Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Magda70 10:12, 16 gru 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Iwk4 napisał(a)
I jeszcze bombki zrobiłam na choinkę. Białe. Miała być próba z kaszy, już miałam wszystko przygotowane i zaczęłam owijać kulkę wstążką. Spodobało mi się i oto efekt - inny, niż początkowe założenie Kupiłam też świeczki małe. Spodobał mi się Łukasza ostatni prostokątny stroik, jutro M ma dowieźć mi sklejkę, może coś wymodzę jeszcze


Jakie śliczne...cierpliwa jesteś...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 10:18, 16 gru 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Iwk4 napisał(a)
Ewo, widziałam u Ciebie śliczny wianuszek. Ciesz się, że teraz nie znajdę czapeczek żołędzi, bo kopia u mnie by była, hi, hi.

Madżenko, ta moja córcia ma 20 lat i od dwóch miesięcy wynajmuje kawalerkę i ma pierwszą w życiu własną choinkę. U mnie będzie z chłopakiem w święta, jak i cała rodzinka, ale wszelkie tradycje powiela z domu. Sama nie przejęła umiejętności manualnych po mamusi, więc zrobiła zlecenie
Dla mnie to radość, ze potrzebna jestem


Poczekaj...za kolejne 20 lat już ona sama będzie robić ozdóbki i Ciebie nimi obdzielać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Iwk4 16:32, 16 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Magda, dziękuję za odwiedziny. Do tych białych bombek dorabiam drugą partię, aby było ich dość na choince. Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:36, 16 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Magda70 napisał(a)


Poczekaj...za kolejne 20 lat już ona sama będzie robić ozdóbki i Ciebie nimi obdzielać

Magda, najpierw musiałaby trafić na takie forum, jak nasze.
Na razie widząc mnie z aparatem woła: znowu mamo to zielsko fotografujesz?
Ale nie jest źle. Poprosiła o kwiatka do swojej kawalerki.
A moja koleżanka z pracy nigdy nie tolerowała kwiatów. Niedawno ją odwiedziłam i byłam w szoku, busz roślinny miała na oknach
____________________
Ogródek Iwony II
kasiek 17:13, 16 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Poogladałam ozdoby - piękne, te bombki niesamowite
Tu jest tyle wzorów że człowiek nie wie od czego zacząć
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Katkak 20:13, 16 gru 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonka ozdoby świąteczne przepiękne. Ten wianuszek z orzechów świetnie wygląda. Zdradzisz jak je przytwierdzałaś? I czy wianek jest z wikliny, styropianu, czy może gąbki florystycznej? Te bombusie też cudowne . Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
yolka 20:17, 16 gru 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jeszcze mnie ciekawi, czy te orzechy z wianka można zjeść, jesli to byłby mój wianek i nie można było ich zjeść zastąpiłabym je czym innym
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ryska 20:24, 16 gru 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Mnie też się najbardziej wianek orzechowy spodobał i zrobiłam swój własny ale nie z tegorocznych orzechów tylko zeszłorocznych, które już nie są smaczne
Pięknie te bombki się prezentują.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 20:52, 16 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu (kasiek), dziękuję, że zajrzałaś. Bombki lubię robić własnoręczne. Potem co roku zostają jakieś ozdoby, do których się ma sentyment

Kasiu (Katkak), wianuszek skopiowany od Ewy z kopać, grabić... Ewa robiła na podkładzie styropianowym, jeszcze ma taki śliczny ze sznurka i czapeczek żołędzi. Ja zaplotłam wianki z winobluszczu. Chodziło o to, by jak najmniej kupować, aby było skromnie i z tego, co ma się pod ręką. Dziś splotłam jeszcze jeden wianek z gałązek brzozy - też fajnie się plecie. Potem klejem na gorąco przyklejałam. Na koniec pomalowałam farbą w sprayu.

Yolu, tam gdzie M pracuje, przy jego domku rośnie wielki orzech. W zeszłym roku przywiózł tyle orzechów, że nie daliśmy rady zjeść. Zostały, więc wykorzystałam do wianka. Tegoroczne zostały zjedzone jeszcze przed świętami. Słodkie, mięciutkie, mniam I w tym roku się nie patyczkowałam z nimi. Jak szłam do kotłowni podłożyć do pieca, to przy okazji młotkiem łupałam orzechy Ani się obejrzałam, a takich łasuchów znalazło się więcej

Reniu, masz rację. Zeszłorocznych orzechów nie jest tak szkoda, jak tych świeżych.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:52, 16 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorobiłam dziś 15 bombek białych - 10 tej samej wielkości i 5 większych. Ciekawa jestem, jak będą wyglądać na choince. Do tego mam trochę białych szklanych bombek z poprzednich lat, szklane aniołki, srebrne bombki z brokatem kupione w tym roku. I mam sztuczną choinkę, a marzy mi się żywa. Tyle lat mieliśmy żywą choinkę, odkąd e-M w delegacji i nie ma czasu jeździć za choinką, kupiliśmy sztuczną. Zobaczę, co da się zrobić ...

Pracuję jeszcze nad stroikiem prostokątnym wg pomysłu Łukasza. Pewnie nie wyjdzie tak samo, a raczej nie wyjdzie, bo podstawą jest srebro. I zastosowałam sklejkę jako podkład.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies