Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ana_art 21:50, 17 gru 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Magda70 napisał(a)


ha ha...ja też
Kosmetyczka mnie namawia ponownie i se mysle, że w sumie na 2-3 miesiące mozna zrobić...bo potem to już wiosna
no są wyjątki od reguły np Sylwia, po nocach mi się śnią jej czerwone pazury na których śladu ogrodu nie widać
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
WilczaGora 22:06, 17 gru 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Iwk4 napisał(a)
Obiecany stroik na stół:



brak mi słów ....ale jedno dam radę WSPANIAŁY !!!!

macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Iwk4 22:54, 17 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochani, jeszcze raz dziękuję. Dziś idę jeszcze DZIŚ spać, więc wszystkim zbiorowo życzę miłych snów. Dziękuję za ochy i achy, połechtało mnie to gdzieniegdzie Miłe bardzo.
I cieszę się z tych wszystkich dekoracji zrobionych samodzielnie, nawet, jeśli nikt prócz forumowiczów nie zauważy.

Czas się kurczy, więc pora zrobić solidny plan, co, gdzie, kiedy, aby zdążyć z Wigilią w Wigilię
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:55, 17 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Czytałam tu i ówdzie, że niektórzy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia... No cóż, kiedyś było prościej.
Dziś każdy ma wyrobiony swój światopogląd.
Czasem zastanawiam się, jak to jest z obchodzeniem tych świąt przez osoby niepraktykujące ... Inna magia, inny cel, inny sposób dążenia do przeżycia tych Świąt...
Ale jedno jest pewne, że mamy okazję spotkania się w gronie rodzinnym, spowolnienia czasu, mamy czas na wspólne rozmowy, może spacer..., wspólny obiad.
Dla mojej rodziny to są jeszcze jasełka, śpiewanie kolęd, żłóbek w ubogiej stajence Uwielbiamy wtedy oglądać filmy o Bożym Narodzeniu - wspólnie , rodzinnie i niech tak zostanie.

____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 23:52, 17 gru 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)

Czytałam tu i ówdzie, że niektórzy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia... No cóż, kiedyś było prościej.
Dziś każdy ma wyrobiony swój światopogląd.
Czasem zastanawiam się, jak to jest z obchodzeniem tych świąt przez osoby niepraktykujące ... Inna magia, inny cel, inny sposób dążenia do przeżycia tych Świąt...
Ale jedno jest pewne, że mamy okazję spotkania się w gronie rodzinnym, spowolnienia czasu, mamy czas na wspólne rozmowy, może spacer..., wspólny obiad.
Dla mojej rodziny to są jeszcze jasełka, śpiewanie kolęd, żłóbek w ubogiej stajence Uwielbiamy wtedy oglądać filmy o Bożym Narodzeniu - wspólnie , rodzinnie i niech tak zostanie.

Syn najmłodszy występuje w Jasełkach w pierwszy dzień świąt, a w drugi u nas jest koncert kolęd - w których ja wezmę udział i bardzo się na tę okoliczność cieszę

lubię te Twoje rozważania
Zawsze czerpie z nich mądrość i spokój...
Ostatnio przeszłam interesującą rozmowę z koleżanką, która jest osoba niewierzącą, ma dziecko w pierwszej klasie i generalnie jest negatywnie nastawiona do praktyk chrześcijańskich a już szczególnie w szkole. Jest oburzona na jasełka, kolędy itp w szkole. Zapytana przez inną znajomą o wigilię, choinkę, opłatek. Powiedziała że biorą udział w całej 'szopce' około wigilijnej ze względu na to by nie ranić uczuć najbliższych, którzy święta obchodzą. Traktując ten czas jako święto rodziny...
Dobrze, że każdy z nas ma wolną wolę i wolny wybór
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewkakonewka 00:04, 18 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Nooo stroik wygrywa casting u Ciebie Chociaż ilość bombek, które zrobiłaś też niewiarygodna wręcz. Ale zapał. Dobrej nocki
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
eda 00:11, 18 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
czas na odpoczynek jutro znów rewolucje i tak do świąt A w święta zmywać zmywać buziaki spokojnej nocki
Kocham wigilię bezwzględnie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 00:12, 18 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Miałam iść spać dziś, ale nie mogę zrobić powstań - baczność i do łóżka, wiec z laptopem na kolanach jeszcze przeglądam forum
Ana, pierwszy raz z podobną sytuacją spotkałam się 10 lat temu, czyli wcale nie tak dawno. Poznałam kolegę - nowy nauczyciel. Miał coś w sobie, że przyciągał do siebie ludzi, innych odpychał. Obecnie mieszka w Irlandii, ale nadal utrzymujemy kontakt. Otóż najpierw się polubiliśmy, potem dopiero się okazało, ze on jest niepraktykujący katolik. Początkowo mnie to zaskoczyło, musiałam sobie pewne rzeczy przetłumaczyć w ramach ogólnej tolerancji. Dziwiło mnie, ze obchodzi święta kościelne i wtedy zaczęłam rozumieć, ze świat wcale nie jest taki, jak mi się wydawało. Że ochronka, którą mi zapewnili rodzice przed innością tego świata sprawiła, że wcale mi nie było w tamtym momencie łatwiej.
Pewne rzeczy trzeba wiedzieć i dokonywać świadomego wyboru. Trzeba wiedzieć na przykład, że ludzie mają różny kolor skóry, są bogaci i biedni, zaradni i mniej zaradni i że ludzie mają różne wartości w życiu. Są inni, ale też trzeba wiedzieć, że wcale nie są gorsi przez to ani jedni, ani drudzy.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:17, 18 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eda napisał(a)
czas na odpoczynek jutro znów rewolucje i tak do świąt A w święta zmywać zmywać buziaki spokojnej nocki
Kocham wigilię bezwzględnie

Eda, co ty chcesz zmywać kochana? Gości zaprzęgniesz do tego, a na drugi rok zamów sobie zmywarkę pod choinkę, a co?
Ja się broniłam przed nią ho, ho, nie wiem, ile lat. Chyba od czasu, jak ją wynaleźli, hi, hi, twierdząc , że lubię myć naczynia.
Po siedmiu osobach zmywałam dwa razy dziennie, o ja goopia. Aż w końcu w zeszłym roku latem zażyczyłam sobie ją. I nie oddam za nic Tylko dzieciaki uczę wkładać naczynia do zmywarki, bo inaczej tornado w kuchni

Dobranoc, prawie idę spać
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:20, 18 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewkakonewka napisał(a)
Nooo stroik wygrywa casting u Ciebie Chociaż ilość bombek, które zrobiłaś też niewiarygodna wręcz. Ale zapał. Dobrej nocki

Ewa, dzięki Już mi się nie chce, a raczej czas się skończył.
Jutro brak czasu - obowiązki poza domem, w piątek w pracy wigilia, a potem jadę do e-Ma i razem do dużego miasta po zakupy, a potem jedzonko będzie trzeba szykować
Dobranoc
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies