Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anka_ 22:40, 02 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
w sumie rosną tutaj 4 modrzewie, jak rodzinka z dwójką dzieci i wujkiem horstmenem


Horstman wymiata. Uwielbiam tego potwora.
Modrzewie też cudne. Ja niestety po przykrych doświadczeniach stawiam na metasekwoje i cypryśniki. A modrzewie będę podziwiać u ciebie Agatko.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 13:53, 03 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aganiu, ja mam posadzone graby fastigiaty (obecnie 180 cm, na razie mizeroty ze szkółki, od lata u mnie) (inspiracja ogrodowiskowa, jestem odtwórcza). Ale teraz widzę i Danusia radziła (u mnie odbyło się to post factum), żeby wziąć zwykłe graby. Muszą być gęste od dołu. Albo nie muszą - od Ciebie zależy odkąd zaczniesz je prowadzić. Powinny rosnąć prosto do 2,20 a potem trzeba je wygiąć. Ja planuję paliki drewniane i drut grubszy aluminowy wygięty w łuk i przywiązywanie. Można listę bukową wygiąć.

Zależy jak gruby ma to być łuk. Łuk czy już brama z grabów. Na akcent łuky nad bramką wystarczy po jednym z 2 stron. Mogą być 2. Zrobię zdjęcie i pokażę moje in Prozessing, teraz znowu wojażuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 21:20, 03 gru 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kurcze, Agata, nie mogę do Ciebie zaglądać bo potem mam kompleksy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
zawitka 08:40, 04 gru 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Aga jak szyszkowy wianek to lepiej szyszki kleić do podkładu styropianowego ale wcześniej go pomaluj albo owiń materiałem Miłego wiankowania
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
EPODLAS 10:32, 04 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agatko, przypomniałam sobie, że mam jedną fotkę z bluszczem. Oczywiście ta bramka, mur i bluszcz nie należą do mnie. Zawsze mnie intrygowała, bramka ma jakąś orientalną nutkę i jest naprawdę stara. Zdjęcie robiłam może dwa lata temu, jak będę w pobliżu zrobię ją jeszcze raz, może uda się lepiej. W swoim wątku pokazałam fotki, które dostały się do albumu. Wiem, że sama robisz fajne fotografie, więc lubisz też pstrykać.
Chciałabym mieć taką bramkę obrośniętą bluszczem w ogrodzie

____________________
Mój ogród
kasiek 19:45, 04 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Piękne te modrzewie, i że też nie masz problemów z ochojnikami, niewiarygodne!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 22:15, 04 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nallar napisał(a)
Przychodzę w odwiedzinki
Zostawiam tylko pozdrowienia i uciekam.
Dla mnie modrzew mógłby nie tracić igiełek, mimo tego że w tym złocie wygląda cudnie.


Też bym tak chciała, ale mi to nie przeszkadza, ich czuprynki bez igiełek teżfajnie wyglądają zimą

dziekuję, za odwiedzinki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:23, 04 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
elzbieta_g napisał(a)

fajne te nazwy zakątków
modrzew tuż przed wyłysieniem piękny, dobrze, że nie rośnie na żwirowej rabacie bo czyszczenie z igieł byłoby masakrą pozdrawiam


Igiełki się sypią, ale tworzą fajną ściółkę, która podtrzymuje wilgoć w podłożu

Elus zakątków sporo w ogrodzie, modrzewiowa już śpi..a ja najbardziej lubię aleję świerkową, która prowadzi szlakiem wrzosowym do zacisza sosnowego

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ivvvona 22:26, 04 gru 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Wpadam z pozdrowieniami
Takie wrzosowisko mi się marzy
____________________
W ogródku Iwony
Agania 22:28, 04 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdzia napisał(a)
Modrzewie pięknie się wybarwiaja i świecą kolorem gdy już większosc lisci opadnie przedłużając w ten sposób jesień. Piękne widoki. Pozdrówka.


Modrzewie, mają coś w sobie co mi się w nich podoba

wiosną zieleń, jesienią tak jak piszesz Bogdziu złoto
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies