Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

as1112 23:03, 07 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Nadal proszę o pomoc w doborze roślin na podwyższonej, rabacie cienistej.
Wolałabym aby była jednak zimozielona. Urzekło mnie to zdjęcie. Co to za rośliny wokół białych rh? Może w ten sposób pokombinujemy?

Margerytka40 23:07, 07 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
as1112 napisał(a)
Nadal proszę o pomoc w doborze roślin na podwyższonej, rabacie cienistej.
Wolałabym aby była jednak zimozielona. Urzekło mnie to zdjęcie. Co to za rośliny wokół białych rh? Może w ten sposób pokombinujemy?


Na zdjęciu oprócz rh są bukszpan, żurawka i runianka.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
as1112 14:54, 08 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Margerytka40 - dziękuję

Proszę, pomóżcie podjąć decyzję:

- wersja 1 - szpaler białych rh z runianką/ może czymś przełamane
- wersja 2 - tak jak na wizce - choiny jeddeoh oraz hortensje limelight i lirope szafirkowe.

Pani Danusiu, jakie jest Pani zdanie?
annucha 20:11, 08 sie 2017

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 11


Danusia zaproponowała 3 trzmieliny na pniu, wrzosy i trawy niskie.
Przepraszam ,że coś zmieniam ale boje się, że ta trzmielina długo nie postoi, miejsce bardzo wietrzne i słoneczne
kombinuje coś ale potrzebuje opinii, bo nic mądrego nie wyjdzie.
Tu jest trzmielina,wyższa ale wstawiona w dziurę kule danica, kostrzewa sina ale jakaś wątła chyba
Ilości oczywiście mini ale to na próbę czy pasuje, po prawej miała być linia wrzosu , po lewej trawki.
Czy pasuje danica z wrzosem i trawką ? nie zasłonią jej za bardzo?
Może obok trzmieliny dać jeszcze danice lub azalie japońska ?
Wasze ogrody takie piękne, co jeden to ładniejszy , jak wy to robicie ???


as1112 00:47, 09 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Straszna tu cisza ale nie dam za wygraną

Na podstawie `tego co obejrzałam w Waszych ogrodach, zaplanowałam moją rabatę widoczną z okna salonu. Zaznaczam, ze jest ona cienista, na wzniesieniu ( gabiony z białymi otoczakami.

U podnóża klonów byłyby rośliny zimozielone - choiny kanadyjskie jedelloh ( 4 szt pod każdym klonem), pomiędzy rh kwitnące na biało, przed nimi kule bukszpanowe - rozrzucone kilka sztuk oraz runianka. Nie będzie za ciemno? hakonechloa by bardziej pewnie rozjaśniła rabatę ale jest już na sąsiednich rabatach. Chyba, ze liriope szafirkowe? Żurawek nie mam w ogóle w projekcie - odrzuciłam na rzecz traw.
No i czy to się zmieści - szerokość rabaty 180 cm.

dzika_roza 14:25, 10 sie 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Mam prośbę o dobór drzew w prawym górnym rogu działki, tu wycinek:


Chcielibyśmy się zasłonić od drogi, która przebiega kawałek wyżej nad tym rogiem (jakieś 80 m). Dom jest niżej.
Teraz na rysunku mam narysowe 5 sztuk platana Alphen's Globe. Zastanawiam się czy to dobry wybór i czy śliwa Pissardi będzie fajnie wyglądała na ich tle.

Może macie jakieś inne propozycje? Drzewka muszą osiągnąć wysokość ok 3-4 m...
Może lepiej wiśnia Kanzan by wyglądała, podobną koronę ma...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
A_gawa 16:23, 10 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Różomaniaczki Kochane!
Planuję kilkunastometrowy rząd róży 'The Fairy'. Moje pytanie- czy mając tę różę chciałybyscie wymienić na inną? A na jaką? Czy Spełnia Wasze oczekiwania?

Jaką trawę na suchsze stanowisko do niej polecacie?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Pszczelarnia 16:40, 10 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A_gawo ja ją kiedyś miałam. Ale nawet w masie drażniła mnie tymi małymi kwiatkami w mdłym kolorze różu. Może potrzebuje mocnych kolorów jako towarzystwa.

Ja ją widziałam kiedyś z pasem trzcinników i lawendą, innym razem z pęcherznicą w plecach.

Bonica jest ciut większa.

Jaki charakter ma mieć ten kilkunastometrowy szpaler?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:45, 10 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
as1112 napisał(a)
Straszna tu cisza ale nie dam za wygraną

Na podstawie `tego co obejrzałam w Waszych ogrodach, zaplanowałam moją rabatę widoczną z okna salonu. Zaznaczam, ze jest ona cienista, na wzniesieniu ( gabiony z białymi otoczakami.

U podnóża klonów byłyby rośliny zimozielone - choiny kanadyjskie jedelloh ( 4 szt pod każdym klonem), pomiędzy rh kwitnące na biało, przed nimi kule bukszpanowe - rozrzucone kilka sztuk oraz runianka. Nie będzie za ciemno? hakonechloa by bardziej pewnie rozjaśniła rabatę ale jest już na sąsiednich rabatach. Chyba, ze liriope szafirkowe? Żurawek nie mam w ogóle w projekcie - odrzuciłam na rzecz traw.
No i czy to się zmieści - szerokość rabaty 180 cm.



Na szerokość się nie zmieści albo kule bukszpanowe albo różaneczniki. Jak dasz kule bukszpanowe pod kulistymi klonami na wzniesieniu to rabata będzie ciężka, masywna. Takie mam odczucia. Dużo kul.

Na pewno bukszpanów bym nie dawała.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
A_gawa 17:09, 10 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Pszczelarnia napisał(a)
A_gawo ja ją kiedyś miałam. Ale nawet w masie drażniła mnie tymi małymi kwiatkami w mdłym kolorze różu. Może potrzebuje mocnych kolorów jako towarzystwa.

Ja ją widziałam kiedyś z pasem trzcinników i lawendą, innym razem z pęcherznicą w plecach.

Bonica jest ciut większa.

Jaki charakter ma mieć ten kilkunastometrowy szpaler?



O! To potwierdziłaś moje obawy. Stronę wcześniej jest zdjęcie mojego przedplocia - chciałam ją tam wsadzić pod Umbraculifierami. Teraz jestem w kropce i nie wiem. Czym ją zastąpić- masz jakiś pomysł? Chciałam takie lekko romantyczne nasadzenia, ale blady róż bez charakteru mnie nie interesuje. Będę kombinować. Może wykorzystam berberys 'Maria'- jest piękny.
Tylko co do niego?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies