Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 08:15, 01 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariusz napisał(a)
Pięknie i zielono u Ciebie , rośliny iglaste to jednak wielki plus, zawsze stroniłem od nich, a teraz żałuje, brak mi ich w ogrodzie. Swoje piękno odkrywają jak milkną liściaste i byliny.


Zawsze możesz jeszcze posadzić coś iglastego, ja od zawsze lubiłam iglaczki, ale jak tworzyłam własny ogród, to wiedziałam już, że ogród będzie mieszany, rosną u mnie w przewadze, klony, magnolie i brzozy, ale też buki, graby, wierzby, catalpy, wiśnie i jabłonie ozdobne, obok kwitnące krzewy, kaliny, krzewuszki, lilaki, derenie kwieciste.
Rosną też modrzewie, mam tylko te szczepione ze względów znanych większości ogrodnikom, specjalnie nie wprowadzałam pospolitych, żeby nie narażać świerków.

Lubię ich zielone czupryny


Tutaj jeszcze w towarzystwie astrów


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:42, 01 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Teraz tuż przed zrzuceniem igieł


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
GorAna 09:56, 01 gru 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agatko, ale cudny ten modrzew, już się nie mogę doczekać kiedy mój taki będzie
Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Agania 10:08, 01 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Napia napisał(a)
Ładna ta asperkowa już jestem ciekaea, jak będzie wyglądać wiosną, gdy zakwitną cebulowe


Asperkowa potrzebuje kilku lat, żeby pokazać swoja urodę, w sumie posadziłam 4 asperki, zastanawiam się czy robić okrywy hortensjom, bo to ich pierwsza zima będzie, rabata jest wyściółkowana, ale zrobię test okryję dwie, a pozostałe dwie zostawię, krzewy hortensji były dość duże jak kupiłam, to może to wystarczy, sadzone wiosną, więc są już wystarczająco ukorzenione...wiosną zakwitnie na asperkowej magnolia, a dla ozdoby rabaty dosadziłam jeszcze krokusiki, żeby nie było smutno

Jesień nie była tak kolorowa jak rok temu, rabaty są już szarobure i ponure, albo we mgle, albo w kroplach deszczu.




na śnieżek już czekam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:29, 01 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
GorAna napisał(a)
Agatko, ale cudny ten modrzew, już się nie mogę doczekać kiedy mój taki będzie
Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia

w sumie rosną tutaj 4 modrzewie, jak rodzinka z dwójką dzieci i wujkiem horstmenem

Aniu, twój modrzewik jeszcze malutki, ale urośnie mu piękna fryzura, daj mu trochę czasu.....pierwszy tydzień grudnia, niech szybko zleci

Dziękuję i pozdrawiam grudniowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nallar 12:50, 01 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przychodzę w odwiedzinki
Zostawiam tylko pozdrowienia i uciekam.
Dla mnie modrzew mógłby nie tracić igiełek, mimo tego że w tym złocie wygląda cudnie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
elzbieta_g 19:02, 01 gru 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Agania napisał(a)



1) asperkowa
2) azaliowa
3) serbusiowa
4) ziołowo-warzywnikowa


fajne te nazwy zakątków
modrzew tuż przed wyłysieniem piękny, dobrze, że nie rośnie na żwirowej rabacie bo czyszczenie z igieł byłoby masakrą pozdrawiam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Bogdzia 18:50, 02 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Modrzewie pięknie się wybarwiaja i świecą kolorem gdy już większosc lisci opadnie przedłużając w ten sposób jesień. Piękne widoki. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 22:03, 02 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agatko ja też kocham bluszcze. Mają w sobie coś tajemniczego. Po moim klonie pnie się bluszcz już dosyć wysoko. Jest naprawdę "mój" Urwałam gałązki z płotu obrośniętego bluszczem, wsadziłam do wazonu a jak puścił korzonki posadziłam pod klonem. Wokół klonu rozrósł się i utworzył dywanik. Reszta pnie się w górę.

Tu jego fragment.
____________________
Mój ogród
Agania 22:15, 02 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bożenko przepiękny,

aż się poplułam, bo szczena opadła, moje marzenie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies