Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 12:07, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Iwonko, zauwazylam, ze pieknie dziewczynom pomagasz na watkach. I tak pomagasz z glowa, nie po lebkach. Zwlaszcza Ani pomagasz wyjsc na prosta. Bardzo to podziwiam i szanuje, bo malo kto tak potrafi. Chapeau!

Ewuniu, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Staram się tak, jak umiem. Ja też otrzymałam na początku pomoc, nadal mnie kilka osób wspiera, a z czasem już jest łatwiej
Teraz pora oddać innym ...

edit:
Uśmiałam się, bo kiepska jestem językowo i wpisałam do google: Chapeau!
Otrzymałam odpowiedź kapelusz. Domyślam się przenośni
Dzięki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:11, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka jak znajdziesz chwilę to wpadnij do mnie

Nie chcę Ci zawracać głowy, ale zobacz co ostatecznie z kostką postanowiłam. Myślę, że tak będzie ok

Jadę dzisiaj na zakupy, może donice-wkłady do donic kupię

Miłego dnia

Mirelko, byłam. Twoja decyzja Potem pokombinujemy, co dalej, aby się nie zrobił kamieniołom
____________________
Ogródek Iwony II
gobasia 12:19, 22 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ja też Iwonko bardzo dziękuję,i proszę o jeszcze,trafiłas w mój gust
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Iwk4 12:20, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makkasia napisał(a)

Jeszcze raz o Bonicach.
Mam Bonicę na pniu i jeden krzak Bonici 16-letni. Rzeczywiście moja Bonica to potwór choć tnę ją na wiosnę mniej więcej nad piątym oczkiem czyli tak do kolana. Pędy dorastają do 150 w porywach do 170 i szerokości 150. Ciekawe co byłoby gdybym cięła ją niżej nad 3 oczkiem może byłaby niższa. Chcę dodać, ze takie wielkości osiąga już od paru ładnych lat. U siebie wkleiłam Bonicę w różnych odsłonach.
Miłej niedzieli Iwonko

Kasieńko, dziękuję za informację. Nawet się cieszę, ze z niej taki krzaczek się robi. Posadziłam przed domem na rabacie. Zwraca na siebie uwagę, jak się wychodzi z domu. Kasiu, co do Bonici by pasowało? Bo posadziłąm tam Abrahama, ale to nie ta tonacja. Muszę go wiosną przesadzić. A tam co dać? jak nie wymyślę nic, to zostaną jeżówki, szałwia ... cały czas mi tam coś nie pasuje na tym kawałku:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:27, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
gobasia napisał(a)
ja też Iwonko bardzo dziękuję,i proszę o jeszcze,trafiłaś w mój gust

Gabrysiu, potem jeszcze wpadnę do Ciebie. Zajrzałam w weekend, ale widzę, ze dobrze planujesz. Przyszła mi do głowy jedna myśl, potem ci napiszę. Teraz odpiszę na posty i popracuję nad rabatą Ani z Ogrodu z pergolą. Chyba wymyśliłam, ale muszę to rozrysować w skali. Bo tam jest wielka rabata do obsadzenia
W weekend tylko ukradkiem zaglądam, bo M jak przyjeżdża, to ostatnio zaczyna się domagać zainteresowania W tygodniu w delegacji, poza domem, to mam więcej czasu
A weekend to bardziej rodzinnie spędzamy.


Moja waga po zimie chyba się popsuła, muszę ją zrzucić ...przez okno, jak się inaczej nie da Wymyśliłam, ze zaczniemy jeździć na basen, bo ja wysiłkowo nie mogę nic robić ze względu na chorobę oczu, więc fitness i te sprawy odpadają Może woda wyciągnie co nie co i właściwe odżywianie trochę pomogą. Basen by był w weekendy, bo w tygodniu nie mam jak jechać

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:32, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Katkak napisał(a)
Iwanko jak dobrze, że wrzuciłaś instruktaż pikowania stipy . Ja debiutuję w tym roku, więc bardzo mi się przyda . Pozdrawiam.

Kasiu, nie wiem, czy widziałaś, ale tutaj wstawiłam całą instrukcję:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4189-ostnica-stipa?page=24

U siebie też, ale wątek tak leci, ze samej mi się już nie chce szukać, na której to było stronie

I przy okazji melduję, że dziś mija tydzień, jak siałam stipę, jeżówki, krwawnik i rozplenice.
Stipa, jeżówki i krwawnik - wystawiły łebki. Jeszcze wszystko maleńkie, zdjęłam dziś z doniczek woreczki, niech mają więcej światła. Stoją na parapecie południowym nad kaloryferem. Zamiast dekoracji okiennych i kwiatków
Rozplenicy jeszcze nie widać
Sadzonki werbeny mam pod osłonką z woreczków. Na razie sobie radzą. A ścięta werbena wypuszcza młode listki. Troszkę sadzonek będzie
____________________
Ogródek Iwony II
Dominika11 12:36, 22 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Iwk4 napisał(a)
I przy okazji melduję, że dziś mija tydzień, jak siałam stipę, jeżówki, krwawnik i rozplenice.
Stipa, jeżówki i krwawnik - wystawiły łebki. Jeszcze wszystko maleńkie, zdjęłam dziś z doniczek woreczki, niech mają więcej światła. Stoją na parapecie południowym nad kaloryferem. Zamiast dekoracji okiennych i kwiatków
Rozplenicy jeszcze nie widać
Sadzonki werbeny mam pod osłonką z woreczków. Na razie sobie radzą. A ścięta werbena wypuszcza młode listki. Troszkę sadzonek będzie
to super - takie małe a cieszy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
olga80 12:44, 22 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka ja to wiesz jeszcze jestem laik w planowaniu ale powiedz mi czy chciałabyś tam dać jeszcze róże czy może jakieś byliny ? wydaje mi się ,że ta róża pięknie wyglądałby z perowską lub jakimś niebieskim clematisem ale na climka musisz mieś jakąś podporę a nie wiem czy masz tam miejsce
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 13:31, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tereniu, ja już sama nie wiem, co bym tam chciała. Posadziłam, róże, którą muszę przesadzić.Zostanie sama Bonica, mam tam jeszcze szałwie i 3 sadzonki trzykrotki:



W zamian ... nie wiem. Powiedzmy, że tam jest miejsca 1m na 1m. Obok mam drugą rabatę - na zdjęciu po prawej stronie drzewa. Tam jest perovska, lawenda, dwie białe róże, werbena, miskanty, obwódka.
Chyba zostanę przy tej szałwii i trzykrotce. Z przodu ładnie cały sezon żurawki wyglądają
A tą trzykrotkę po prostu przesunę z pleców na środek rabaty.

Ha, czasem głośne myślenie pomaga... Jak mi nikt niczego nie doradzi, to tak chyba by mogło być
Tylko wtedy plecy ... puste przy płocie ...
Kiedyś chyba na 3 przęsła posadzę szpaler z cisa, na razie nie ma kasy ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:41, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiuniaa napisał(a)


Mnie też ale narazie czekam aż wzejdzie . Iwonka a jak rośnie siana rozplenica albo krwawnik ? Czy one będą kwitły w pierwszym roku?

Asiu, w zeszłym roku siałą różowy krwawnik, kwitł cały sezon. Rozplenica zakwitła słabo i nie wszystkie sadzonki. Nie masz pojęcia, jak czekałam na jej kłoski, żeby się przekonać, ze nie wyhodowałam sobie jakiegoś zielska Tylko nie wiem, co za rozplenicę siałam rok temu. Kilka nasion zebranych przypadkiem. W tym roku mam Hameln i Moundry
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies