Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

mrobert77 14:52, 12 lip 2017

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
czyli walka mechaniczna pozostaje?
Gardenarium 00:37, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Atena napisał(a)
Witam

bardzo proszę o pomoc. Dwa lata temu zakładałam trawnik na jesień.
W tym roku trawnik ten jest bardzo zachwaszczony. Szczególnie ma mnóstwo tego rozłogowego chwastu za zdjęcia.
Za lekturą ogrodowiska użyłam Starane. Niestety nic to nie dało wręcz przeciwnie chwasty zaczęły teraz obficie kwitnąć na fioletowo.
Pomyślałam że usunę je ręcznie. Ale tego jest tak dużo że poddałam się bo lata by mi brakło. Do tego część z nich jest bardzo mocno zakorzeniona i boję się że i tak odrośnie a ja się bezsensu narobię.
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić, chwast ten mocno się rozpanoszył i sieje duże spustoszenie.....a siałam dość drogą trawę i nie uśmiecha mi się zaczynać od nowa



To głowienka, roślina dwuliścienna. Zastosuj Mniszek, Starane lub Bofix na chwasty dwuliścienne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 12:58, 15 lip 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Proszę o pomoc w identyfikacji i napiszcie proszę jak z tym walczyć? 1.Komosa - łatwo wychodzi. 2.Chwastnica? Rosnie poziomo,ciężko się wyrywa. 3.??? Ciężko się wyrywa ma jeden bardzo dlugi korzeń.
DarJush 14:32, 17 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Jestem na etapie zakładania trawnika, a w zasadzie jest już posiany i rośnie, chwastów mam mnóstwo, również te widoczne powyżej. Jedna rada - wyrywaj ręcznie z użyciem noża, może być kuchenny, długi i wąski. Po jakimś czasie się wprawisz. Po chwastnicy często pozostaje dziura, ponieważ ma dość gęste korzenie, ale przy mokrym podłożu można ją spokojnie usunąć. Ja obecnie na moim RODOSie wysiałem jakieś 300m2 trawy i na takiej powierzchni je wyrywam. Co prawda dochodzę dopiero do połowy, a na kompost powędrowało już kilkanaście wiader chwastów, ale za to efekt jest zadowalający. Możesz oczywiście zrobić oprysk trawnika, ale na chwastnicę raczej nie zadziała, ponieważ nie jest dwuliścienna. Po wyrywaniu niektórych chwastów rzecz jasna pozostaną dziury i tam można dosiać trawę.
misiek80 22:15, 17 lip 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Chwastnice,inne chwasty zreszta tez-wyrywam z korzeniami,dziennie kilka m2 i mesle ze do konca lipca jakos to ogarne. Koszenie co 4 dni. Pod koniec sierpnia dosiewka w puste placki i miejsca po chwastach i tyle w tym sezonie. W przyszłym roku mimo ze trawnik będzie jeszcze dość młody - oprysk,jeszcze nie wiem czym,ale to się zobaczy na wiosne,jakie chwasciory się pojawia.
DarJush 08:38, 18 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Ja u siebie jeszcze zobaczę jak będzie to wyglądać, ponieważ najgorszym chwatem u mnie jest skrzyp, który ilościowo przewyższa wszystkie inne i na dodatek jego wycinanie nie jest skuteczne, bo odrasta poprzez rozłogi, ale zauważyłem również, że trawa go dusi i w rezultacie robi się ciemny i słaby, więc jest nadzieja.
Martka 21:27, 18 lip 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Drodzy Forumowicze,
obiecałam zrelacjonować efekty mojej walki z chwastnicą, herbicyd działający na nią znalazłam w Szwajcarii. W niektórych miejscach oprysk trzeba powtórzyć, ale wygląda na to, że preparat zadziałał. Tam, gdzie dałam więcej herbicydu, chwastnica zgniła. Z preparatem są tylko 2 problemy, dostępność (u nas nie ma) i dość wysoka cena. Ale mimo wszystko to taniej niż zakładać nowy trawnik


misiek80 07:04, 19 lip 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Martka,możesz podać nazwę? Stosowalas na młody czy juz kilkuletni trawnik? Pryskalas tylko na chwastnice czy na caly trawnik?
Martka 08:26, 19 lip 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
misiek80, srodek nazywa sie Dicomil ultra Royal, stosowałam na młody trawnik, 2 miesięczny, oprysk całości, ale w miejscach, gdzie było szczególnie dużo chwastnicy, dodatkowo punktowo. I to najbardziej poskutkowało. Efekt na zdjęciach po tygodniu od oprysku. Wiec myślę, że można i tak, i tak, w zależności od stopnia występowania chwastu.
mrobert77 13:19, 25 lip 2017

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Co to jest? Czy jet to wiechlina łąkowa?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies