Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ren133 15:39, 29 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
paniprzyroda napisał(a)


i królowa Kasik dziękuję


Czy to jest Queen of Sweden?
Cuuuuudna
Czy jest trwała?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Tess 15:40, 29 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paniprzyroda napisał(a)
Sylwio

i jak już to pokażę rozplenice z nasion od Irenki jeszcze w doniczkach, bo czekają na właściwe miejsce



Tegoroczna??? Wielka. Moje maluchy jeszcze.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorota123 19:48, 29 lip 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Liliowiec z falbanką prześliczny, wygląda jak w odświętnej sukience.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:48, 29 lip 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Liliowiec z falbanką prześliczny, wygląda jak w odświętnej sukience.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
paniprzyroda 23:21, 29 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
agniecha973, GorAna w warzywniku ostatnio spędzam czas tylko na zbieraniu ogórków i fotek brak, ale po ostatnich deszczach ładnie ruszyło wszystko
z roślin ozdobnych zawsze obowiązkowo sieję cynie, nagietki, aksamitki, w tym roku posiałam również dalie pojedyncze, nachyłek jednoroczny, to pomiędzy warzywami, obok w rozsadniku rosną kosmosy, czarnuszki, rozsiał się hyzop, szałwia muszkatołowa, aminek, cynie, dalie, rośnie biała róża w donicy, groszek i jeszcze parę innych czyli groch z kapustą


Karola, zdaje się, że Gabrysia coś pomyśli

Bogdziu, dla Ciebie mam specjalne foto Od ubiegłego roku rezyduje w nowym jaszczurka, ostatnio rzadziej ją widywałam, a dziś ujrzałam przychówek, przepraszam za rękawiczkę, ale biegnąc po aparat i robiąc fotkę tylko to miałam przy sobie, żeby uzmysłowić maleństwo, nadmieniam, że rękawiczka siódemeczka, więc nieduża



Agcia, w nagrodę za czytanie niestety, moje siewki znów będą białe, ale wczoraj spotkałam ten wymarzony kolor za całe 3 zeta



Aganiu, a ten liliowiec bardziej mi się podoba, tutaj rozjaśnione foto, bo za duże słońce, nie wiem, czy jeszcze będzie kwitł jutro, w pąku kolor gorzkiej czekolady, a po rozkwitnięciu trudno rzec, czy czekolady więcej, czy czerwieni, na pewno jest dużo ciemniejszy, niż na zdjęciu

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:28, 30 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Monic dzięki trawa troche wrasta w kostkę, ale dwa razy w roku wystarczy przyciąć, by mieć spokój. Na razie jednak walczę z planowaniem kolejnej rabaty i chwastami, które po deszczach wznowiły atak
fiolety dla Ciebie



Ewo, w takim warzywniku jak Twój to i łopatę można znosić dla widoków cudnych


Ren133 ten liliowiec to młoda siewka, bez nazwy; róże w kolorach preferowanych przez Ciebie kupiłam w tym sezonie, więc niewiele mogę o nich powiedzieć
za to polecam bezproblemową Lions Rose, sztywne łodygi, dość zwarta, kwitnie prawie bez przerw, zdrowa jeśli dobrze pamiętam z ADR, kolory to biele, krem, żółty budyń, w zależności od temperatury jesienią ciemniejsza, w pierwszym kwitnieniu jaśniejsza, może pomyśl o połączeniu jej z Golden Celebration, tej nie mam, ale szukam tylko wszystko zależy, czego szukasz, ile masz dla nich miejsca itd.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:49, 30 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ren133 tak, to ta róża, mam ją z tego samego źródła co Margarete
Tess, to rozplenica Black, więc i sadzonki większe
Dorota123 liliowce fajne są, tylko miejsca brak na nowe

i nadal jeżówki, ale czupiradełka



____________________
Dwa ogrody
jankosia 01:59, 30 lip 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A ty znowu po nocach siedzisz i zjeść w spokoju człowiekowi ciastka nie dasz
Te jaszczurki to chyba jakaś plaga- tego jest wszędzie pełno. Niby takie płochliwe, że jak coś to ogonki zaraz gubią a mi taka jedna z tydzień temu przeszła po bosej stopie. Bezczelna jakaś Ale są prześliczne Fajnie, że przeprowadzają się razem z Tobą do nowego miejsca
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Bogdzia 05:51, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jaszczurki w ogrodzie świadczą o dobrym jego prowadzeniu i nie zatruwaniu chemią, cieszę sie że je masz, takie malusie podwójnie ciesza. Roślinki masz cudne , liliowce zachwycajace, gdzie ty takie cuda kupujesz?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Monic 08:14, 30 lip 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dzięki za foleciki Jakie Ty masz piękne jeżówki!
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies