Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

mamtu 13:05, 08 lip 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Mamuska, a o które 'cholerstwo' konkretnie pytasz?
Jeżeli całość wygląda, jak to, co pokazałaś na zdjęciach, to moim zdaniem nie ma co ratować. Pytanie: co chciałabyś mieć docelowo - trawnik, rabaty?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
mamuska 13:25, 08 lip 2017

Dołączył: 06 lip 2017
Posty: 4
No właśnie co odkryłam przez kilka godzin poszukiwań. Gleba glinista, bogata w azot chwast który mi spędzał sen to szczaw kedzierzawy, dzika gorczyca( ognicha) Plus jeszcze babka. No i do tego te mrowiska na m2 11 kopcy! Docelowo chciałabym tylko trawnik jeśli da się coś zrobić?
mamtu 13:56, 08 lip 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Da się, na pewno. Tylko trzeba będzie zacząć wszystko od zera. Usunąć chwasty, przygotować glebę i siać. O mrówki podpytaj jeszcze, ja nie miałam tego kłopotu.
Chyba najlepiej będzie, jeśli przeczytasz sobie wątek o zakładaniu trawnika z siewu i chociaż kilka artykułów Danusi, skarbnicy wiedzy ogrodowej.
Czeka Cię na pewno dużo pracy.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
mamuska 17:14, 08 lip 2017

Dołączył: 06 lip 2017
Posty: 4
Dziękuję za odp. Zdecydowałam się przeorac wszystko i zrobić od nowa to o wiele mniej czasu pochłonie A i nerw na te chwasciory.
schwanz24 22:42, 09 lip 2017

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
mamuska napisał(a)
I nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić i co to za cholerstwo?




na początek całe spryskaj rundupem, potem za jakieś 2 tygodnie jakiego chętnego, żeby przekopał szpadlem całe pole, albo glebogryzarką przejechał, potem wałować, można nawóz dać ,siać ,wałować.
schwanz24 22:51, 09 lip 2017

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
myrcin napisał(a)


Sprawdziłem mieszankę, która była użyta i skład jest następujący:

Lolium perenne *Limonica/Evening Shade* 40%
Festuca rubra commutata *Livista* 30%
Poa pratensis *Ambon/Parsifal* 30%

Ten drugi rodzaj trawy to kostrzewa kępowata - czy to prawdopodobne źródło mojego problemu?





gatunkowo trawa jest w porządku, pytanie tylko, czy mieszanka nie zawiera kostrzew trzcinowych. ja bym się nie przejmował, teraz jest okres letni i trawa zaczyna kwitnąć, wiosną czy jesienią nie będzie tego widać tak jak teraz.
myrcin 17:56, 11 lip 2017

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
schwanz24 napisał(a)





gatunkowo trawa jest w porządku, pytanie tylko, czy mieszanka nie zawiera kostrzew trzcinowych. ja bym się nie przejmował, teraz jest okres letni i trawa zaczyna kwitnąć, wiosną czy jesienią nie będzie tego widać tak jak teraz.


Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie chyba nic innego mi nie pozostało tylko przestać się przejmować i zobaczyć co będzie w przyszłości.
Atena 22:11, 11 lip 2017


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Witam

bardzo proszę o pomoc. Dwa lata temu zakładałam trawnik na jesień.
W tym roku trawnik ten jest bardzo zachwaszczony. Szczególnie ma mnóstwo tego rozłogowego chwastu za zdjęcia.
Za lekturą ogrodowiska użyłam Starane. Niestety nic to nie dało wręcz przeciwnie chwasty zaczęły teraz obficie kwitnąć na fioletowo.
Pomyślałam że usunę je ręcznie. Ale tego jest tak dużo że poddałam się bo lata by mi brakło. Do tego część z nich jest bardzo mocno zakorzeniona i boję się że i tak odrośnie a ja się bezsensu narobię.
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić, chwast ten mocno się rozpanoszył i sieje duże spustoszenie.....a siałam dość drogą trawę i nie uśmiecha mi się zaczynać od nowa

____________________
Ogród na wzgórzu
mrobert77 12:11, 12 lip 2017

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Witam.
Czy może ktoś już używał tego
ATUT 360 SL
niby działa na chwastnicę i na wiechlinę roczną. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o info.
Rezik 13:54, 12 lip 2017

Dołączył: 12 maj 2017
Posty: 1
Witam.
@mrobert77 Możesz użyć jak chcesz zniszczyć trawnik. Główny składnik ATUT 360 SL to glifosat. Czyli dokładnie ten sam co w Roundupie 360 SL. Odradzam, bo to herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Doświadczeń z tym środkiem nie mam żadnych, ale ryzyko zbyt duże.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies