Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

babka 20:44, 07 paź 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Nie wiem jak w sezonie wyglądają laurowuśnie, musze wygooglować sobie. Ostatnio na targach facet miał spore gałązki z gołym korzeniem za 5 zł
Pomysł z parawanem z nich ciekawy ale graby + róże to będzie czad
Powiedz jakie Ty masz te rozplenice ? I przypomnij jak masz je posadzone, tylko po obwodzie czy w środku tarasu również ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Luki 21:11, 07 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Taka już pora, że jeden przymrozek i po ptokach ale najbardziej podoba mi się ten jeden nie zmrożony kwiat, walczy dzielnie za wszystkich
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
inag 22:20, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
Pieknie u Ciebie nawet zaschniete jezowki super.

Co ja slysze? Graby,artemis.... bedzie.super.ale noga grabow by musialaby byc dosc wysoka bo artemis to tak z kwiatami 1,5 m. Pomysla z bombą bardzo mnie rozbawił

Czy Ty aby nie wykopalas wszystkich rozchodnikow dla mnie? Nic ich nie widac.

Hm, 1,5 metra powiadasz??? Graby i tak chciałam na wysokim pniu tylko nie wiem gdzie takie dostanę u siebie.. A jakby róże bardziej przyciąć wiosną to też wyrosną na taką wysokość???
Bomba mnie kusi ale M powstrzymuje Przy każdej burzy modlę się, żeby chociaż piorun w to miejsce walnął i nic!
Rozchodniki dla Ciebie rozbebeszyłam tylko dwa i to te z drugiej strony Rozplenice zwariowały w tym roku!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 22:21, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Iwk4 napisał(a)
To rozumiem U mnie clematisy znowu nie dają rady.
Hortensje może zmroziło ?

Było kilka nocy z przymrozkiem -4 i jest efekt
Clematisy jakoś nie są moją miłością..
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 22:25, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
babka napisał(a)
Nie wiem jak w sezonie wyglądają laurowuśnie, musze wygooglować sobie. Ostatnio na targach facet miał spore gałązki z gołym korzeniem za 5 zł
Pomysł z parawanem z nich ciekawy ale graby + róże to będzie czad
Powiedz jakie Ty masz te rozplenice ? I przypomnij jak masz je posadzone, tylko po obwodzie czy w środku tarasu również ?


One przez cały rok wyglądają tak samo. Podobno łatwo je ukorzenić. Ja nigdy tego nie próbowałam, ale mówią że wystarczy mała gałązka, ukorzeniacz i trochę ziemi.
Moje rozplenice to Hammeln. Są posadzone na przemian z rozchodnikami po całości tzn. po obwodzie i w środku.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 22:26, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Luki napisał(a)
Taka już pora, że jeden przymrozek i po ptokach ale najbardziej podoba mi się ten jeden nie zmrożony kwiat, walczy dzielnie za wszystkich


Sama się z niego wczoraj śmiałam
U mnie ostatnie noce były zimne. Na termometrze -4
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nawigatorka 22:37, 07 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)

Hm, 1,5 metra powiadasz??? Graby i tak chciałam na wysokim pniu tylko nie wiem gdzie takie dostanę u siebie.. A jakby róże bardziej przyciąć wiosną to też wyrosną na taką wysokość???
Bomba mnie kusi ale M powstrzymuje Przy każdej burzy modlę się, żeby chociaż piorun w to miejsce walnął i nic!
Rozchodniki dla Ciebie rozbebeszyłam tylko dwa i to te z drugiej strony Rozplenice zwariowały w tym roku!

Sam krzew ma jakies 1,2 metra ale one wypuszczaja dosc dlugie te pędy z kwiatami.ja obcinam roze tak,by nadac jej kulisty ksztalt,wiec pęd z kwiatem obcinam nie tuz pod nim ale jakies min 40cm nizej.

Ja nie tne ich wiosn, nawet nie wiem.czy tak je mozna, a jedynie po kwitnieniu,a wlasciwie po kwitnieniach bo kwitnie dwa razy.teraz zreszta tez
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 22:47, 07 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
inag napisał(a)

Mi by bardziej podobał się pomysł podłożenia tam bomby ale cóż... M zabronił


Hi hi hi ... ale wiesz co ... fajnie wybrnęłaś z sytuacji - ta osłona jest pomysłowa i będzie ładnie tylko czy ten żywoplocik buksikowy to dasz tak na prosto? bo mi się wydaje, że bardziej by pasował taki łlukowaty delikatnie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
bdan 08:44, 08 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ilonko podczytuje na bieżąco. Tak się zastanawiam nad podsadzeniem na nowej rabacie, która miała by byś z jakimiś kwitnacymi roślinami jakiegoś drzewa, w drugim końcu tej rabaty. Ale gdzie nie poczytam to raczej róże bez drzew.

Bardzo podoba mi się takie nasadzenie, na tle przesłony, które kiedyś Tess wrzuciła u mnie, to z ogrodu (Moje Takie Tam w Ogródku)
inag 22:16, 08 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)

Sam krzew ma jakies 1,2 metra ale one wypuszczaja dosc dlugie te pędy z kwiatami.ja obcinam roze tak,by nadac jej kulisty ksztalt,wiec pęd z kwiatem obcinam nie tuz pod nim ale jakies min 40cm nizej.

Ja nie tne ich wiosn, nawet nie wiem.czy tak je mozna, a jedynie po kwitnieniu,a wlasciwie po kwitnieniach bo kwitnie dwa razy.teraz zreszta tez


Może nawet to lepiej, że one są z tych wyższych.. Z tarasu przynajmniej będzie je bardziej widać a graby i tak miały być na wysokich pniach..
No widzisz, ja jestemm taka zielona w temacie pielęgnacji róż, ze myślałam, ze wszystkie przycina się wiosną...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies