Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

ana_art 16:54, 02 wrz 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
kurcze byłam przekonana, że pisałam u Ciebie i zaznaczyłam wątek do obserwowania
Witam kolejną podlasiankę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
AgaAga 20:33, 02 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Witaj Aniu miło że zajrzałaś
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 21:19, 06 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Jest nowy aparat więc musiałam go wypróbować

a oto trzmielina z nowymi przyrostami




____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
mira 11:22, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj!

widziałam Twoje deski u Izy i tak tu trafiłam

masz śliczny domek z charakterem i fajne wyzwanie na stworzenie ogrodu,
mam pytanie z jakiego drewna są te deski ? też mam taras z desek ale w przyszłym roku chcę je wymienić - też na deski


a w kwestii jałowców - na początku się niemi zachwycałam tak jak Agata - miałam takie samo zdanie, kupiłam ich trochę, jak są młode to fajnie wyglądają, ale czas leci i rosną w każda stronę i nie są małe
te przy tarasie z pewnością kiedyś wysadzisz ale na razie to zawsze coś -
róże nie lubią przeciągu ale też zaduchu - mimo to warto z nimi eksperymentować bo to w końcu królowe

a te rabatkę przy tarasie zrobiłabym szerszą - dodaj tam do tych róż trawy / może lawendy ?/ - teraz jest wybór - to w kwestii radzenia

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anna_g 11:53, 09 wrz 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ja też trafiłam do Ciebie wprost od Izy. Zaznaczam wątek bo tu bardzo ciekawie. Domek masz śliczny. Jak tak na niego patrzę to aż żal zasłaniać nawet najpiękniejszymi roślinami Działasz szybciutko i wiesz czego chcesz Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AgaAga 15:05, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Witaj Mira fajnie że zajrzałaś
deski na tarasie to modrzew syberyjski z boku obite deskami sosnowymi.
Rady jak najbardziej potrzebne i tak jak piszesz na wiosnę chcę to podsadzić lawendą
a co do jałowców to już mi się one nie podobają i żałuję zakupu. Na słońcu wyglądają na wypłowiałe, ale nie wiem co zamiast ich mogłabym posadzić.
Róże natomiast jeszcze będę sadzić bo są piękne, tak więc zapraszam częściej do udzielania rad


Aniu no to sobie nieświadomie zrobiłam reklamę u Izy
dziękuję za komplement, domek ładny to i muszę teraz stanąć na wysokości zadania i ogród do niego dopasować. Dzięki za odwiedziny i oczywiście zapraszam ponownie
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
mira 18:10, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dzięki, a te deski ktoś Ci robił na zamówienie cz kupiłaś w tartaku?

ja bym tam posadziła limki hortensje, liliowce może azalie - z zimozielonym to trudno bo to głównie iglaki
chyba że jakieś niske a szeroko rosnące chyba masz zimniej niż u mnie więc dodatkowa bariera - z pewnością coś wymyślisz - te jałowce nie są złe ale nie sadź blisko domu i na zimę koniecznie sznureczkiem a jak będą większe to też trzeba wiązać - mi duże ulewy rozłożyły 2 metrowego
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
MuSzka 19:29, 09 wrz 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
AgaAga napisał(a)
Tak aktualnie wyglądają dwie rabatki, muszę jeszcze koniecznie dosiać trawkę bo czarna ziemia bije po oczach

Tu po prawej od wiciokrzewu (tam gdzie ta mała doniczka) brakuje jeszcze czegoś wysokiego i kolorowego, może małe lilie by tam pasowały?


i nie mam pomysłu co posadzić tam gdzie ten biały beton, z przodu przed nim są Liliowiece 'Stella de Oro'








Tak, świetnie sobie poradziłaś z tymi nasadzeniami. Bardzo mi się podoba. Dawno tu nie zaglądałam bo mam ostatnio dużo na głowie no i jeszcze nasadzenia u mnie :/ ale mam nadzieję że niedługo też sobie poradzę tak jak Ty i wreszcie uporamy się z M z naszą gliniastą glebą :/ oprócz dwóch szpadli pożyczyliśmy kilof.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
AgaAga 21:04, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
MuSzka tylko nie połamcie szpadli
my też sporo przekopaliśmy a mamy bardzo a to bardzo ubitą ziemią i tak ją rozpulchniliśmy że krety a być może nornice do nas zawitały. Teraz tam gdzie są nowe nasadzenia to pełno tuneli się zrobiło, codziennie chodzę pod tujami i zdeptuję te torowiska
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 21:12, 09 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
mira napisał(a)
dzięki, a te deski ktoś Ci robił na zamówienie cz kupiłaś w tartaku?

ja bym tam posadziła limki hortensje, liliowce może azalie - z zimozielonym to trudno bo to głównie iglaki
chyba że jakieś niske a szeroko rosnące chyba masz zimniej niż u mnie więc dodatkowa bariera - z pewnością coś wymyślisz - te jałowce nie są złe ale nie sadź blisko domu i na zimę koniecznie sznureczkiem a jak będą większe to też trzeba wiązać - mi duże ulewy rozłożyły 2 metrowego


deski kupiliśmy gotowe w takim sklepie/tartaku

a co do nasadzeń to chyba idę dobrą drogą bo właśnie między jałowcami a różami posadzę lilie, które lada dzień mają do mnie dojść a na hortensje tam już miejsca zabraknie
wcześniej zamiast jałowców myślałam nad posadzeniem tuj aurea nana ale ona są za małe bo potem idą bardziej wszerz niż w zwyż
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies