Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 18:04, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiuniaa napisał(a)
Iwona kupiłam nasiona krwawnika . Tylko tam jest napisane ,że kwitnie w drugim roku. Naprawdę zakwitł ci w pierwszym sezonie??

Naprawdę zakwitł w pierwszym roku. Chyba nie wiedział, ze nie ma kwitnąć
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:06, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
Iwonka a kocimiętka w pierwszym roku kwitła? na mojej paczuszce pisze,że w następnym roku dopiero kwitnie

Kocimiętka kwitła słabo, ale zakwitła. Wiesz, ja nie doczytałam o tym kwitnięciu i nawet byłam zła, ze takie badziewie, ze tak słabo kwitnie, ha, ha
Czyli wszystko przede mną
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:08, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziewczyny, M się zapowiedział na kolację, więc wieczorkiem mnie nie będzie. Miłego wieczoru wszystkim

I melduję, że stipa rośnie, aż miło
____________________
Ogródek Iwony II
jazzy 18:16, 23 lut 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A ja swojej jeszcze nie posiałam...eh
Miłej randki z eMem

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Iwk4 18:21, 23 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jazzy, to siej, póki czas
Dzięki
____________________
Ogródek Iwony II
Dorotka 18:28, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Iwonka, możesz mi powiedzieć kiedy sadzi sie trawy?? Mam na myśli na przykład Ice Dance czy miskanty Mornig Light? Pytam bo chcę zrobic duże zamówienie u Pana Trawki i jesli on mi je wyśle w przyszłym tygodniu to nie wiem co z nimi zrobić?
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Toszka 18:40, 23 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dorotko, Elu, żaden szanujący się sprzedawca teraz ani do końca maja, a nawet czerwca traw nie powinien sprzedawać ani wysyłać. Powód jest prosty - wegetacja zaczyna się dopiero w maju i aby ocenić kondycję rosliny (np. czy nie przemarzła, ani wygniła) trzeba zaczekać aż na dobre ruszy z wegetacją. Teraz jedynie mozliwe są trawki z importu - wydelikacone i pędzone w ciepłych szklarniach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorotka 18:41, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Toszka napisał(a)
Dorotko, żaden szanujący się sprzedawca teraz ani do końca maja, a nawet czerwca traw nie powinien sprzedawać ani wysyłać. Powód jest prosty - wegetacja zaczyna się dopiero w maju i aby ocenić kondycję rosliny (np. czy nie przemarzła, ani wygniła) trzeba zaczekać aż na dobre ruszy z wegetacją. Teraz jedynie mozliwe są trawki z importu - wydelikacone i pędzone w ciepłych szklarniach.


Poważnie??? W takim razie i ja się wstrzymam z zakupem. No to bym sobie narobiła problemu.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 18:42, 23 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A odnośnie hortensji mam to samo pytanie, kiedy je zamawiać i sadzić???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Toszka 18:43, 23 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, poważnie. Sezon na kupowanie traw i carexów tak na dobrą sprawę zaczyna się w lipcu. Wcześniej kupowane trawy pędzone są w szklarniach

Edit. Hortensje, aby uniknąć pomyłek odmianowych najlepiej kupować z kwiatami.
A do tego czasu, nie marnuj go i przyszykuj doskonałe podłoze pod planowane rośliny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies