Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 10:21, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
october napisał(a)


Co do nowych linii rabat, to mnie zastanawiają te rabaty, które chcesz stworzyć wkoło oczka i altany... Jakie będzie dojście do tych obiektów?
Przez rabatę?



Moniko,
dziękuję za wizytę
Bardzo zasadne pytanie ja to widzę tak, że w ziemię dam płyty albo kamienie i pomiędzy nie niskie roślinki typu karmnik ościsty, macierzanka, aby można było wygodnie przejść.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:44, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Zielona napisał(a)
Asia, jestem pod wrażeniem! Niby cieplej na dworze, ale to zima, a Ty już szalejesz z darnią. Już Cię widzę w sezonie. Machniesz ten ogród w jeden rok.

Czy orientowałaś się już w sprawie nicieni? Masz jakieś źródło, w którym myślisz, żeby się zaopatrzyć?


Marta
Jesteś, znaczy się, że już Ci lepiej
Niby zima, ale trawa jest teraz na tyle licha, że można łatwo szpadel wbic w darń. Na wiosnę, jak ruszy, to już się nie uda. Wczoraj popatrzyłam na te wielgachne połacie nowych rabat i dotarło do mnie, że przekopanie ich to dopiero początek roboty. Przecież trzeba je jeszcze czymś obsadzić... Na to, nie mam na razie nawet pomysłu

Nicienie:

Larvanem - gleba musi mieć min 14 stopni. Siedziba główna firmy jest w Poznaniu, na Dąbrowskiego. Może można na miejscu u nich kupic?
http://www.koppert.info.pl/

Nemasys L - można stosować już od 5 stopni. Sklep internetowy tutaj:
http://www.agroconsult.pl/sklep/produkt/16.html

Trzeba jeszcze poczekać. Za zimno na razie. Ale uwinąc się trzeba do końca kwietnia. Na przełomie kwietnia i maja ONE się przepoczwarzają i już za późno na nicienie Trzeba czekac, aż się młode larwy wyklują tzn gdzieś do połowy września.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:47, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Napia napisał(a)
Jak ja Wam zazdroszczę tych ogródkowych prac. Mam grypę, a za oknem piękne słońce, ech...


Agnieszka,
ja tak pomalutku sobie dzióbię troszkę. Sezon dopiero przed nami, więc sobie zdrowiej spokojnie i nabieraj sił

uściski
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:50, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Wczoraj u mnie było tak:



Ale zjedliśmy w domu, bo jednak na siedzenie za zimno było

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 10:52, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Wyłażą cebulki

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 11:02, 16 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Asiu ale szalejesz Ty kopiesz a u mnie 10 cm zamarzniętego śniegu. Linie rabat supernowe Faktycznie z taką energią to ogród w tym roku machniesz Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wietrzyk 11:11, 16 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu ale szalejesz Ty kopiesz a u mnie 10 cm zamarzniętego śniegu. Linie rabat supernowe Faktycznie z taką energią to ogród w tym roku machniesz Pozdrawiam


Gosiu,
ale Ty Góralka jesteś To i śnieg musi dłużej poleżeć U nas na nizinach już wiosennie, ale na kulig szans nie mamy
Dziękuję
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Zielona 11:32, 16 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Asia - mi już znaaaacznie lepiej. Wczoraj pod kocykiem co prawda, ale cały dzień na forum spędziłam Nawet spróbowałam zmienić avatar na taki z twarzą, ale mnie denerwowało, że sama na siebie patrzę

Nicienie planuję te późniejsze. Dziewczyny na forum miały te wczesne i nie do końca były zadowolone.

Powiem Ci, że mam ochotę wykopać te cisy, wybrać całą ziemię z paskudami i spalić wszystko
andziurex 12:38, 16 lut 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
O matulu! Grillowisko. U mnie wczoraj -1, pochmurno i mroźny wiatr, ogień to raczej w kominku niż na grillu . Na razie zrobiłam tylko rekonesans w ogrodzie, jak mi wszystko przezimowało, ale z pracami poczekam do końca miesiąca chyba. Planuje też w marcu podlać rabaty biohumusem. Zobaczymy czy to działa. Ale zazdroszczę pogody i ogrodowego zacięcia.
____________________
Ania
Napia 12:46, 16 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Muszę poczytać o nicieniach, bo w moim ogrodzie pod trawnikiem buszują pędraki, a w ubiegłym roku zobaczyłam wygryzione liście na żurawkach i naparstnicach. Chyba bez nicieni się nie obejdzie...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies