Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Napia 18:45, 23 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Chyba zrezygnuję w tym roku z siania stopy. Czasu i miejsca mało, a wygląda na to, że ubiegłoroczne w większości przeżyły. No chyba że je koty załatwią na amen. Uwielbiają tarzać się w stipie, tak jak dziewczyny pisały, a trawy leżą na połowie trawnika
Coś mi się wydaje, że śliczna będzie ta rabatach z bonicą

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
18:46, 23 lut 2016
Toszka ma racje ...czekać cierpliwie....trawek nie braknie bo bum na trawki w sierpniu się robi jak są najładniejsze
nie wiem kto to pan trawka ...zamawiałam w zeszłym roku na trawki.pl - nie polecam mikre ceny normalne ...a potem po szkółkach w sezonie widziałam 2-3 wiekszę sadzonki za tyle samo. Ogród uczy cierpliwości

hortensje to samo ...czekaj spokojnie nie braknie ci
Dorotka 18:50, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Toszka napisał(a)
Tak, poważnie. Sezon na kupowanie traw i carexów tak na dobrą sprawę zaczyna się w lipcu. Wcześniej kupowane trawy pędzone są w szklarniach

Edit. Hortensje, aby uniknąć pomyłek odmianowych najlepiej kupować z kwiatami.
A do tego czasu, nie marnuj go i przyszykuj doskonałe podłoze pod planowane rośliny


To trochę duu..pa Wiosna idzie a ja mam czekać...buuuu
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 18:52, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
eee_taam napisał(a)
Toszka ma racje ...czekać cierpliwie....trawek nie braknie bo bum na trawki w sierpniu się robi jak są najładniejsze
nie wiem kto to pan trawka ...zamawiałam w zeszłym roku na trawki.pl - nie polecam mikre ceny normalne ...a potem po szkółkach w sezonie widziałam 2-3 wiekszę sadzonki za tyle samo. Ogród uczy cierpliwości

hortensje to samo ...czekaj spokojnie nie braknie ci


Hmmm... właśnie to Pan Trawka. A miałam o nim dobre zdanie..
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Toszka 19:06, 23 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dorotka napisał(a)


To trochę duu..pa Wiosna idzie a ja mam czekać...buuuu


Nie czekać i buuuuczeć, a pracowac nad swoja gliną - pod trawki i hortki przekop ziemię z korą (najlepiej drobną, ew, średnia frakcją), z kompostem. Kup obornik w worku w ogrodniczym i przekopuj wszystko na głębokość szpadla. Do czasu zakupu i sadzenia ziemia się uleży i zacznie żyć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Agatek 19:17, 23 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Toszka czyli jak ja sobie "chodzę i zbieram" co mi tam zwierze pod płotkiem zostawiło to lepiej dodać to do kompostu, albo ewentualnie zrobić gnojówkę.
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Dorotka 19:20, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Toszka napisał(a)


Nie czekać i buuuuczeć, a pracowac nad swoja gliną - pod trawki i hortki przekop ziemię z korą (najlepiej drobną, ew, średnia frakcją), z kompostem. Kup obornik w worku w ogrodniczym i przekopuj wszystko na głębokość szpadla. Do czasu zakupu i sadzenia ziemia się uleży i zacznie żyć.


Glina na hortki i trawki juz czeka od tamtej jesieni. Więc teraz pobuczeć sobie moge w oczekiwaniu na nie tak?? No
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
19:21, 23 lut 2016
Dorotka napisał(a)


Hmmm... właśnie to Pan Trawka. A miałam o nim dobre zdanie..


ja zamawiałam właśnie w zeszłym roku w marcu (pokusiło mnie) ... mam uraz do zamawiania w necie ...a bylin na kwietnik/bergenia .pl szczególnie zwróciłam zamówienie ..no ale każdy może na sobie zrobić test ...nie ma zakazu
Dorotka 19:24, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
eee_taam napisał(a)


ja zamawiałam właśnie w zeszłym roku w marcu (pokusiło mnie) ... mam uraz do zamawiania w necie ...a bylin na kwietnik/bergenia .pl szczególnie zwróciłam zamówienie ..no ale każdy może na sobie zrobić test ...nie ma zakazu


Ja od niego mam miskanty, ale kupowałam w sierpniu i byłam zadowolona. Dlatego pewnie i tym razem zamówię jeśli trzcinniaka u nas nie znajdę. Niestety w moim rejonie nie mam zbyt dużego wyboru w trawkach, dlatego niektóre rosliny zamawiam w Necie.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Iwk4 19:25, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A może u Finki lepiej?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies