Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

schwanz24 22:39, 02 lip 2017

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
myrcin napisał(a)


Dzień dobry,

Chciałbym prosić o pomoc w rozpoznaniu problemu i metod jego usunięcia (o ile istnieją).
Mój trawnik (Kiepenkerl Dark Green) został założony w zeszłym roku wraz z nawodnieniem.
W tym roku na wiosnę zrobiona była wertykulacja, trawnik wygrabiony, nawóz Yara Mila Complex (w maju oraz w połowie czerwca). W międzyczasie spryskałem Mniszkiem na chwasty, których nie było zbyt wiele. Trawnik jest koszony dwa razy w tygodniu. Byłbym bardzo zadowolony z trawnika gdyby nie to, że pojawiły się na nim takie 'grube trawy'. Te 'trawy' po Mniszku zrobiły się żółte i wydaje się, że nie rosną. Czy można coś zrobić żeby się tego zupełnie pozbyć?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.




to są łodygi z prawdopodobnie "kostrzew trzcinowych" w okresie letnim suchym one tak mają.
Gardenarium 23:16, 03 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapytaj producenta nasion co masz robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:01, 06 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gleby się nie usuwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:01, 06 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamuska napisał(a)
Witam Wszystkich jestem nowa uzytkowniczka forum
Do rzeczy otóż posiadam ogród (podworko) przez kilka lat nie użytkowane, brak koszenia i ogólne zaniedbanie! co ja tu mam na ta chwile, chwastu co nie miara, różnego od ognichy po takie tam dziwne wstawię foto. Trawa przesuszona miejscami duże braki. No i chyba największą zmorą są mrówki kopiec na koncu! Może ktoś ma pomysł jak to wszystko uratować? Fundusz nie wielki Ale zdrowe ręce i chęci do pracy


Wstaw zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamuska 15:05, 07 lip 2017

Dołączył: 06 lip 2017
Posty: 4
Hej wszystkim
boguslaw_r_ 16:26, 07 lip 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
schwanz24 napisał(a)



to są łodygi z prawdopodobnie "kostrzew trzcinowych" w okresie letnim suchym one tak mają.


Jak zwykle w takich przypadkach zadaję sobie pytanie, po co producenci traw dodają do mieszanek CHWASTY????
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
myrcin 18:25, 07 lip 2017

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
schwanz24 napisał(a)



to są łodygi z prawdopodobnie "kostrzew trzcinowych" w okresie letnim suchym one tak mają.


Czy to znaczy, że już zawsze będę te łodygi miał na trawniku? Skąd one się tam wzięły, czy to było w mieszance? Problem w tym, że nie tylko jest to żółte ale również nieprzyjemnie grube i twarde.
myrcin 18:26, 07 lip 2017

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
Zapytaj producenta nasion co masz robić.


Przepraszam czy ta odpowiedź była do mojego pytania?
myrcin 18:34, 07 lip 2017

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
boguslaw_r_ napisał(a)


Jak zwykle w takich przypadkach zadaję sobie pytanie, po co producenci traw dodają do mieszanek CHWASTY????


Sprawdziłem mieszankę, która była użyta i skład jest następujący:

Lolium perenne *Limonica/Evening Shade* 40%
Festuca rubra commutata *Livista* 30%
Poa pratensis *Ambon/Parsifal* 30%

Ten drugi rodzaj trawy to kostrzewa kępowata - czy to prawdopodobne źródło mojego problemu?
mamuska 11:21, 08 lip 2017

Dołączył: 06 lip 2017
Posty: 4
I nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić i co to za cholerstwo?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies