Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

popcorn 09:14, 26 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda, jakbyś miała czas, mogłabym Cię prosić o informacje pogodowe na moim wątku? jak kiedyś? Żebym wiedziała jak intensywnie smsować sąsiadce z prośbą o podlewanie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 00:20, 27 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
07_Rene – za rok będziesz miała ogromny krzak i ogromną ilość owocków

wojtas2101
– Wojtku to chyba jednak jest Peter’s Dark Satellite, bo kwiaty są bardzo, bardzo jaśniutko lawendowe. Ale w wolnej chwili przyjrzyj się im dokładnie…może to jednak są jakieś bardziej popularne odmiany.

abiko – Aga, niestety po ślimaczki trzeba się uśmiechnąć do jakiegoś zaprzyjaźnionego spawacza, który wygnie co trzeba i przyspawa co nie co w odpowiednim miejscu.

popcorn – Carola, pewnie że żałuję, że nie byłam z wami…na pewno znowu przygarnęłaby troszkę nieplanowanej zieleniny.
A co do doniesień pogodowych to masz jak banku!!! Będę informowała cię na bieżąco!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 00:20, 27 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W sobotę byłam w „szmaragdowym”…wypieliłam chwasty, wycięłam przekwitłe kwiaty host, skosiłam trawniczek, wyczyściłam krzaki róż z ususzonych kwiatów, wyeksmitowałam mozgę (mimo zadołowania wraz z doniczkami rozrosła się jak szalona i zaczęła pożerać wszystko dokoła), posadziłam nowe hosty i trawy, które od jakiegoś już czasu czekały na nowe miejscówki,
a potem starczyło mi jeszcze czasu i energii , żeby podlać cały ogródek. Zaraz jak skończyłam podlewać przyszła ogromna nawałnica deszczu i podlała wszystko jeszcze raz…hm…nadgorliwość to straszna przypadłość.
Aaaaa… jeszcze cyknęłam kilka fotek, niestety tylko telefonem, więc jakość nie powala…ale od bidy może być...

hosty nadal pięknie kwitną


kwitnie też róża FLAMMENTANZ


jednoroczne hortensje…
BOBO


VANILLE FRAISE


ANABELLE i PINK ANABELLE


magnolia SUSAN zrobiła mi niespodziankę i jeszcze raz zakwitła


i jeszcze mój tresowany wąż ogrodowy …tuż przed ulewą

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
alinak 08:12, 27 lip 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Tresowany weź bardzo mi się spodobał, a cz tańczy czy stoi w miejscu?
jak zobaczyłam twoją jagode goji to się załamałam
znaczy ze mi całe maliny zarosnie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AlKa 08:57, 27 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Nikita napisał(a)
waldek727 – wiem, wiem jeżyku, że nie powinno się ich zbierać, podobnie zresztą jak owoców derenia, tylko, że już zupełnie z innego powodu.

popcorn – Waldka nie ma, to ja ci podpowiem „co autor miał na myśli”… świeżych jagód Goji nie powinno się dotykać ręką ponieważ zachodzi wówczas proces utleniania i owoc przybiera czarny kolor. Należy zbierać je strząsając na rozłożoną matę lub bezpośrednio do pojemnika, powinno się je także suszyć w cieniu a nie na słońcu.




A widzisz, pouczające. Mam jagodę drugi rok, ale jeszcze nie owocowała.
____________________
pora na zmiany
Luki 09:05, 27 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ten wąż tak sam od siebie czy trzeba mu na flecie przygrywać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Margarete 09:48, 27 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita to specjalistka od węży przecież...jeden tresowany i udomowiony boa w domu, drugi w ogrodzie....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 10:03, 27 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahaha
wąż niesamowity
z góry dzięki za meldunki meteorologiczne
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 10:03, 27 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42260
Nikita napisał(a)

magnolia SUSAN zrobiła mi niespodziankę i jeszcze raz zakwitła




ale fajnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewa004 11:22, 27 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Nawet wąz ogrodowy wytresowany Ty to wiesz jak się ustawić
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies