Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 09:43, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Borbetka napisał(a)
Asiu, szukam tej wypożyczalni i znaleźć nie mogę. Znalazłam na stronie centrum ogrodnicznego w Nowej Wsi k/Swarzędza, że mają taki Avant, jak Danusia i usuwają darń. Może warto zapytać. Wypożyczenie na własną rękę to transport, kaucja i fizyczna praca jednak. Zdecydujesz sama.
Dzisiaj się szykuje ładny dzień. Pójdę to ogrodu jak nic. Zainspirowałaś mnie wytyczaniem rabat. Biorę się na moje miejsce pod oknami. Muszę policzyć, ile berberysów trzeba będzie dokupić. Miłego dzionka .


Monia,
znalazłam firmę od trawników w Tarnowie Podg. Wynajem maszyny 190pln/dobę, a kaucja 1500pln. Tylko tak jak rozmawiałyśmy przywiozę tą 80kg maszynę i co... nawet z samochodu jej sama nie wyciągnę.
Słyszałam w dzisiejszej prognozie pogody, że zimy w ciągu najbliższych dwóch tygodni raczej na pewno nie będzie Więc można się powoli zabierać do pracy
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:48, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
deszczowymaj napisał(a)




Joasiu bardzo podobają mi się Twoje linie rabat
Będę się nimi inspirować zakładając swój ogród



Asiu Deszczowy Maj
rumienię się, ale jest mi baaardzo przyjemnie, że podoba Ci się to co robię Kiedyś Danusia pochwaliła moje linie rabat, ale zwróciła mi uwagę, że placyk i oczko powinny być w jakiś sposób wkomponowane w resztę ogrodu. Więc myślałam nad tym i myślałam... i wymyśliłam w końcu Mam nadzieję, że w realu wyjdzie tak, jak widzę to oczami wyobraźni
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Karol99 09:51, 16 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Masz piękny, duży ogród. Jestem zachwycony. Pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Borbetka 09:56, 16 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie Asiu zmarznięta ziemia. Kiepsko wbić cokolwiek w nią, ale dzisiaj zmiana pogody nastąpiła. Strasznie u mnie wiało w nocy. U Ciebie też?
Może też się za darń wezmę?
____________________
borówcowy wizytowka
wietrzyk 09:56, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
wiunia napisał(a)
Asiu ja dopiero niedawno z pracy wróciłam i nie mogę przeżyć, że taki piękny dzień mi dzisiaj umknął, a na dodatek sobota też w pracy A niektórzy już w ogrodzie działają
Pozdrawiam!


Wiolu,
nie przejmuj się, ja też cały piątek przesiedziałam w pracy. Jeszcze niestety dzień dość krótki i szybko się chłodno robi. Jeszcze ze dwa tygodnie i dopiero rozwiniemy skrzydła
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:59, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Borbetka napisał(a)
U mnie Asiu zmarznięta ziemia. Kiepsko wbić cokolwiek w nią, ale dzisiaj zmiana pogody nastąpiła. Strasznie u mnie wiało w nocy. U Ciebie też?
Może też się za darń wezmę?


Wiało okrutnie od wieczora, aż do rana jeszcze. Monia u Ciebie więcej zacienionych miejsc to i ziemia dłużej rozmarza. U mnie praktycznie goło, ale i tam gdzie troszkę cienia rzucają np. żywotniki, to ani szpilki nie dało się wbic
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:00, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Karol99 napisał(a)
Witaj. Masz piękny, duży ogród. Jestem zachwycony. Pozdrawiam.


Dziękuję
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:05, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mysza napisał(a)
Pierwsze koty za płoty
Wyszłaś w ogródsuper to wychodzi.
Jak znajdziesz sprzęt do zdejmowania darni to i ja poproszę o namiary.
U mnie nie widziałam nigdzie.
pa.


Mysza,
zobacz tutaj:
http://www.grasslandfarms.pl/cennik.html

Ja się jednak nie zdecydowałam, wystraszyłam się, że sama sobie nie poradzę z tą maszyną. No i kaucja mnie trochę odstraszyła. Niby zwrotna, ale zawsze... W razie czego pomoc ręczną najmę
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Borbetka 10:09, 16 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
W prognozach piszą o mrozach nocnych jeszcze przez tydzień. Może to i lepiej? W końcu luty mamy. Największe szkody zawsze wyrządza przedwiośnie. Tak z perspektywy lat wypraktykowałam. Nawet w zeszłym roku świeżutko kupiony buk pięknie wypuścił liście, a potem przyszedł przymrozek i klops. Było mi bardzo żal.
Tak się zastanawiam. Jak jest pusto w ogrodzie, to wiatr hula, no i mróz też. U mnie takie chaszcze i mróz też. Hmmm. Powód jest jakiś inny chyba. Wydaje mi się, że dużo wilgoci w glebie. Ta skamielina nie chce puścić.
Do zobaczenia .
____________________
borówcowy wizytowka
Zielona 10:16, 16 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Asia, jestem pod wrażeniem! Niby cieplej na dworze, ale to zima, a Ty już szalejesz z darnią. Już Cię widzę w sezonie. Machniesz ten ogród w jeden rok.

Czy orientowałaś się już w sprawie nicieni? Masz jakieś źródło, w którym myślisz, żeby się zaopatrzyć?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies