Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

JoannA 13:12, 07 wrz 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Pięknie Iwonko
Ogromne zmiany, idziecie jak burza. A kiedy powstał ten kolejny murek?
Zastanawiam się Iwonko nad tym winobluszczem na kratce. To wejście do domu?
Może warto byłoby tam posadzić np. clematisy i róże (Eden Rose).
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Luki 13:29, 07 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dużo pracy włożyliście, ale się opłaciło, jest zaaacznie lepiej i czyściutko się zrobiło
W trawniku masz raczej pędraki chrabąszcza majowego są dużo większe od opuchlaka.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
JoannA 13:37, 07 wrz 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Pędraki w trawniku polewałam wczoraj gnojówką z wrotyczu. Zobaczymy czy zadziała, ale myślę że napewno nie zaszkodzi.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Donia72 15:05, 07 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Iwonko Bardzo ładnie zrobiliście rabatę fajnie wyglądają te kamyki w kostceBuziaki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 15:21, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Napia napisał(a)
Iwonko, aż trudno uwierzyć, że metamorfoza rabat zaszła w czasie jednego roku. Wyszło bardzo ładnie. Trawy i żurawki ślicznie prezentują się na rabacie
Podziwiam ...
Miłej niedzieli

Agnieszko. Nie trzeba wiele, by zrobić totalną emolkę. Wywalasz wszystko, co ci się nie podoba, sadzisz na nowo tak, jak ci się podoba.
Najlepsze było to, że aby posadzić dwie roslinki: wrzosy i irgę na pniu, musiałam przekopać i znalężź dla nich odpowiednie miejsce dla trzech gatunków: jesiennych chryzantem, funki (przesadziłamze słońca w cień ) i bergeni ( rozsadzałam na nowo, dlatego na fotkach trochę padnięta od słońca)
Żurawki dzieliliśmy, mam nadzieję, że się podniosą po naszych operacjach
____________________
Ogródek Iwony II
Jag_58 15:29, 07 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Iwonko jestem z rewizytą przejrzałam cały Twój wątek ,przeczytałam prawie wszystko jestem pod wrażeniem zmian jakich dokonaliście z M w tak krótkim czasie a jak zobaczyłam jak sama stawiasz murek to już zostałaś moim idolem a właściwie idolką murki -skrzynie wyszły super ,sama uwielbiam cegłę i mam jej sporo u siebie
Iwonko na fotce z 2004 roku pokazałaś piękny duzy kamień ,czy go gdzieś wykorzystałaś ???? bo go nie widzę ,a myślę ,ze można go pięknie wkomponować
Czytałam ,ze jesteś po skomplikowanej operacji na oczy sprzed 4 lat ,życze zdrówka masz bardzo madre podejście do prac ogrodowych ,w końcu ogród ma nas cieszyć a nie jest za karę
Była też mała licytacja ze stażu małżeńskiego przebijam Was dziewczyny ja miałam juz w tym roku 33 lata a znamy sie z M 36 tylko nie wiem czy sie cieszyć czy płakać ,bo to jednak świadczy o moim tez wieku ,ale co tam ....
pozdrawiam niedzielnie buziolki
____________________
Jagoda
Iwk4 15:31, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
JoannA napisał(a)
Pięknie Iwonko
Ogromne zmiany, idziecie jak burza. A kiedy powstał ten kolejny murek?
Zastanawiam się Iwonko nad tym winobluszczem na kratce. To wejście do domu?
Może warto byłoby tam posadzić np. clematisy i róże (Eden Rose).

Joasiu, murek zrobiliśmy w czwartek. Strasznie nam się nie chciało, wróciłam zmęczona z pracy, ale e-Muś ugotował obiad, więc już było łatwiej i więcej czasu miałam.
Potem M wkopał betonowe bloczki jako fundament (u mnie jest piaszczysta gleba i wszystko się osypuje ). Potem ja murowałam. Ciekawie to wyglądało, jak przyjechał do nas hydraulik w sprawie naszej kotłowni i zastał mnie przy murowaniu, a M siedział na ławeczce i dyrygował: tu popraw, trzymaj poziom itd
Ostatnią warstwę, która musiała wyglądać porządnie murowałam późno przy lampie ( panu się przysiedziało trochę )

Kratka z winobluszczem jest przy tarasie, jedyna, która przy nim została. Obecnie musi tak zostać, ale clematisy i róże są dobrym pomysłem. Może w przyszłym roku.

Miłego dnia życzę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:45, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Dużo pracy włożyliście, ale się opłaciło, jest zaaacznie lepiej i czyściutko się zrobiło
W trawniku masz raczej pędraki chrabąszcza majowego są dużo większe od opuchlaka.

Witaj Łukaszu. Dzięki za miłe słowa.
Możliwe, że to pędraki. Dla mnie niewielka różnica, skoro to dziadostwo korzenie podgryza. Chociaż muszę przyznać, że to przez pędraki założyłam pierwszą rabatkę. Na początku była trawa. Kiedyś latem moje dziecko (najstarsze) kosiło trawę i przybiegło do domu i woła, że trawa pod kosiarką się podnosi. Pobiegłam do ogrodu, a trawę można było podnosić, jak czapkę z głowy. Korzonki podgryzione, a tego dziadostwa masa była. Przekopaliśmy teren, wybieraliśmy wszystko, ale trawy w tamtym miejscu już nie odważyłam się posadzić. Stwierdziłam, że w rabatach kwiatowych łatwiej będzie je znaleźć.
Zauważyłam, że te pędraki pojawiają się w miejscach suchych i mało uprawianych.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:47, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
JoannA napisał(a)
Pędraki w trawniku polewałam wczoraj gnojówką z wrotyczu. Zobaczymy czy zadziała, ale myślę że napewno nie zaszkodzi.


Joasiu, a skąd bierzesz wrotycz?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:48, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Witaj Iwonko Bardzo ładnie zrobiliście rabatę fajnie wyglądają te kamyki w kostceBuziaki

Dziękuję Doniu. Tak właściwie to wolałabym ekobordy, ale jest takie powiedzenie: Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies