Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 12:08, 28 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)

Pozdrawiam Agatko.


Pozdrawiam też
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:10, 28 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Moja nowość.....Asperkowa utulona do snu zimowego.......posadziłam tutaj mnóstwo krokusów

przy siatce posadziłam na tło świerki pospolite Bohemica pendula, a w środku magnolka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 15:19, 28 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No Agatko, dałaś magnolce doborowe towarzystwo. Cudne te Bohemica pendula. Dobrze, że nie mogę ich namierzyć w sprzedaży internetowej, bo mój eM. to chyba by mnie wymeldował.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kasiek 16:20, 28 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
I znowu nowe zakątki U Ciebie można chodzic i chodzic i nigdy nie odkryje się ogrodu do końca A wrzosy nieziemskie, w przyszłym roku poprowadzisz mnie z nawożeniem
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 21:23, 28 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
No Agatko, dałaś magnolce doborowe towarzystwo. Cudne te Bohemica pendula. Dobrze, że nie mogę ich namierzyć w sprzedaży internetowej, bo mój eM. to chyba by mnie wymeldował.


Ha, ha, mój eM już mi przeliczył ile wydałam na rośliny w tym roku, a na dodatek pierwszy raz w tym roku, dał się namówić na cebule i jeszcze pomagał mi je wsadzać ....Aniu...eM wcale Cię nie wymelduje, mój już mnie wywoził setki razy

Ogród to wspólne dzieło, a pomoc naszych eM...musimy doceniać....i swoje robić

Świerki Bohemica dostałam w szkółce, chciałam, żeby szybko rosły, przyjęły się i przyszłym roku oczekuję na solidne przyrosty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:34, 28 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
I znowu nowe zakątki U Ciebie można chodzic i chodzic i nigdy nie odkryje się ogrodu do końca A wrzosy nieziemskie, w przyszłym roku poprowadzisz mnie z nawożeniem


Mam pragnienie Kasiu, żeby mój ogród nie straszył pustymi zachwaszczonymi rabatami, więc kiedy się da obsadzam czym się da...ale docelowo każdą nową rabatę wyznaczają poszczególne gatunki roślin i tak powstały:

1) asperkowa
2) azaliowa
3) serbusiowa
4) ziołowo-warzywnikowa

Z nawożeniem to już Cię mogę poprowadzić, kompost, gnojówki, florowit dolistnie i doglebowo.....ale to dopiero wiosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 21:57, 28 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)


Ha, ha, mój eM już mi przeliczył ile wydałam na rośliny w tym roku, a na dodatek pierwszy raz w tym roku, dał się namówić na cebule i jeszcze pomagał mi je wsadzać ....Aniu...eM wcale Cię nie wymelduje, mój już mnie wywoził setki razy

Ogród to wspólne dzieło, a pomoc naszych eM...musimy doceniać....i swoje robić

Świerki Bohemica dostałam w szkółce, chciałam, żeby szybko rosły, przyjęły się i przyszłym roku oczekuję na solidne przyrosty

Wiesz Agatko, na chwilę obecną to chyba już nawet nie chodzi o koszt roślin. Ostatnio był nawet ze mną u Szmitów i dzielnie dołożył się do zakupów. (nawet śmiałam się, że chyba coś grubszego przeskrobał skoro dokłada do 'zielska'). Bardziej się wścieka, że u nas "ogród doniczkowy" . Ze względu na sarenki i inne dzikusy do czasu skończenia ogrodzenia wszystko rośnie w donicach. A trochę tego jest.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
07_Rene 22:01, 28 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Agania napisał(a)


Ale już rosną bluszcze u ciebie i to jest najważniejsze, kokornak u mnie nie ma cienia i ślimaki sobie na nim używają, ale już zabezpieczony na zimę, czekam na jego start wiosenny.....rozłożę mu latem parasol przeciwsłoneczny

Hortensję pnącą też zaproszę do ogrodu, zrób sobie odnogi i ukorzeń wiosną i sadź przy piwniczce i przy murze, nie ma na co czekać, tak cudownie wyglądają porośnięte pnączami murki


Zrobiłam już kilka sadzonek przez odrosty poziome, ale zawsze mam dylemat czy dzielić, bo tak to będę mieć w kilku miejscach, ale nigdzie nie będzie jej widać.


Znowu piękności pokazujesz świerki pospolite Bohemica pendula - zapisuje, jak tylko gdzieś trafię to kupię, bo ostatnio mnie na świerki właśnie wzięło
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Urszulla 20:14, 29 lis 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
pozdrawiam u mnie nic się nie dzieje więc wpadam do ulubionych wątków i nadrabiam zaległości
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 20:38, 29 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, mój kokornak rośnie na południowej wystawie i nie zauważyłam, by cierpiał Jak był młody podlałam od czasu do czasu w okresach suszy. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies