Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

margaretka3 23:22, 22 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iwk4 napisał(a)

Toja mam stipo-kociętkę. Mój kotek, o którym myśleliśmy, że jest kicią, a jest chłopcem, jak się okazało, uwielbia się tarzać w mojej stipie. Cała leży, połamana, a kotek szczęśliwy

Ja mam Gosiu od ciebie jedną kocimiętkę i taką sianą, która potem dogoniła wielkością twoją. Obie się płożą, co mi nie przeszkadza wcale, ale chciałabym mieć też taką, co głowę wyścibi za bukszpanów

Aa, już zapomniałam, że masz ode mnie jedną.
Nie dziwię się, że chcesz tę niepokładającą się. Fajnie na tym zdjęciu wygląda.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
bacowa 23:25, 22 lut 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Nie wiem czy kocia, bo nie mam kotów a nazwa mi wyleciała z pamięci ( ale myślę )
MirellaB 23:33, 22 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka gdzieś na wątku czytałam, że napisałaś odnośnie stipy, która w drugim roku jest mało atrakcyjna i należy ją wysiewać każdego roku, albo wymienić na seslerie

Ty co rok wysiewasz stipe?
A Beatka Szemusia ma ładną i chyba drugi sezon teraz miała.

To jak to jest z tą stipą?

Iwonka Ty jesteś projektowa druga Sylvana. Fantastycznie potrafisz doradzić, pomóc od a do z
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
23:40, 22 lut 2016
Tnę zaraz na przedwiośniu,drugi raz jak zaczyna przekwitać i rozchodzić się.Trzecie cięcie jak znów przekwita mniej więcej w sierpniu.Ostatnie kwitnienie jest już mniej obfite.Za każdym razem tnę na krótko.Bardzo lubię kocimiętkę,zanim zakwitnie tworzy fajne poduszeczki na rabacie

23:43, 22 lut 2016
A i kocimiętka wspaniale się rozsiewa na rabatach
Iwk4 23:58, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka gdzieś na wątku czytałam, że napisałaś odnośnie stipy, która w drugim roku jest mało atrakcyjna i należy ją wysiewać każdego roku, albo wymienić na seslerie

Ty co rok wysiewasz stipe?
A Beatka Szemusia ma ładną i chyba drugi sezon teraz miała.

To jak to jest z tą stipą?


Mirelko, za dzisiejszy dzień po nosie dostaniesz, bo ja nadrobić u Ciebie weekendu nie mogę. Nawet nie wiem, co się tam działo, tyle stron do nadrobienia
Ja mam tylko rok stipę, pamiętaj, ze ja 26 maja 2014 trafiłam tutaj, a stipa jest Ogrodowiskowa. W zeszłym roku siałam po raz pierwszy. Ewa Bacowa niedawno pisała, ze najładniejsza jest jednoroczna, potem się robi wielka i w kulki nie pasuje, bo całe pożre. Mi jednoroczna pożarła jeżówki. Wcale ich ostatecznie nie było widać. Nie będę wymieniać całej stipy, to jest fajna zapchajdziura, ale bardziej cenię też carexy, molinię, bo zimą też są ładne, ale to już inna bajka
Jeszcze nie mam doświadczenia dwuletniego ze stipą. Sieję ją, bo
* najładniejsza jest jednoroczna
* może przemarznąć, potrzebny zamiennik
* w puste miejsca można ją upchać, daje fajny efekt
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:59, 22 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, dziękuję, będę ją cięła
____________________
Ogródek Iwony II
Sylvana 00:34, 23 lut 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Kupiłam nasionka kocimiętki - możesz mi powiedzieć czy trzeba siać ją do doniczek czy do gruntu od razu
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Iwk4 00:46, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja siałam w zeszłym roku do doniczek. Do kubeczków po jogurcie po kilka ziaren. A potem od razu te pikusie sadzonki poszły na rabatę. Ale nie pamiętam, kiedy wysiewałam ją. Na rabacie posadziłam bez większego przekonania, ze coś z niej będzie, a ona mnie zaskoczyła swoim buszem
____________________
Ogródek Iwony II
Sylvana 00:51, 23 lut 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
O fajnie....ja na razie mam posianą ostróżkę - zero efektów po 10 dniach, to samo z kuklikiem chilijskim - nic, liatra dziś wypuściła jeden zawijasek, a trawy bez pół kiełka.
Nie wiem co zrobić z orlikami bo mam taką paczuszkę ze sklepu, nie wiem co jest w środku, przez folijkę widać ziemię i jakieś zielone ogonki. Trzeba by to pewnie gdzieś wsadzić bo nie przeżyje, ale do gruntu czy doniczki?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies