Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 00:16, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewkakonewka napisał(a)
Podstawa to dobry plan i zapał do pracy, a Ty gotowa jesteś już To się musi udać
Tylko te zaspy za oknem chwilowo jeszcze studzą zapał, przynajmniej mój. Pozrzucałaś trochę te czapy ze śniegu z iglaków? Ja dzisiaj troszkę otrzepałam, żeby się nie połamały.
Aaaa i pięknych sopli u mnie brak.

Tak Ewuniu, pozrzucałam śnieg, był oblodzony, nie pomagało to roślinkom. Już wczoraj, mimo niedzieli z miotłą biegałam i po krzaczkach machałam.
Gałązki pomarznięte, sztywne są. U nas -10 w tej chwili i trzyma mróz
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 00:21, 30 gru 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Iwk4 napisał(a)

Mireczko, jakie to miłe, co piszesz. Dziękuję pięknie.
Pewnie doczytałaś, że mam już dwa karmniki. Jeden na tarasie zostawiłam sobie, żeby ptaszki podglądać M daszek zrobił taki, jak w naszym domu, z niesymetrycznym spadem. Jak go pochwaliłam za to, cieszył się, że zauważyłam.
Ptaszki już zlatują do stołówki, tylko jeszcze trochę płochliwe, jak firanka się rusza. Skubną co nieco i myk na drzewo uciekają
Na razie są wróbelki i sikorki. Wiesz, ja wcześniej się nie znałam na ptaszkach, taki mieszczuch ze mnie, co tylko gołębie widziałam, hi, hi. M rozpoznaje z mojego opisu i mi mówi, jakie widziałam. Śmiesznie ostatnio musiałam wyglądać, jak podlatywałam do okna i cieszyłam się jak małe dziecko z tej ptaszarni. Jest ich sporo w ogrodzie

Iwonko karmniki juz podziwiałam a jakże U mnie ptaszki też płochliwe,żądzą sikorki,kopciuszki im ustepują i zjadają ziarna z ziemi co sikoreczki je porozrzucają,tak więc podział mają.Przypatrz się na swoje wróble czy to wróbelki czy mazurki.Mazurki mają charakterystyczną plamkę czarną po jednej i po drugiej stronie na szyi,wróbelki ich nie mają.Wróbli już coraz mniej..
____________________
Iwk4 00:23, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Poleciałam do okna sprawdzić, czy prawdę piszę. Skłąmałam! Termometr pokazuje -15 !!! Brrrrrrrrrrrr ...
Idę spać do ciepłego łóżeczka.
Biedne roślinki, biedne ptaszki, biedne zwierzątka leśne...
Bezdomni dziś powinni domki jakieś znaleźć.
Taka zima tylko za oknem jest piękna
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 00:24, 30 gru 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Na str 293 podpatrzyłam już Twoje ptaszyny,siedzą na drzewkach To są mazurki a sikoreczki znasz
____________________
Iwk4 00:27, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)

Iwonko karmniki juz podziwiałam a jakże U mnie ptaszki też płochliwe,żądzą sikorki,kopciuszki im ustepują i zjadają ziarna z ziemi co sikoreczki je porozrzucają,tak więc podział mają.Przypatrz się na swoje wróble czy to wróbelki czy mazurki.Mazurki mają charakterystyczną plamkę czarną po jednej i po drugiej stronie na szyi,wróbelki ich nie mają.Wróbli już coraz mniej..

Musiałąm iść do wujka google zapytać się o kopciuszki - tyle się znam
Widzisz, nawet nie pomyślałam, ze prócz wróbelków może być coś innego. będę się więc bacznie przyglądać. Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 00:29, 30 gru 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
I dlatego tak lubię do Ciebie zaglądać,masz serce dla wszystkich i o wszystkich pamiętasz chociaż nie każdemu jesteś w stanie pomóc ale masz bardzo dobre serce i bardzo dużo empatii w sobie.
Spokojnej nocki..
____________________
Iwk4 00:29, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)
Na str 293 podpatrzyłam już Twoje ptaszyny,siedzą na drzewkach To są mazurki a sikoreczki znasz

Aaaaaaaa, to fajnie, że nowe ptaszki dzięki tobie poznałam. Cieszę się jak małe dziecko normalnie, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:34, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)
I dlatego tak lubię do Ciebie zaglądać,masz serce dla wszystkich i o wszystkich pamiętasz chociaż nie każdemu jesteś w stanie pomóc ale masz bardzo dobre serce i bardzo dużo empatii w sobie.
Spokojnej nocki..

____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 00:34, 30 gru 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
A to chociaż raz się na coś przydałam Specjalistką od ptaszyny jest tutaj WilczaGora,u niej to dopiero się dzieje,patszków różnej maści i prześlicznie je uwiecznia na zdjęciach,zresztą nie tylko ptaszynę
Zmykam bo mnie eksmituje rodzinka,pora spać
To na razie,kolorowych snów
____________________
Iwk4 00:35, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zatem tutaj jest po lewej sikoreczka, a po prawej mazurki ?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies