Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

MirellaB 07:03, 21 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka jak znajdziesz chwilę to wpadnij do mnie

Nie chcę Ci zawracać głowy, ale zobacz co ostatecznie z kostką postanowiłam. Myślę, że tak będzie ok

Jadę dzisiaj na zakupy, może donice-wkłady do donic kupię

Miłego dnia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
makkasia 08:46, 21 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Iwk4 napisał(a)
Nie, bo się pytałam. Ma po prostu kilka lat, przycinana, chcesz, to poszukam ci tego posta

znalazłam:

Jeszcze raz o Bonicach.
Mam Bonicę na pniu i jeden krzak Bonici 16-letni. Rzeczywiście moja Bonica to potwór choć tnę ją na wiosnę mniej więcej nad piątym oczkiem czyli tak do kolana. Pędy dorastają do 150 w porywach do 170 i szerokości 150. Ciekawe co byłoby gdybym cięła ją niżej nad 3 oczkiem może byłaby niższa. Chcę dodać, ze takie wielkości osiąga już od paru ładnych lat. U siebie wkleiłam Bonicę w różnych odsłonach.
Miłej niedzieli Iwonko
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Moniq 12:37, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Iwk4 napisał(a)
3 marca zaczęłam pikować. Przed pikowaniem się już nie podlewa, bo wtedy bryłka jest bardziej zbita i urywają się korzonki. Są bardzo delikatne. Zaczęłam wyjmować po troszku widelcem i rozdzielać na pojedyncze siewki. Niektóre były ze sobą złączone, to nie rozrywałam, tylko sadziłam po 2 trawki.
etap 1 - delikatne wyjęcie z doniczki za pomocą widelca.


etap 2 - rozdzielanie siewek. Siewki są delikatne, korzonki nitkowate. Pociągnięte się łatwo odrywają, dlatego trzeba uważać, by nie oderwać korzonków od trawki.


etap 3 - Sadziłam do doniczek za pomocą patyczka, ale chyba lepszy okazał się drugi koniec widelca. Łatwiej się robiło dołki, aby włożyć bryłkę z korzonkami i dociskałam widelcem z boku. Połączone bryłą korzonki sadziłam po dwie, aby nie niszczyć delikatnego systemu korzeniowego.


etap 4 - Delikatne podlanie. Ziemia po podlaniu trochę siadła. Nie wiedziałam, czy dosypać, bo wtedy trawki by siedziały za głęboko. Tak zostawiłam. otrzymałąm 100 sadzonek, resztę wydałam sąsiadce. Część sadzonek sadziłąm po dwie sztuki. Ale możnawięcej, będą większe kępki. Tylko nie za dużo, bo ona w ziemi potem się ładnie rozrasta.

Cudn stipa Iwonko i juz wiem dlaczego moja sie kladzie po podlewaniu
____________________
beskidzkie marzenie
Moniq 12:47, 21 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Iwonko czy to buk miedzy stipą? Jaki gatunek? Piękny
____________________
beskidzkie marzenie
Iwk4 13:01, 21 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Moniq.
Tak, to buk dawyck purple. Mam go pierwszy sezon. To młoda rabata. Zakładana w zeszłym roku.
Cieszę się, że mam tego buczka.
Potem dokupiłam mniejszego w inne miejsce. Był tańszy.
____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 13:31, 21 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwanko jak dobrze, że wrzuciłaś instruktaż pikowania stipy . Ja debiutuję w tym roku, więc bardzo mi się przyda . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
olga80 14:39, 21 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka pytałaś czy moje róże posadzę na jednej rabacie w odcieniach różu będą na jednej rabacie a graham thomas będzie posadzony z ingrid bergman i dame de coeur myślę,że to będzie ładne zestawienie a Ty co o tym myślisz ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
sylwia_slomc... 15:08, 21 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
O czyszczeniu tujek odkurzaczem dopiero u Ciebie się dowiedziałam ,a Sebek ma dobrze....naturę wykorzystuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Madzenka 20:34, 21 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie mam cierpliwości do siania, podziwiam u Ciebie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Asiuniaa 10:19, 22 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Katkak napisał(a)
Iwanko jak dobrze, że wrzuciłaś instruktaż pikowania stipy . Ja debiutuję w tym roku, więc bardzo mi się przyda . Pozdrawiam.


Mnie też ale narazie czekam aż wzejdzie . Iwonka a jak rośnie siana rozplenica albo krwawnik ? Czy one będą kwitły w pierwszym roku?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies