwie i nie wiem czy się przyjmą zdjęcie 2
bardzo proszę o podpowiedzi
AnnaCh 11:20, 13 sie 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pytasz o rady, więc piszę Nie obraź się, ale masz straszną betonową pustynię na tym froncie, na Twoim miejscu zrobiłabym w tych wysypanych kamieniem miejscach po całości rabaty, trzeba ożywić to miejsce, a zamiast trzech niskich iglaków szczepionych dałabym trzy ładne drzewa. W zależności co lubisz kolumnowe lub kulki, ja osobiście widziałabym tam chyba kulki. Widzę, że chyba front bardzo formalny u Ciebie, to na rabatach dużo zimozielonych kulek w trawach, do tego drzewa i byłoby ok.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
MAgda 11:34, 13 sie 2017

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 17
Witam Was zainspirowana Ogrodowiskiem zmieniam ogród - powoli małymi kroczkami było tak


po zmianach



I mam pytanie bo skończyła się wena czym najlepiej tym wypadku pokryć wolną powierzchnie?. Za radą Danusi nie daję włókniny ale z drugiej strony plewić (a dodam że to pierwsza część ogrodu)jest dość kłopotliwe. Jest to stanowisko cieniste i pół cieniste wcześniej zarośnięte trawą. Miedzy bukszpanami będą czosnki i tulipany. Nie biorę pod uwagę kimania bo już jest wydaje mi się że dzielenie powierzchni grysem spowoduje chaos. Tak więc podostaje trawa jak dawniej, kora lub rośliny zadarniające i tu pytanie do specjalistów jakie by pasowały?. Na początku chciałam barwinka ale wyczytałam ze Danusia nie poleca bo jest ładny na chwile.
madeczkam 11:45, 13 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
t0shUT napisał(a)
szanowni,

niestety 3 cyprysy kupione w centrum ogrodniczym uschły.
proszę Was o pomoc co posadzic w to miejsce. myslalem o sosnie na pniu (odmiana wintergold) ewentualnie cos innego co dostanę w szkółkach. stanowisko pełne słońce od 6 rano do 18. znalazłem sosny w szkółce ale mają od spodu i gdzie niegdzie suche igliwie i nie wiem czy się przyjmą zdjęcie 2
bardzo proszę o podpowiedzi


pięknie u Was mysle, że iglak na pniu da radę a pod nim gesto podsadz lawende na calej powierzchni kamyszka
as1112 12:17, 13 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Zmieniam koncepcję z klonów na graby kolumnowe - tylko na tej trudnej rabacie. Urzekła mnie ta inspiracja - czy wiecie co jest tu pod drzewami kolumnowymi?

[zmoderowane]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies